Rozvádějící se matka studentka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

susankaysen
Nováček 5 příspěvků 29.01.18 17:50
Rozvadejici se matka studentka

Ahoj :))
Procetla jsem všechny možné diskuze, ale bohužel nenašla odpověď. :zed:
Podala jsem zadost o rozvod a svěření dítěte do pece (poznatky i zkušenosti z diskuzi proctene, podání prošlo)

Bohužel jsem velmi specificky případ. Vdala jsem se v roce 2012, 2013 se narodila dcera. 2014 jsem od manžela odešla k rodičům.
Tady bydlím s malou čtyři roky, dodelala jsem si Bc. a nastoupila na Mgr. studium. Nepracuju, studium mam prezencni. I kvůli stresu ze školy v kombinaci s malinkou jsem rozvod hloupě odsouvala. Jenže teď mám nového přítele a rozvést se chci, manžel souhlasí, máme v podstatě kamaradsky vztah. Podali jsme tedy oba návrhy společně.
Jenže.
Já budu pro nesplnění studijní povinnosti (problem s vedoucím diplomky) ukončena 11.2. jako studentka, takže si sice hledám práci, ale mám strach, ze stání o péči o dítě bude zrovna v době, kdy budu na UP hledat práci.

Plus malá ma sice nádherný pokojíček, bydlíme v domku se zahradou, trampolínou, pískovište (a všechno co ji dědeček na očích vidí - ma druhou mízu, měli jenom me před malou) ALE nic z toho jakoby defacto není moje, ale našich.

Muže to OSPOD zohlednovat? A. (manžel) původně malou do své pece chtěl, ale sám uznal, ze v jeho 2+1 v paneláku to nebude kocher. Bojím se, aby při nejmenším náznaku neřekl, ze ji přece jen chce, když já “nic nemám”. Navíc od doby, kdy mi tohle řekl, mu bohužel umřela babička a on dostal její dům, takže malinke muže nabídnout spoustu. On zakernej není, vidim, ze ji zboznuje, možná jsem z toho všeho proste paranoidní..
hlavní dotaz:
Vadí OSPODU matka - prezencni studentka/matka na UP?

• Na podání návrhu o svěření do pece nemám těl. kontakt; jak se mi ozvou? Poštou?
  • Kdyby přišli na kontrolu musím být doma já, nebo stačí moje mamka? Mám dost nepravidelný brigády.

Dekuju těm, kdo docetly/i až sem. :hug:

Reakce:

Kazimíra Olejovka
Kecalka 312 příspěvků 29.01.18 18:03

Budu reagovat mimo téma, ale musím. Moc mě tvůj příspěvek dojal. Máš skvělé rodiče a buď za ně ráda. Takové jsem si přála. Bohužel vím, že když se něco stane, nemůžu se o ně opřít nepomůžou. Doufám, že ti všechno dobře dopadne. :kytka:

susankaysen
Nováček 5 příspěvků 29.01.18 18:08

@Kazimíra Olejovka
Dekuju! Vím to a snažím se jim to oplácet každý den. :kytka:

iiiv
Extra třída :D 10974 příspěvků 29.01.18 18:37

Neboj, ospod zajímá jen jestli má dítě zajištěné základní potřeby, je v teple, má co pít a jíst, má oblečení a jestli má kde spát. Jestli není doma samo a nebo jestli mu neubližuješ.

Hadumi
Extra třída :D 13557 příspěvků 29.01.18 18:41

Nevidím důvod pro výlučnou péči otce, i když by o ní bojoval. A návrh jste podali společně, že souhlasíte, že bude ve tvé péči?

Hadumi
Extra třída :D 13557 příspěvků 29.01.18 18:43

Jo a když přijde ospod na „kotrolu“, tak jim je jedno, kdo je doma, hlavně, že je někdo pustí a umožní šetření. Předvolání chodí poštou.

susankaysen
Nováček 5 příspěvků 29.01.18 18:49

@Hadumi
Ahoj, jo, společně. Ale on u toho prave řekl, ze by mu do budoucna nevadilo mít malou v tom novém domku.

susankaysen
Nováček 5 příspěvků 29.01.18 18:50

@Hadumi
K tomu OSPODU - díky moc, to jsem potřebovala vedet! :kytka:

blink
Kecalka 372 příspěvků 29.01.18 19:01

@susankaysen Ja myslim ze to ze mas pro malou zajistene „hlidani“, tj babicka a deda, tak ze to pro ne bude fajn a kdyz budes na up, tak mas snahu si hledat praci a sama chodis na brigady, takze sve dite uzivis a to ze bydlite u rodicu podle me nevadi. Ma co jist, kde spat. To ze chalp zdedil barak neni podle me vyhra. Rekla bych ze lepsi prostedi mi pripada tak, kde ted bydlite. Preji hodne stesti, at vam to dopadne hladce :-).

jezek1
Zasloužilá kecalka 714 příspěvků 30.01.18 07:42

Pokud jsi schopná se s mužem domluvit při péči o malou, že jí může vídat dle svých potřeb, brát si jí v průběhu týdne, přes víkendy a hodně se zapojovat v péči o ní do jejího nástupu do školy (pak už času ubude), tak snad bude rozumný a nechá ji dál vyrůstat ve známém prostředí. Všechno je o vaší komunikaci i OSPOD na to bere ohled. Z tvého příspěvku zatím nevidím důvod, proč by měl OSPOD rozhodnout o změně výchovného prostředí k otci. Vyjasněte si péči o malou s otcem ještě před soudem, budeš vědět na čem jsi.

susankaysen
Nováček 5 příspěvků 30.01.18 08:53

@jezek1
Ahoj. On s tím, ze tady zůstane souhlasí.
Já mám strach aby nezměnil názor, protože je pod vlivem svoji mamky (která svým způsobem byla důvod k našemu rozchodu) a jeho mamka by teda malou chtela. Navíc on často mění svoje názory, znám ho. I proto ty obavy.
Me to štve, protože doteď si ji tchyně nebrala, říkala, ze je malá moc malá, ze zlobí, děla ji doma nepořádek, ze ji všechno toleruju a malá je pak nevychovana, kritizovala me, ze ji nosím v šátku, ze proto je rozmazlena.
Teď bude mít malá pět a najednou ji chce. Ale to je její a muj osobní spor.
K těm návštěvám. My se domluvíme v pohode, nějaké osobní spory nebo výčitky mezi námi po těch čtyřech letech, kdy malou mohl mít kdykoliv chtěl (když se dopředu domluvil) nejsou.
Jenže ten jeho zdedeny dům je 130 km odsud, bude tam podnikat pod firmou jeho táty. Tak si myslím, ze návštěvy víckrát v týdnu jsou pasé.
Pro malou už je to tak náročné, teď s nim jezdí do toho domku, takže každý víkend skoro čtyři hodiny v autě. :?

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Fanoušci se bijí za Arichtevu: Tomicová nemá ve finále co dělat!

Není na světě člověk ten, aby se zavděčil lidem všem. Na vlastní kůži to... číst dále >

Trapas Nováka z SPD: Místo žluté vesty si vzal oranžovou, lidé ho mají za popeláře

Chtěl ukázat, jaký je rebel, místo toho se ale politik Vítězslav Novák z SPD... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Pomozte nadšené sportovkyni Natálce k bezbolestnému pohybu a nové protéze

Jednou by chtěla být veterinářkou, ze všeho nejvíc však čtrnáctiletá Natálie... číst dále >