Rozvedení tatínkové, jak se neodcizit dítěti?

30.5.15 10:07

Rozvedení tatínkové sem

Prosím o rady, zkušenosti, informace. Před 2 měsíci se mi rozvedl syn, který má skoro čtyřletou holčičku. Rozvod proběhl po vzájemné domluvě v klidu. S bývalou manželkou spolu komunikují bez emocí, zatím si vždy vyšli vstříc, když potřeboval jeden z nich nějakou změnu kvůli pracovním povinnostem. Bydlí ve stejném městě. Nikdy jsem si nemyslela, že mě na stará kolena něco takového potká. Je mi hrozně líto malé, ikdyž se zdá, že to bere v pohodě. Já si myslím, že jí dost věcí ještě nedochází. Jediná změna je, že se na tátu hodně upíná a čas, kdy jí má a není v práci, chce trávit hlavně s ním. A teď můj dotaz na všechny, kteří mi mohou poskytnout nějaké informace.Je to reálné, že po rozvodu otec se otec časem neodcizí, i když má potom svůj život? Kdo z tatínků to zvládl po rozvodu se starat(ne jen platit) až do dospělosti dítěte. A máte s dětmi stále pěkný vztah.Snad jsem to napsala srozumitelně. Mám strach, že život může přinést další změny a pak se odcizí. Děkuji všem, kteří se vyjádří dle svých zkušeností.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
30.5.15 10:19

Anonymně kvůli rodině. Můj bratr se o svou dceru nikdy zvlášť nestaral, teď čeká novou rodinu a je to ještě horší :nevim: :nevim:

Záleží na každém. Pokud má tvůj syn zájem, není důvod, proč by to tak nemělo být dál.
Samozřejmě nová žena tomu může trochu zavařit.
Obecně bych řekla, že je to o charakteru.
Ty s tím nemůžeš nic udělat, takže nezbývá než doufat v to nejlepší. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
30.5.15 10:27

Vis co, to zalezi na povahach obou rodicu. Ja se zrovna s manzelem rozvadim, mame 2 malicke deti a pres to, ze on neplati, je nezodpovedny a nespolehlivy, tak mu ve styku nebranim. To, ze muz a jeho rodina dela cirkus, to ani nemluvim. A to mam k rozvodu velmi vazne duvody

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1724
30.5.15 10:27

Přítelův bratr má dceru, je stejně stará jako já (21). Kdy se narodila bylo mu 19, mají normální vztah do teď, vídají se, tráví spolu čas. Takže v tom nevidím problém, je to jen a jen o lidech :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8269
30.5.15 10:37

Též myslím, že to je člověk od člověka. Ty sama znáš syna a jeho charakter nejlíp. Znám takové, kterým na dětech záleží, stýkají se a mají normální vztah otec-dítě až do dospělosti, ale více znám těch, kteří po rozvodu už valný zájem nemají a pomalu to celé nějak upadá a v dospělosti dítěte už jsou skoro jak cizí lidé..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21646
30.5.15 10:44

Můj syn má pět let, a chce hodně času trávit s otcem. Víc než mladší. Dopravame jim co potřebují, přizpůsobujeme se v rámci možností. Děti někdy dostanou vybrat, někdy je to dané. Je dobré, aby otec byl s dítětem aspoň 4 noci během 14 dnů. A taky neměl velké mezery, ale snažil se trávit čas s dítětem i ve všední den, buď odpoledne, nebo i s přespáním. My bydlime blízko sebe,3 minuty pěšky.
Přítel je rozvedený déle než já, od 2 let dítěte, a pravidelně si ho bere stále, už 8 let. Nebydlí úplně blizko, ale aspoň si volají, skypuji a když to jde staví se když má možnost kvůli práci i v týdnu.
Podle mě to jde, ale oba musí být rozumní a chápat, že nový život bude vždycky stát na starém. Že zájem dítěte je hlavní a je jejich společné, ať už další život povedou jak chtějí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5542
30.5.15 10:48

Moje kamarádka žila od dětství v rozvedené rodině. S taťkou má pořád parádní vztah a to jí je 28. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.5.15 10:53

Taky souhlasím, že hodně záleží na povaze - ale taky hodně záleží na aktuální přítelkyni. Můj manžel má dva syny, dnes už skoro dospělé, a zajímal a staral se vždycky. Největší problém bylo, když s klukama měla problém momentální přítelkyně - pak ten kontakt a péče na chvíli upadala, ale nakonec pro něj vždy vyhráli kluci a přítelkyně šla z domu - vím to jak přímo od něj, tak i od kluků.
Fajn je, že se zvládají nějak rozumně domluvit s ex - to je opravdu základ. U ex mého manžela to byl problém, než kluci zvládli sami pořádně vyjádřit a obhájit si, že k tátovi chtějí.
Já jsem manželovy syny brala od začátku jako jeho součást a počítala jsem s nimi. Troufám si tvrdit, že i díky tomu s nimi mám skvělý vztah. Momentálně je to tak, že starší s námi bydlí už několik let a mladší sice žije s matkou, ale můj muž je s ním denně v kontaktu min. telefonicky, hodně se s ním učí, jezdí spolu na kole, atd.

• Nahlásit
  • Citovat
81808
30.5.15 11:00

Můj syn je také rozvedený, vnuci už jsou starší. Pořád mají spolu parádní vztah.Syn pracuje v cizině a když přijede, kluci bydlí u něho, jezdí na výlety, na kole. V rámci možností se jim věnuje. Mám dojem, že je s nimi víc, než když nebyl rozvedený.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.5.15 11:02

Zatím je to v pohodě. Jede týden jí má 2 dny(čt + pá) a druhý 4 dny (i na víkend).Podle potřeby ji vyzvedne i v jiné dny ze školky. Zatím vše se zdá být v pohodě, ale…Těch je tam do budoucna hodně a toho já se bojím.

Příspěvek upraven 30.05.15 v 11:15

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.5.15 11:03

Rozváděla jsem se před 11 lety, holkám v té době bylo 5 a 6 let. Přesto, že jsem se odstěhovala 200km daleko i s dětmi, dodneška mají holky s tátou pěkný vztah, jezdí tam na víkendy i na dovolené. Manžel si brzy po rozvodu našel novou partnerku a ani tam není problém.
Takže určitě se to dá! Za důležité považuji na dítě nijak nenaléhat, ale dát najevo zájem. Neházet špínu na druhého z rodičů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.5.15 11:22

Toto je všechno v pořádku. Normálně se všichni bavíme i s druhými prarodiči, nikdo na nikoho nenadává, nic se nevyčítá. Prostě uvidím a čas ukáže. Syn malou miluje a snad mu to i zůstane.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.5.15 12:26

Můj partner ma 9 letou dcerku, rozešli se, kdyz byly malé 3 roky. Za tu dobu, co jsme spolu (5 let) je u nas dcerka pravidelne a bereme si ji docela často. S maminkou vychází v klidu, víceméně se na vsem domluví. S malou ma partner hezky vztah a jak je uz dcerka starší, ma svůj mobil, jsou v každodenním kontaktu. Ale opravdu hodne záleží na otci, jak se snaží a co je schopny v rámci zachování „klidu“ prekousnout. Krize pry byla ze zacatku, to k němu malá nechtěla, ale byla hodne naockovana maminkou. Nevzdal to, expartnerce vyšel ve vsem vstříc, přistoupil na vsechno, aby mu dávala malou co nejvic.. Ale asi se to vyplatilo a vztah si udrželi moc hezky. Drzim palce, at to syn zvládne, pokud mu na tom záleží, da se to :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7344
30.5.15 12:49
@emilkazolová píše:
Prosím o rady, zkušenosti, informace. Před 2 měsíci se mi rozvedl syn, který má skoro čtyřletou holčičku. Rozvod proběhl po vzájemné domluvě v klidu. S bývalou manželkou spolu komunikují bez emocí, zatím si vždy vyšli vstříc, když potřeboval jeden z nich nějakou změnu kvůli pracovním povinnostem. Bydlí ve stejném městě. Nikdy jsem si nemyslela, že mě na stará kolena něco takového potká. Je mi hrozně líto malé, ikdyž se zdá, že to bere v pohodě. Já si myslím, že jí dost věcí ještě nedochází. Jediná změna je, že se na tátu hodně upíná a čas, kdy jí má a není v práci, chce trávit hlavně s ním. A teď můj dotaz na všechny, kteří mi mohou poskytnout nějaké informace.Je to reálné, že po rozvodu otec se otec časem neodcizí, i když má potom svůj život? Kdo z tatínků to zvládl po rozvodu se starat(ne jen platit) až do dospělosti dítěte. A máte s dětmi stále pěkný vztah.Snad jsem to napsala srozumitelně. Mám strach, že život může přinést další změny a pak se odcizí. Děkuji všem, kteří se vyjádří dle svých zkušeností.

Mám dceru 16 let, rozvedení s jejím otcem jsme 10 let a stále k němu chodí každých 14 dnů, jsme schopni se domluvit na všem, i co se týče vyjímek, jako třeba přehození návštěv kvůli rodinným oslavám, práci apod… Je to vše jen v rukách obou rodičů, jak si to uspořádají a jak rozumní jsou. Ikdyž slyším od dcery, že už tam nechce chodit, zatím nevynechala, je to jen na ní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4249
2.6.15 08:16
@emilkazolová píše:
Zatím je to v pohodě. Jede týden jí má 2 dny(čt + pá) a druhý 4 dny (i na víkend).Podle potřeby ji vyzvedne i v jiné dny ze školky. Zatím vše se zdá být v pohodě, ale…Těch je tam do budoucna hodně a toho já se bojím.Příspěvek upraven 30.05.15 v 11:15

To je ideální - jak podílem péče, tak rytmem střídání pro menší děti, s pevnými všedními dny. Mají to tak upravené soudně?
Pokud by nastaly problémy, třeba snaha maminky to omezovat, pak je potřeba zajistit dokumentaci dosavadní péče a poté podat návrh na střídavou péči s touto úpravou. Ale dokud je to v pohodě, střežit dohodu a dobré vztahy jako oko v hlavě. Žádné soudní rozhodnutí nenahradí klid ve vztazích, ze kterého těží zejména děti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama