Rozumíte si s jinak vzdělanými lidmi?

835
23.1.20 21:51

Rozumíte si s jinak vzdělanými lidmi?

Ahojte,
rozumíte si s lidmi, kteří mají rozdílný život, jiné vzdělání a podobně? Máte předsudky?
Třeba moje kamarádka vysokoškolačka měla vždycky za partnera muže, který měl „jen“ výuční list. Že si s jinými nerozumí. Myslíte, že se může přátelit chudý s bohatým?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
23.1.20 21:56

Na bohatý/chudý, VŠ/SŠ/ZŠ uplné nezáleží, spíš jaké má člověk názory, povahu, zájmy… mám 3 VŠ a mám kamarády ze všech vrstev a partnery jsem mela SŠ i VŠ. Manžel je sice doktor, ale vic nez titul se mi líbí, že není liný a má rád svoji práci.

• Citovat
  • Nahlásit
7538
23.1.20 21:57

Znám spoustu vysokoskolaku co jsou totálně nepouzitelny a naopak lidi třeba jen s vyucnim listem co jsou chytří a pracovití. Takže asi tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
110

Může, ale jde to těžko.
Nevím co říci, když slyším, že někdo nemá pořádně na potraviny, když zaplatí inkaso a já přemýšlím, jestli vezmu manželce auto za 800 nebo milion. V tomto směru si opravdu neporozumíme.
Pokud je možnost probrat něco jiného, a nedoporučuji politiku, tak je to fajn. Obecně je ale lepší popovídat si s někým stejně nebo výše postaveným, rád se poučím a zároveň už nejsem na úrovni, abych něco záviděl. Sám vím, čím je to vykoupené.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
LD1
242

Mám kamarádky s výučákem, maturitou i vysokoškolačky. Nikdy mě nenapadlo nad tím přemýšlet. Škola nevypovídá vůbec nic o kvalitě člověka. A proč by se nemohl přátelit chudý s bohatým? 🤷🏻‍♀️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
110
23.1.20 21:58

Podle mých zkušeností vzdělání moc roli nehraje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3512
23.1.20 21:59

Kolikrát líp.
Jsou místa, odkud diplom je spíš diagnóza.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46
23.1.20 21:59

Ani tak nezáleží na vzdělávání, znám vysokoškolsky vzdělané lidi, kteří jsou blbý jak necky. Ono mít vysokou školu dnes neznamená, že jsem chytrý. Chudý s bohatým se můžou přátelit, ale nesmí se navzájem využívat. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16962
23.1.20 22:00

Myslím si, že o tom to není. Rozumím si s lidmi, kteří mají vysokou sociální inteligenci. A je jedno, jestli je to pokrývač nebo jaderný fyzik.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
835
23.1.20 22:02

@LD1 Proč by se nemohl přátelit chudý s bohatým? Neříkám, že nemůžou. Jen si to úplně neumím představit. Chudý řeší každou korunu a bohatý jestli pojede na Bali nebo na Maledivy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.1.20 22:02

@topkiss jsou lidi normalni a debilní… normalni si mohou rozumnet se vsema normalnima a nekdy i s tema debilnima…ale debilní si vetsinou nerozumí s nikym… :mrgreen: na vzdělání fakt moc nezaleží. Moje témata rozhovoru se vetsinou točí kolem sportu, cestovani a sexu…jestli je človek inženýr nebo kuchař vetsinou ani nezjistím :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
4511
23.1.20 22:04

Nemyslím si že to je o penězích nebo o vzdělání. to že má někdo výuční list ještě neznamená že je hloupý. kamarád musí být člověk co mi sedne a pak je mi jedno kde pracuje a jakou školu vychodil. mám VŠ, manžel má SŠ, oba na vedoucích pozicích, finančně jsme na tom celkem dobře a naši nejbližší kamarádi mají oba vyuční list a pracují jako dělníci u pásu, ale jsou to tak super lidi, s rozumnými názory a úžasným humorem že pro mě za mě ať mají jen základku :nevim:

a chudý bohatý a podle čeho se posuzuje jestli je člověk bohatý? podle toho jestli má auto za milion nebo za tři :roll: možná že ten s autem za tři miliony je chudší než ten co tráví dovolenou doma

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6111
23.1.20 22:05

Patřím mezi střed. Mám přátelé z vyšších i nižších vrstev. Dvě kámošky jsou doktorky. Skvělý ženský. To, že jedna z nich jezdí ve velkým Mercedesu, z ní nedělá nafrněnou krávu. Je nestkutečně milá a nápomocná. Pak mám kamarádku, která je dlouho doma, má důchod. Jde vidět, že některý věci jí občas nedocházej, ale i přesto má určitou sebereflexi. Je to hodná holka, zasměju se s ní. Občas ze mě čerpá, protože mám větší rozhled. Poděkuje mi za můj čas a za to, že se zase dozvěděla něco zajímavého. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8078
23.1.20 22:07

Pokud je člověk laskavý a tolerantní, tak vzdělání roli nehraje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6111
23.1.20 22:07

Přátelit chudý s bohatým se může, pokud jsou oba tolerantní vůči té rozdílnosti. Chudý nezávidí, bohatý neopovrhuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat