Rozvádět se nechce a vyhrožuje sebevraždou

Anonymní
5.9.16 14:13

Rozvádět se nechce a vyhrožuje sebevraždou

Prosím anonymně…prošla jste si některá tím samým? Celé dny mě uráží, psychicky deptá, hádá se (do hádek zapojuje aktivně dvouleté dítě), já jsem už navážno začala mluvit o rozvodu, zjišťovat různé věci na internetu, mluvit otevřeně o vypořádání majetku a péči o děti…dlouho se té realitě bránil a myslel asi, že jen „blbě kecám“ jak rád používá…ale asi mu to pomalu docvakává, že se něco děje. Dnes mi poslal zprávu, že by bylo pro naši rodinu nejlepší, aby se mu něco stalo. (ano hádáte správně, je to ten typ, který nikdy neměl zodpovednost v krvi, za všecko mohli jiní lidi popřípadě jiné věci, vždy byl největší chudák on a jeho každá omluva zněla - já se teda omlouvám ALE..)
Je tu reálná šance, že pokud se rozvod rozjede, dojde minimálně k „demonstrativní sebevraždě“. Bohužel labilitu mají v rodině, jeho sestru nedávno hospitalizovali s diagnózou bipolární poruchy (maniodepresivita).
Vy, které jste podobný nátlak zažily, případně i prošli touto nepříjemnou zkušeností až do konce…jak se na to můžu připravit? Upřímně, už toho máme pramálo společného a nevycházíme spolu, ale řešit ještě to, jestli ho po procházce s dětma najdu někde ležet nebo ne…je mi z toho fakt zle. Snažím se nevyčítat si to, nedávat tu vinu sobě - vím, že zdravý člověk takto věci neřeší a není to moje chyba…a že přesně tak jak se cítím CHCE abych se cítila…ale chvílema se mi těžko přemáhá (přeci jen jsme si kdysi slibovali v dobrém i ve zlém). Kdo zažil, možná ví, jak se cítím..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2596
5.9.16 14:29

Snaží se na tebe útočit po psychické stránce. Znám spoustu chlapů, kteří vyhrožovali sebevraždou a žádný z nich to neudělal. Většinou jsou to jen ubohé výhrůžky. Řekla bych, že po větě „vezmu ti děti a už je nikdy neuvidíš“ je sebevražda hned druhá nejčastější výhrůžka.
Pokud mají v rodině psychicky labilní jedince, asi bych se poradila s nějakým psychiatrem jak s takovým člověkem vztah ukončit.
Hlavně to udělej a odejdi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1443
5.9.16 14:31
@Anonymní píše:
Prosím anonymně…prošla jste si některá tím samým? Celé dny mě uráží, psychicky deptá, hádá se (do hádek zapojuje aktivně dvouleté dítě), já jsem už navážno začala mluvit o rozvodu, zjišťovat různé věci na internetu, mluvit otevřeně o vypořádání majetku a péči o děti…dlouho se té realitě bránil a myslel asi, že jen „blbě kecám“ jak rád používá…ale asi mu to pomalu docvakává, že se něco děje. Dnes mi poslal zprávu, že by bylo pro naši rodinu nejlepší, aby se mu něco stalo. (ano hádáte správně, je to ten typ, který nikdy neměl zodpovednost v krvi, za všecko mohli jiní lidi popřípadě jiné věci, vždy byl největší chudák on a jeho každá omluva zněla - já se teda omlouvám ALE..)
Je tu reálná šance, že pokud se rozvod rozjede, dojde minimálně k „demonstrativní sebevraždě“. Bohužel labilitu mají v rodině, jeho sestru nedávno hospitalizovali s diagnózou bipolární poruchy (maniodepresivita).
Vy, které jste podobný nátlak zažily, případně i prošli touto nepříjemnou zkušeností až do konce…jak se na to můžu připravit? Upřímně, už toho máme pramálo společného a nevycházíme spolu, ale řešit ještě to, jestli ho po procházce s dětma najdu někde ležet nebo ne…je mi z toho fakt zle. Snažím se nevyčítat si to, nedávat tu vinu sobě - vím, že zdravý člověk takto věci neřeší a není to moje chyba…a že přesně tak jak se cítím CHCE abych se cítila…ale chvílema se mi těžko přemáhá (přeci jen jsme si kdysi slibovali v dobrém i ve zlém). Kdo zažil, možná ví, jak se cítím..

Ti co vyhrožují jsou zbabělci, a většinou si nic neudělají, neboj. Jenom si chtějí vynutit pocit viny, že za to můžeš ty. Nenech se vydírat, podej žádost o rozvod a jeho vymaž ze života.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.9.16 14:33
@mamule42 píše:
Ti co vyhrožují jsou zbabělci, a většinou si nic neudělají, neboj. Jenom si chtějí vynutit pocit viny, že za to můžeš ty. Nenech se vydírat, podej žádost o rozvod a jeho vymaž ze života.

vymazat ho nemůžu, je to otec našich dětí. @pajisek90 mám strach asi proto, že stejnou věc udělal před rozvodem prý náš otec (pokus o sebevraždu) takže mi to nepřipadá tak vzdálené realitě…jo a omlouvám se, diskuse běží souběžně i zde…nějak se to zdvojilo omylem :-/ https://www.emimino.cz/…zdou-268281/?…

• Citovat
  • Nahlásit
29369
5.9.16 14:34
@Anonymní píše:
Prosím anonymně…prošla jste si některá tím samým? Celé dny mě uráží, psychicky deptá, hádá se (do hádek zapojuje aktivně dvouleté dítě), já jsem už navážno začala mluvit o rozvodu, zjišťovat různé věci na internetu, mluvit otevřeně o vypořádání majetku a péči o děti…dlouho se té realitě bránil a myslel asi, že jen „blbě kecám“ jak rád používá…ale asi mu to pomalu docvakává, že se něco děje. Dnes mi poslal zprávu, že by bylo pro naši rodinu nejlepší, aby se mu něco stalo.(ano hádáte správně, je to ten typ, který nikdy neměl zodpovednost v krvi, za všecko mohli jiní lidi popřípadě jiné věci, vždy byl největší chudák on a jeho každá omluva zněla - já se teda omlouvám ALE..)

má pravdu… vdovský a sirotčí důchod je lepší než takový šílenec…
Kamarádka měla podobného manipulátora… když asi posté začal o tom, že odejde do lesa a pověsí se na prvním stromě, tak si nachystala provaz a ten mu podala… pak přešel na vyskočení z okna, tak vždy šla a otevřela okno… pak už to šlo tak nějak kolem, že se nad tím ani nepozastavila… ale měla už velké děti, dospělé, žily v té době už jinde… a rozvedla se… několikrát si prý vzal prášky, ale vždy jen tolik, aby se mu nic nestalo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
301
5.9.16 14:37

Sbal sebe i děti a pryč! Chudák hnusnej, psychický vydírání je horší než fyzický a věř, že nejvíc to odnesou tvoje děti! Přesně tohle jsem si zažila při rozvodu rodičů.. Otec se skrz mě snažil mámu udržet vydíráním a výhrůžkami, že jestli se rozvede tak mě už nikdy neuvidí, že mě dostane do péče a odveze mě někam daleko.. Máma mu to chvíli žrala než ji došlo, že mu to nevyjde, tak začal vyhrožovat sebevraždou a pořád dokola opakoval : až se zabiju můžeš za to ty, pamatuj si to! Máma nevěděla, co dělat, nechtěla ho mít na svědomí.. Naštěstí se nedala, a rozvedla se. Sebevraždou vyhrožujou jen ubožáci, kteří se mají moc rádi na to aby to doopravdy udělali.. Držím pěsti a posílám moc sil

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1443
5.9.16 14:39

@Regina Hero Já jsem měla takovýho přítele, trpěl depresemi, že si něco udělá. Oběsil se, ale až za 12 let po mém odchodu.Ale stejně jsem za to mohla já. Ale máš pravdu, sirotčí důchod se mi hodil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.9.16 14:41

@Regina Hero @Michaela2495 @mamule42 víte, nejhorší je, že část toho blbce budu mít navždy ráda…není zlý, jen hloupý. Ale to až tak hloupý, že to začíná být pro šťastný život nepoužitelné… :,(

• Citovat
  • Nahlásit
6772
5.9.16 14:51

Neneseš za něj ŽÁDNOU zodpovědnost. Pokud si chce ublížit ať to udělá. On ví že tě tím drží v koutě. Ukaž mu že takhle teda ne. Je velká pravděpodobnost že si nic neudělá, a pokud ano tak je to jeho problém :nevim: To je to, co si musíš uvědomit. Pokračuj v rozchodu/rozvodu tak, jako by tyhle kecy neměl. To je nejlepší co můžeš udělat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29369
5.9.16 14:54
@Anonymní píše:
@Regina Hero @Michaela2495 @mamule42 víte, nejhorší je, že část toho blbce budu mít navždy ráda…není zlý, jen hloupý. Ale to až tak hloupý, že to začíná být pro šťastný život nepoužitelné… :,(

ale však ano… mně nejvíc pomohla věta, kterou mi řekli v poradně, že přece můžu někoho milovat, ale nemusím s ním žít, když to prostě nejde…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.9.16 14:55

@pajisek90 @Aletheia @mamule42 @Michaela2495 @Regina Hero Myslíte, že už není šance, aby se změnil? Ani kdyby začal docházet k odborníkovi? Jsem už zoufalá z celé té situace..mívali jsme se rádi, ale to ještě nebyly žádné starosti..přestože jsme spolu bydleli, byli jsme mladí, studovali, o víkendech pařili a chodili po výletech…jeho nezodpovědnost a organizační neschopnost, jsem brala jen jako nějakou „mouchu“ - ty má přece každý..ale teď když máme děti…moc krásné a dokonalé děti…přála jsem si pro ně vždy opravdovou a úplnou rodinu. Bojím se, že jim toto prostě nebudu moct dát :,( že by to bylo víc škody než užitku…zároveň něco malého ve mě se snaží stále věřit…že tak to přece nemůže skončit…ale moje racionální já mi pořád říká, že už promrhal všechny šance

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
5.9.16 14:57
@Regina Hero píše:
ale však ano… mně nejvíc pomohla věta, kterou mi řekli v poradně, že přece můžu někoho milovat, ale nemusím s ním žít, když to prostě nejde…

pomohla vám poradna? většinou jsem slyšela, že poradny rozvod jen odsunou na později…

• Citovat
  • Nahlásit
6772
5.9.16 14:59
@Anonymní píše:
@pajisek90 @Aletheia @mamule42 @Michaela2495 @Regina Hero Myslíte, že už není šance, aby se změnil? Ani kdyby začal docházet k odborníkovi? Jsem už zoufalá z celé té situace..mívali jsme se rádi, ale to ještě nebyly žádné starosti..přestože jsme spolu bydleli, byli jsme mladí, studovali, o víkendech pařili a chodili po výletech…jeho nezodpovědnost a organizační neschopnost, jsem brala jen jako nějakou „mouchu“ - ty má přece každý..ale teď když máme děti…moc krásné a dokonalé děti…přála jsem si pro ně vždy opravdovou a úplnou rodinu. Bojím se, že jim toto prostě nebudu moct dát :,( že by to bylo víc škody než užitku…zároveň něco malého ve mě se snaží stále věřit…že tak to přece nemůže skončit…ale moje racionální já mi pořád říká, že už promrhal všechny šance

To záleží jestli ON chce, pokud ne, nebo to bude dělat jenom pro tebe. Tak se nezmění. :nevim: Musel by on sám chtít ale spíš to vypadá že mu to vyhovuje, má na tebe páku. Ví že stačí říct že si ublíží a má tě.
Na vztahu se dá pracovat ale musí se chtít.

Úplná rodina není rodina dysfunkční! Rodina není o tom že je tam muž a žena. Rodina je o tom že se mají rádi, respektují se. To je to co je dětem příkladem. Upřímně dětem ublíží stejně nemít rodinu úplnou jako to že je otec naprd. To nemá smysl, pro ně vůbec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29369
5.9.16 15:01
@Anonymní píše:
pomohla vám poradna? většinou jsem slyšela, že poradny rozvod jen odsunou na později…

ano, pomohla… ale jinak, než si představuješ… já jsem si jen ujasnila, že to vše, co mi chlap vyčítá a dává za vinu, není moje chyba… že to je jen manipulace a zastrašování… a pomohlo mi to udělat ten první krok (sice až o nějakou dobu později, než jsem se rozkývala) a rozvedla jsem se… byla to ta nejlepší věc, kterou jsem tenkrát mohla udělat… ale u nás byly trochu jiné problémy, ne psychická nemoc…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.9.16 15:03

@Aletheia to mám bohužel pocit, že asi dělá…má nízké sebevědomí, slabou vůli..mám pocit, že všechno co kdy dělal dělal proto, že já jsem chtěla nebo mě by to udělalo radost…(že šel do lepší práce, že mě požádal o ruku, že jsme měli děti, že jsme se rozhodli stavět dům..každý náš výlet nebo dovolená). Nikdy nebyl iniciátorem něčeho…kouřit taky přestal kvůli mě (bohužel pak zase po pár letech začal). Takže se obávám, aby nehrál divadýlko jen dočasně a vyhnul se tím současně hrozící katastrofě. :?

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat