Rozvedená, nový přitel a děti z prvního manželství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.01.17 05:58
Rozvedena, nový pritel a deti z prvního manželství

Zdravím Vás :kytka:
Rada bych sem přivítala maminky, co jsou rozvedene, mají deti a našli si nového partnera..
Já jsem cerstve rozvedena, manžela jsem tu řešila mockrát zda odejít neodejít, choval se k nám hrozne :( a opravdu jsem nakonec odešla…ten božský klid je k nezaplacení..deti to snášejí moc dobře..A ted k věci, začala jsem si pak psát s jedním klukem, sem tam jsme se viděli, a nyní je to už ve fázi vztahu..Před dětmi to zatím tutlame, je pro ne muj kamarád a jejich strejda..v lete spolu plánujeme bydlení..jak na to připravit deti, jak to snášejí? Mají ho rádi a nerada bych něco pokazila..bude to pro nás zase velký krok jinam..tak bych ráda maminky, co tohle resily, se sem přidaly s napsaly..deti mají 4 a 8

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
DenisaRak
Zasloužilá kecalka 614 příspěvků 18.01.17 06:22

Ahoj já jsem také rozvedená už ale to letos bude 3 roky… Teď mají děti 8, 6 a 5 let no a my teda nic netutlaly před dětma :lol: poznaly jsme se v říjnu a od ledna spočne bydlení a vše proběhlo super… Děti ho milují on je taky a pokud to u vás probíhá v pohodě že se na něj děti těší a mají ho.rady tak můžeš bejt jen rada

Padme93
Závislačka 2511 příspěvků 18.01.17 06:36

Tak v první řadě bych to před dětmi přestala tutlat dostatečně dlouho předtím, než se k vám přítel nastěhuje. I když možná je to skrývání zbytečný, ony děti tohle fakt poznají - beru to z pohledu mého, kdy během puberty se moje máma rozvedla s druhým manželem a poté sama nezůstala, co pár let měla známosti.

Co si pamatuju, nový mámin přítel nám nijak nevadil - ovšem do doby, než jsme jeho a mámu pravidelně začali slýchat v noci při sexu, což bylo fakt nepříjemný. takže to je tak asi jediný, čeho se vyvarovat.

A určitě bych i zavedla nějaká pravidla, třeba že přítel může děti při nevhodném chování napomenout. Je důležitý (podle mě) aby děti partnera matky respektovali, nedělali si z něj dobrý den.

terrka83
Zasloužilá kecalka 782 příspěvků 18.01.17 06:55

Jestli má přítel jít bydlet k Vám, tak bych to dělala postupně, nejdříve jako že třeba u nás přespí jeden den v týdnu, pak víkendy, a uvidíš, jak děti budou reagovat. Každé reaguje jinak, taky záleží jaký vztah mají s vl. otcem a novým přítelem apod.

Amity
Kecalka 189 příspěvků 18.01.17 08:07

Píšeš toho trochu málo na to, aby zde padlo něco ve smyslu, jak to dopadne to co plánujete. Mohla bys doplnit kolik je tobě a kolik tvému příteli? On má děti?
Budeš se stěhovat k němu nebo on k tobě? Budou děti měnit školní zařízení?
Jinak moje komenty k tomu cos napsala: oslovení „strejda“ asi nebude vhodné používat a asi víš proč. Volil bych křestní jméno.
Další věc. Píšeš, že máte nyní božský klid. Být tebou nechal bych dětem určitý časový prostor ty změny, které již proběhly vstřebat. Nebo musíš s něčím pospíchat? Vzhledem k tomu, že jste se sem tam viděli mi to přijde trochu hrrrr. Uvědom si jednu věc. Již neděláš rozhodnutí jen za sebe.

Padme93
Závislačka 2511 příspěvků 18.01.17 08:09

@Amity Jó, to je vlastně hodně důležitý. Ten čas. Pamatuju, že mě vytáčelo, jak si máma vždycky domů nastěhovala novou známost brzo… Kolikrát to byli docela v pohodě chlápci, a chápu, že nechtěla být sama, ale prostě pro to dítě je to furt tak nějak cizí člověk, se kterým se najednou musí dělit o soukromí.

Burj Chalifa
Vesmírná mluvilka 30166 příspěvků 18.01.17 08:12

Nastěhovat si někoho domů k dětem, narušit to nejintimnější soukromý rodiny, tím spíše, že doma máte k klid…není lepší to tak nechat? Tím spíše, pokud je to jen na úrovni dopisování a nečetných kontaktů, zkrátka počáteční období růžových brýlí. Otázka je, zda děti o nějakého nového chlápka doma vůbec stojí.

Netopirek
Echt Kelišová 8620 příspěvků 18.01.17 08:17

No jestli se chcete se stěhovat v létě, tak bych vztah před dětmi netajila. A začala s postupným přespáváním. Nejdřív přes noc, pak víkend, pak i občas v týdnu.
Je to tak lepší i pro chlapa. Ona to i pro něj bude velká změna, jestli do teď bydlel sám.
A jestli nejste spolu moc dlouho, tak to se stěhováním může i skončit e

Markéta80
Hvězda diskuse 42474 příspěvků 18.01.17 08:22

Dětem to chceš říct kdy? I oni by se k tomu měli vyjádřit, bude to změna hlavně pro ně ale osobně bych na to šla hodně pomalu ;). Až si budete jisti že spolu chcete být, takže pomalu seznamovat a trávit čas společně a uvidíš ;) Záleží jaký vztah budou mít k němu děti až se jim řekne že to neni jen kamarád ;)

Hanka1
Extra třída :D 14195 příspěvků 18.01.17 08:22

Teda nepises jak dlouho si rozvedena a jak dlouho trva „vztah“ s novym, kazdopadne ja bych si hlavne uzivala ten klid doma a se stehovanim nepospichala…

Netopirek
Echt Kelišová 8620 příspěvků 18.01.17 08:27

Jo a jinak u nás. Ja se znala s chlapem deset let-rov vztah než jsem ho seznámila s dcerou. A rok jsme se scházeli všichni tři dohromady, i s přespáváním, než jsme se sestěhovali. A to jsme se sestěhovali protože jsme museli, jinak bych ještě čekala.

Lama Lama
Hvězda diskuse 51208 příspěvků 3 inzeráty 18.01.17 08:33

Já se s přítelem seznámila v létě. V létě jsme se vídali bez dětí. Je to sice fajn, ale je to prostě diametrálně jiné. Toho člověka prostě stejnak nepoznáš, dokud to nefunguje reálně, s dětma. Takže přes původní plán, že děti ho uvidí, až si budu jistá, vzal nějak za své, prostě to nejde. S tim tutláním dětem, to je těžké - na jednu stranu jim nechci lhát, oni to beztak prokoukli.
Já nechci v ničem chvátat. On by tedy chvátal dost. Mě to ale vyhovuje pomaleji, i kvuli mě, na zžití, mít možst si odpočinout, těšit se na sebe. Ted už je u mě poměrně často, i s dětmi. Ale pořád je to o tom, že nějaký čas s dětmi trávim jen já. definitivní stěhování zaím odsouvám. Vidělal bych to tak po roce, co se známe, zatím se na to necítím.

Lama Lama
Hvězda diskuse 51208 příspěvků 3 inzeráty 18.01.17 08:37
@Amity píše:
Píšeš toho trochu málo na to, aby zde padlo něco ve smyslu, jak to dopadne to co plánujete. Mohla bys doplnit kolik je tobě a kolik tvému příteli? On má děti?
Budeš se stěhovat k němu nebo on k tobě? Budou děti měnit školní zařízení?
Jinak moje komenty k tomu cos napsala: oslovení „strejda“ asi nebude vhodné používat a asi víš proč. Volil bych křestní jméno.
Další věc. Píšeš, že máte nyní božský klid. Být tebou nechal bych dětem určitý časový prostor ty změny, které již proběhly vstřebat. Nebo musíš s něčím pospíchat? Vzhledem k tomu, že jste se sem tam viděli mi to přijde trochu hrrrr. Uvědom si jednu věc. Již neděláš rozhodnutí jen za sebe.

proč strejda špatně? me se to teda taky nelíbí, ale spíš nějaké osobní antipatie než reálné odůvodnění.

jinak mě přijde, že to zakladatelka napsala neštastně, vyznívá to tak, že si psali, párkrát viděli. a nějak tam zapadá, že ted už to je normální vztah.
Ale je pravda, že pokud je to zatím na úrovni kamarád, tzn. zatím u nich ani nespal, tak to léto může být předčasné.
U nás s ním třeba děti byli úplně v pohodě. ale to přespání bylo docela zlomové. Mmimo domov to bylo v pohodě, ale u nás to brali jako průnik do jejich teritoria a moc našení nebylo

Burj Chalifa
Vesmírná mluvilka 30166 příspěvků 18.01.17 08:41

To si musí každý ženská zvážit, zda jí jde o děti nebo o ni. A neokecávat to třeba sebeklamem, že to dělá kvůli nim. Tím spíše, když se ze strany dětí nekoná nadšení.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.01.17 08:42

Přesně tohle jsem neměla ráda na svojí matce, pokaždé nám přivedla domů chlapa a hned ho k nám chtěla nastěhovat, zoufalka brala vše co se naskytlo jen aby nemusela být sama, přitom pořád opakovala jak žít bez taťky je super

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Články z Expres.cz

Le Penová, Wilders a koncert Ortelu! Okamura svolal na Václavák obří SPD párty

Hodně netradiční událost bude už za necelý měsíc hostit pražské Václavské... číst dále >

Přehlídka legend: Abrhám, sestry Šafránkovy, Jelínková, Nárožný či Skopal

Pohřeb zesnulého herce Stanislava Zindulky nebyla jen smuteční pieta, ale... číst dále >