Rozvedená - jak je vnímána

13.7.21 11:24

Rozvedená - jak je vnímána

Ahojky,
nikdy jsem se nad tím nepozastavila, ale teď, protože se mne to týká a brzy budu bohužel patřit mezi rozvedené, tak bych chtěla jen ze zvědavosti vědět, jak jsou rozvedené ženy-matky vnímány. Jakože selhaly, nebo jsou statečné, že odešly, nebo ty, co si chtěly ještě užít života???
Já se vdávala z velké lásky s tím, že se v životě nerozvedu. Máme 2 děti 9 a 11let. Rozvádíme se po skoro 17-ti letech. A tak trošku se za status,,rozvedená'' stydím…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1691
13.7.21 11:27
@smajlicek2019 píše:
Ahojky,
nikdy jsem se nad tím nepozastavila, ale teď, protože se mne to týká a brzy budu bohužel patřit mezi rozvedené, tak bych chtěla jen ze zvědavosti vědět, jak jsou rozvedené ženy-matky vnímány. Jakože selhaly, nebo jsou statečné, že odešly, nebo ty, co si chtěly ještě užít života???
Já se vdávala z velké lásky s tím, že se v životě nerozvedu. Máme 2 děti 9 a 11let. Rozvádíme se po skoro 17-ti letech. A tak trošku se za status,,rozvedená'' stydím…

Dneska je to už vcelku běžná věc. Vztahy jsou složité a to že nevyjdou není nic výjimečného. Když nic jiného, tak rozvedená žena je žena, která někomu stála minimálně za to, že jsi ji alespoň na chvíli vzal ;).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1295
13.7.21 11:28

Dneska už je to jedno. Neznámá to nic špatného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4366
13.7.21 11:31

Podle mě hodně záleží na tom, za jakých okolností ten rozvod proběhne (jestli je třeba opuštěna kvůli jiné nebo naopak ona opouští kvůli jinému, opouští nefunkční vztah atd.). Myslím, že dneska už je rozvedená každá druhá, co se vdávala, takže to už nemá ten pejorativní nádech jako kdysi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
13.7.21 11:33

Cesko ma 4. nejvyssi rozvodovost na svete. Myslim tedy, ze je to vsem jedno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5846

Neřeším, nepozastavuji se…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18142

Chápu tě, taky rozvod vnímám jako určité selhání (v našich rodinách ani mezi přáteli nikdo rozvedený široko daleko není ani nebyl). Ale dneska se to bere asi trochu jinak. Snažila bych se nevysvětlovat okolí, proč k tomu došlo, prostě to tak je a hotovo. Držím palce do nového začátku :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15671
13.7.21 11:38

Pro mě rozvedená = všehoschopná, měj se před ní na pozoru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
497
13.7.21 11:39

Jde o to, kolikrát rozvedená..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1255
13.7.21 11:44

Vůbec ne, neberu to nijak, v práci máme kolegyni 2× rozvedenou. Když mi to říkala tak tak nesměle a div nešeptala. Když člověk nezná žádné okolnosti a pouze řekneš, že jsi rozvedená, tak se nad tím dnes už nikdo nepozastavuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1255
13.7.21 11:44
@zoidberg píše:
Pro mě rozvedená = všehoschopná, měj se před ní na pozoru.

Ale prd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2830
13.7.21 11:48

Kdo neni rozvedenej jako by nebyl, mě se tase ptali jestli moje deti jsou ze stejneho manzelství, kdyz mame dceru od syna po 11 letech… připadala jsem si divne, vsichni vejrali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4492
13.7.21 12:00
@Královna Kosmíru píše:
Kdo neni rozvedenej jako by nebyl, mě se tase ptali jestli moje deti jsou ze stejneho manzelství, kdyz mame dceru od syna po 11 letech… připadala jsem si divne, vsichni vejrali.

Přesně, však jsem vedle v diskuzi psala, že normálnější je být ve 40 rozvedená než svobodná, ale v dlouhodobém stabilním vztahu s dětmi :roll: Na srazu říkala spolužačka, že se bude vdávat a reakce byla pokolikáté místo gratulujeme :roll: Bylo to poprvé, předtím spolu dlouho žili.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ayo
88
13.7.21 12:06

Běžný člověk se tím nezaobírá a ani nepozastavuje. Prostě je daná žena rozvedená, nevyšlo ji manželství. Proč nad tím více přemýšlet? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1000
13.7.21 12:40

Bud v klidu, dneska je to tak bezne, ze to vubec nikdo neresi… a za me pokud je matka sama na vychovu dvou deti a zvlada to, tak je velka frajerka :palec: preji uspesny vstup do nove zivotni etapy!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat