Rozvázání PP dohodou v těhotenství

1
18.9.20 19:46

Rozvazani PP dohodou v tehotenstvi

Ahoj, prosim o radu 🙏
Zamestnavatel mi navrhl dohodu o rozvazani pp z duvodu organizacnich zmen, zruseni prac. pozice a hromadnedo propousteni s odstupnym ve vysi 5nasobku platu s nadobudnutim ucinnosti 30.9. Jsem ale tehotna o cem zamestnavatel vi a ve firme pracuji rok a pul. Dohodu jsem zatim nepodepsala. Chtela bych se zeptat o jake vyhody se pripravim jestli na materskou v prosinci nastoupim jako nezamestnana a jestli je pro mne vyhodnejsi vzit odstupne anebo byt zamestnana s tim ze bych vypoved dostala pravdepodne hned po navratu do prace ale s nizsim odstupnym. Premyslim nad vsemi vyhodami nevyhodami a uz mi z toho praskne hlava :( Diky moc za kazdy nazor!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
64
18.9.20 19:57

A v kolikátém týdnu jsi? Jak dlouho bys musela být doma do rodičovský? Mě by možná štvalo, že bych přišla o pár měsíců na víc, co bych mohla být s dítětem doma. :nevim: ale je to jen na tobě že jo, navíc za pár let může být firma zase v plusu a mohla bys tam klasicky nastoupit. Když to podepises budeš muset po rodičovský hledat novou práci, nebudeš mít jistotu. Tak snad se rozhodneš správně :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8599
18.9.20 19:59

Připravíš se o nárok na dovolenou po MD a o mateřskou na případné další dítě + opět dovolenou. Pokud by ti zaměstnavatel dal výpověď po RD, buď by ti musel přidělovat práci do skončení výpovědní doby nebo dát náhradu mzdy (tzn. 2-3 platy) + odstupné ve výši 3násobku. Pokud by se ale rušil zaměstnavatel nebo jeho část, mohl by dát výpověď i během MD/RD, takže pak jen odstupné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2164
18.9.20 20:00

V případě, že plánuješ hned navázat dalším těhotenstvím, tak se při výpovědi připravíš o další PPM, která by ti měla navazovat na RP, který budeš pobírat na nynější dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8599
18.9.20 20:00
@xxprincesscz píše:
A v kolikátém týdnu jsi? Jak dlouho bys musela být doma do rodičovský? Mě by možná štvalo, že bych přišla o pár měsíců na víc, co bych mohla být s dítětem doma. :nevim: ale je to jen na tobě že jo, navíc za pár let může být firma zase v plusu a mohla bys tam klasicky nastoupit. Když to podepises budeš muset po rodičovský hledat novou práci, nebudeš mít jistotu. Tak snad se rozhodneš správně :)

Jakých pár měsíců máš na mysli?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64
18.9.20 20:11
A v kolikátém týdnu jsi? Jak dlouho bys musela být doma do rodičovský? Mě by možná štvalo, že bych přišla o pár měsíců na víc, co bych mohla být s dítětem doma. :nevim: ale je to jen na tobě že jo, navíc za pár let může být firma zase v plusu a mohla bys tam klasicky nastoupit. Když to podepises budeš muset po rodičovský hledat novou práci, nebudeš mít jistotu. Tak snad se rozhodneš správně :)
@Lendeš píše:
Jakých pár měsíců máš na mysli?

No přijdeš o mateřskou, ted nevím přesně kolik je to týdnu, ale asi pět nebo šest měsíců to dělá. Na mateřskou jdeš tuším ve 32tt a pak až jdeš na rodičovskou dovolenou. Navíc ta mateřská je asi 70% tvé mzdy. Nebo se pletu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8599
18.9.20 20:13
@xxprincesscz píše:
A v kolikátém týdnu jsi? Jak dlouho bys musela být doma do rodičovský? Mě by možná štvalo, že bych přišla o pár měsíců na víc, co bych mohla být s dítětem doma. :nevim: ale je to jen na tobě že jo, navíc za pár let může být firma zase v plusu a mohla bys tam klasicky nastoupit. Když to podepises budeš muset po rodičovský hledat novou práci, nebudeš mít jistotu. Tak snad se rozhodneš správně :)No přijdeš o mateřskou, ted nevím přesně kolik je to týdnu, ale asi pět nebo šest měsíců to dělá. Na mateřskou jdeš tuším ve 32tt a pak až jdeš na rodičovskou dovolenou. Navíc ta mateřská je asi 70% tvé mzdy. Nebo se pletu?

Ale ona o PPM na toto dítě nepřijde, vejde se do ochranné lhůty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64
18.9.20 20:19

@Lendeš proto jsem se ptala, v kolikátém týdnu je

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2164
18.9.20 20:21
@xxprincesscz
@xxprincesscz píše:
A v kolikátém týdnu jsi? Jak dlouho bys musela být doma do rodičovský? Mě by možná štvalo, že bych přišla o pár měsíců na víc, co bych mohla být s dítětem doma. :nevim: ale je to jen na tobě že jo, navíc za pár let může být firma zase v plusu a mohla bys tam klasicky nastoupit. Když to podepises budeš muset po rodičovský hledat novou práci, nebudeš mít jistotu. Tak snad se rozhodneš správně :)No přijdeš o mateřskou, ted nevím přesně kolik je to týdnu, ale asi pět nebo šest měsíců to dělá. Na mateřskou jdeš tuším ve 32tt a pak až jdeš na rodičovskou dovolenou. Navíc ta mateřská je asi 70% tvé mzdy. Nebo se pletu?

Pleteš. Bude v ochranné lhůtě 180 dní, během které musí nastoupit na MD. Na MD se nastupuje 2 měsíce před porodem, takže pokud je zakladatelka ve 2. měsíci a výš (což asi je, když o těhotenství v práci vědí a na MD má nastupovat v prosicni), tak PPM dostane.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
209
18.9.20 20:48

Přijdeš o veškerou dovolenou, na kterou mas nárok kvůli ppm. Z nároku 4tydnu za příští rok to dělá asi 18 dní… To je skoro jedna celá výplata.
Při dalším dítěti budeš mít jen Rodičovský příspěvek. Přijdeš o ppm a další měsíc dovolené-další skoro celá měsíční výplata..
Pro org. Důvodech ti musí dát v tvém případě 2mesicni odstupné a 2vypovedni mesice…
Rozhodně se ti to nevyplatí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5325
18.9.20 21:14
@řehořice píše:
Přijdeš o veškerou dovolenou, na kterou mas nárok kvůli ppm. Z nároku 4tydnu za příští rok to dělá asi 18 dní… To je skoro jedna celá výplata.
Při dalším dítěti budeš mít jen Rodičovský příspěvek. Přijdeš o ppm a další měsíc dovolené-další skoro celá měsíční výplata..
Pro org. Důvodech ti musí dát v tvém případě 2mesicni odstupné a 2vypovedni mesice…
Rozhodně se ti to nevyplatí…

No, ale můžou ji dát pak z organ. duvodu výpověď až bude na rodičovské a to dostane jen 2 měsíční odstupné, protože za výpovědní dobu ji nebude náležet náhrada mzdy. Takže pokud je jistota, že ji vyhodí tak jako tak, tak bych brala teď tu dohodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
209
18.9.20 21:19

@JancaS84
Pokud by si byli tak jisti u těch org. Důvodu, tak by ji dobrovolně nenabízejí víc, ne? Taková velkomyslnost když nemusí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8599
18.9.20 21:21
@JancaS84 píše:
No, ale můžou ji dát pak z organ. duvodu výpověď až bude na rodičovské a to dostane jen 2 měsíční odstupné, protože za výpovědní dobu ji nebude náležet náhrada mzdy. Takže pokud je jistota, že ji vyhodí tak jako tak, tak bych brala teď tu dohodu.

Pro nadbytečnost nemůžou během RD. Pokud by se ale rušil zaměstnavatel nebo jeho část, tak ano.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43052
18.9.20 21:27
No přijdeš o mateřskou, ted nevím přesně kolik je to týdnu, ale asi pět nebo šest měsíců to dělá. Na mateřskou jdeš tuším ve 32tt a pak až jdeš na rodičovskou dovolenou. Navíc ta mateřská je asi 70% tvé mzdy. Nebo se pletu?

uz nerad, jsi mimo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5325
18.9.20 21:35
@Lendeš píše:
Pro nadbytečnost nemůžou během RD. Pokud by se ale rušil zaměstnavatel nebo jeho část, tak ano.

To jsem měla na mysli, špatně jsem se vyjádřila. Dík za doplnění :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama