Rozvádí se (ne kvůli mně), chtěl mě a teď neví

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Malvy
Nováček 3 příspěvky 16.02.17 14:43
Rozvádí se (ne kvůli mně), chtěl mě a teď neví

Zdravím vás,

občas sem chodím inspirovat se názory a teď sama nevím, jak dál.

Je mi něco přes 20 a „mému příteli“ je kolem 35 let. Bohužel jsem si s ním začala, když byl ještě ženatý. Pro mě ten „vztah“ s ním byl a je stále mým prvním a jediným. Od začátku to nastavil tak, že mi nelhal, že prostě se nerozvede, že si chce užívat jen přítomné chvíle. Já s tím souhlasila, protože jsem s ničím takovým neměla zkušenosti a byla jsem poprvé v životě šíleně zamilovaná, že jsem neviděla napravo ani nalevo.

Už jednou jsem to s ním ukončila v prosinci, protože jsem to nezvládala. Pak jsme se nějak přirozeně dali opět dohromady, ale v lednu mi oznámil, že se rozvádí. Žil se svou ženou víc jak 10 let (manželé asi 5 let) a každý z nich měl milence. Samozřejmě že kvůli mně se nerozvádí, manželka podala žádost o rozvod, vypadá to, že si našla někoho jiného. Tenhle chlap byl v mládí šílený d. vkař a sám mi řekl, že mu nikdy nestačila jen jedna žena. Bohužel toto jsem zjistila až moc pozdě. MLuvil se mnou bez obalu, vždyť jsem byla jen milenka. Avšak rozvádět se moc nechtěl. Hlavně kvůli majetku velkému, děti naštěstí nemají.

Vím, že kvůli mně by se nikdy nerozvedl, ale na začátku ledna byl velmi zamilovaný a řekl mi, že chce se mnou být a plánoval poprvé za dobu našeho vztahu (10 měsíců) budoucnost. Jenže pak se něco pokazilo a on mi napsal, že se mu to v hlavě motá. Tedy že neví, co chce: jestli mě, nebo starší holku, nebo být sám. Bylo to jako když dítěti seberou bonbony. Strašně mě to ranilo a vztah jsem ukončila již podruhé. Nejdřív jsem mu dala čas na přemýšlení, pak napsala, že už ho nechci. Ale oba vime, že to bylo ze vzteku.

Po týdnu mi napsal sám od sebe, ale stále jen to samé, že se mu to v hlavě motá. Naštvalo mě, že mi píše, i když ještě není rozhodnutý. Takže jsem byla naštvaná, ale napsala jsem mu, že se ho snažím pochopit, že je v těžké životní situaci.

Je pro mě velmi obtížné pochopit, jestli to je pro něj opravdu těžké, když jediný vztah, co jsem zažila, byl s ním. Asi měl manželku opravdu rád, i když ji podváděl celý vztah a dělal jí opravdu hnusné věci. Vím, že bych měla být s někým, kdo bude jistě vědět, že mě chce a nebude muset přemýšlet, ale co když v této situaci má na takové přemýšlení právo? Já to nevím, a proto vůbec nevím, jak se k němu chovat.

Teď to bude měsíc, co jsme se neviděli a asi tři týdny se nekontaktovali. Mně hrozně chybí, ale nevím, jak dlouhou dobu mu dát na to přemýšlení. Já ho miluji, i přestože vím, že tento chlap neměl, nemá a nikdy nebude mít perspektivu. Ale citům nemůžu nějak poručit. Vybírá si to daň i na mém těle. Dnes jsem ani nemohla vstát z postele a opět jsem kvůli emočnímu vyčerpání nemocná.

I když před ním hraju, že jsem nad věcí, že odloučení mi problém nedělá. Neumím projevit slabost. Píšu to sem vlastně proto, že nevím, jak mám reagovat, pokud mi napíše. Ví, že teď budu mít svátek, takže to určitě napíše. Tak nevím, jak reagovat, jestli třeba připíše i něco dalšího.

Jestli být milá, protože je v těžké životní situaci a má právo nevědět, co chce, i když ví, že mě to ničí. Nebo mám být naštvaná, nebo mu mám napsat s poděkováním i to, že mi hrozně chybí? Protože to bych napsala nejraději. Za tu dobu, co nejsme v kontaktu, mě on sám od sebe kontaktoval, jak jsem psala výše, jednou. Já jeho ani jednou.

Vím, že to není chlap pro mě, ale nějak to nedávám. Poraďte mi, prosím, co bych měla dělat. Omlouvám se za delší sloh.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Tichošlápek
Extra třída :D 11544 příspěvků 16.02.17 14:47

Ja bych mu podekovala a ukončila to. Co s takovým v životě? To je bez budoucnosti. A je tvůj první, to člověka vždycky zblbne

terulína
Neúnavná pisatelka 16708 příspěvků 16.02.17 14:49

Děvkař, hmmm, nikdy mu nestačila jedna žena… o to stojíš? :think:

nostress
Extra třída :D 13981 příspěvků 16.02.17 15:03

Prosím tě, jsi mladá, jistě hezká holka, ty máš daleko navíc, než na nějakého ženatého/rozve­deného/ obskurnika, kterému se to „v hlavě motá“. I když by jste zůstali spolu, co myslíš, že by tě s ním čekalo? Přesně to samé, co s ním měla jeho manželka, a za pár let starý, vyžilý, protivný dědek na krku. Jestli to sama nezvládáš, vyhledej nějakého solidního psychologa, a pro příště, ženaté chlapy obejdi velkým obloukem.

Malina7
Závislačka 2682 příspěvků 16.02.17 15:06

Chlap v rozvodovém řízení je nutné zlo. Já jednou také měla chlapa, co byl v rozvodovém řízení, a to před 13ti lety a po roce jsem byla z něho a jeho rozvodu a porozvodového stavu tak vycucaná, že jsem řekla, že už nikdy více a pak jsem brala jenom muže, co mají v sobě vyřešenou minulost.

Je dobře, že neumíš dát najevo muži svou slabost, tohle je velký prim. Nekontaktovala bych ho a v případě, že se ozve bych mu řekla, že ve vztahu budeš pokračovat, až bude mít vyřešenou minulost. On takový chlap v rozvodovém řízení dokáže totálně psychicky vyčerpat, byť se to nezdá, ale je jednou nahoře pak dole, jak v psychice, tak názorech na další kroky života. Sice dávat někomu oporu je fajn, ale tohle si musí vyřešit, projít si tím a srovnat se pouze sám. Nečekej doma na telefonu a jeď si svůj život, jako on si jede ten svůj a nenech se psychicky vycucávat, protože Tvůj rozvod to není.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.02.17 15:09

Promiň, nedočetla jsem to celé, ale když je někdo zamilovaný, tak nepotřebuje žádný čas na rozmyšlenou…Vím, že je to tvrdé, ale jen si s Tebou hraje a chce mít alespoň někoho v záloze na dlouhé zimní večery…

Zujabuja
Kecalka 397 příspěvků 16.02.17 15:09

Časem přebolí vše. Šla bych o dům dál. Kdyby tě miloval byl by si jist. A nepřipadá mi, že by ti časem stačilo být druhá. Představ si budoucnost, děti a on ti zahýbá na každém kroku.
Ta nejistota asi by si mu nikdy nevěřila…
Nepiš, nečekej…

ka2ka
Extra třída :D 13431 příspěvků 16.02.17 15:10

No jo no tak se rozvede, tebe si vezme pořídí si milenku a tak pořád dokola :nevim:

lulinka999
Kecalka 106 příspěvků 16.02.17 15:15

Kdyz podvadel svou zenu a měl tebe jak viš ze jsi byla jedina milenka? A měsíc s ním nejsi v kontaktu? to už muže mít jinou. A navic jsi mladinka ale je zbytečne ztracet čas s takovym člověkem. Uz jse na něj vykašli a najdi si někoho jineho. Ja vim ze jsi psala že ho miluješ ale ste od sebe měsíc takze tohle laska neni. :mavam: ruce pryc a hledej jinde

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 17253 příspěvků 16.02.17 15:19

Napiš mu, ať se ozve, až se pořádně rozmyslí. :mrgreen: Že zatím budeš žít svůj život a jestli v době jeho rozhodnutí budeš volná, můžete to třeba zkusit znovu.
Nebo si ho taky můžeš nechat jen na sex a jinak se k němu nevázat. Ale to asi nepůjde, protože ho miluješ. Chlapi tohle dělají běžně.

jdukolem
Hvězda diskuse 49255 příspěvků 16.02.17 15:24

@Malvy
je ti 20 máš vše před sebou zakopat se s o 15 let starším dětným rozvedeným nevěrníkem je podle mě kravina ;)

drewlet
Kelišová 5120 příspěvků 16.02.17 15:31

Zakladatelko, je tak krásný, nebo dobrý v posteli, fakt by mě to zajímalo? Nevadí jeho fujtajbl charakter?

123straka321
Kecalka 166 příspěvků 16.02.17 15:35

@Malvy Ahoj, pokusím se citlivěji vysvětlit svůj pohled. Neber to prosím, jako že chci soudit, nebo hrát si na vševěda. Každopádně myslím, že sama nejsi v životě ještě ustálená a nemáš srovnané priority. To je v pořádku, máš také věk, ve kterém to tak často bývá. Ale zřejmě je na čase udělat si v tom jasno a pořádek. První věc je, že je třeba si nastavit určité zásady a priority, které čekáš sama od sebe. Vážně máš dobrý pocit z toho, být milenka? Jaká je tvá sebeúcta? Neničí takovýto postoj ke vztahům tvou osobnost? Já myslím, že máš rozhodně na víc. A i když je těžké být sama a vzdát se své zamilovasti (ano, zamilovanosti, tohle není ta pravá láska), je důležité umět být sama se sebou a být vyrovnaná. Nic z toho, jak popisuješ daný „vztah“, nezní vyrovnaně. Proč by se měla mladá holka, která má vše před sebou, spokojit s neperspektivním, nevyrovnaným mužem, kterého si přece nemůže ani vážit? Možná je na něm něco přitažlivého, něco okouzlujícího, možná je i inteligentní a působí tak vyspěle a že o životě vše ví (to je i tím, o kolik je starší), ale není to pravda. Sám se v tom plácá a neví, co v životě chce. Ano, člověk se může změnit a může ho něco zasáhnout tak, že je z něj poté někdo jiný, kdyby to tak mělo být v tomto případě, už by se to stalo. Čím déle budeš pokračovat v této hře (ano, hře, tohle není vztah), tak tím víc si ublížíš a tím víc zdeformuješ svoji osobnost. Nedovol to. Počkej, až potkáš někoho, s kým to bude to pravé, budeš si ťukat na čelo, proč jsi chtěla být s někým, kdo tě vidí jenom jako milenku. Jenom jako někoho, s kým se zabaví. Tahle hra není fér. A především nehrajete oba stejně. Ty dáváš city, on je pro tebe ten první, ale kdo jsi ty pro něj? Jsi pro něj ta druhá, jsi pro něj někdo, za kým si zašel jenom na skok, někdo, s kým neví, jestli chce být. To není tak, že by jenom dostal strach, udělal chybu, nebo ho něco rozhodilo a zpanikařil. On od začátku na tebe nehleděl jako na někoho pro budoucnost. Na čem byste potom dál vztah stavěli? I kdyby se rozhodl s tebou být. To, že chvilkově měl poblouznění a řeši, že by s tebou i do budoucna byl, nebylo podle všeho opravdové. Tak přeju spoustu sil, aby ses dokázala od něj odpoutat a prožila opravdový vztah a měla lepší budoucnost, než jakou nabízí on.

Pomka
Kelišová 7319 příspěvků 16.02.17 15:36

Pripada mi, ze byt s tebou po rozvodu jako svobodny chlap uz pro nej neni takove dobrodruzstvi jako byt zenaty a mit te jako milenku. Kdyby te miloval, byl by stastny, ze s tebou muze byt. Nech ho. Preboli to a zamilujes se do jinyho. Jsi mlada.

Paola21
Závislačka 3641 příspěvků 16.02.17 15:43

Nebuď hloupá a najdi si někoho normálního. Takto nevypadá láskyplný vztah

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Zadlužený feťák? David Š. má značkové oblečení a postavu jako z fitka, vraždil pro pár tisíc

Rozdíl mezi nimi bije do očí. Když ke včerejšímu soudnímu stání dorazil Ivan... číst dále >

Výměna, která se málem nedotočila: Patrik útočil na štáb a vyhazoval jej

Bylo to nefalšované drama. Úklidový šílenec Patrik ve středeční Výměně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >