Rozvod a budoucí zisk firmy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.08.19 23:52
Rozvod a budoucí zisk firmy

Ahoj,
Prosím případy z praxe. Jak je to se ziskem firmy (fyzická osoba, neplátce DPH, cca do dvou let budu plátce) po rozvodu?
Je přeci hloupost vyplácet manželovi po rozvodu část zisku.
3 děti. Péči o děti ještě nemáme vyřešenou. Vidím to tak, že budou v mé péči, ale manžel je může vídat kdykoliv, dle domluvy.
Zatím se tedy domluvit nechce, jelikož se nechce rozvádět. Šle tvrdí, že mu patří část budoucího zisku mé firmy.
Do firmy jsme investovali oba, jak peníze, tak čas. To mu chci vyplatit. Firma je zatím ve ztrátě, ale tento rok je první ziskový.
Máte to někdo tak, že vyplácíte bývalého manžela/manželku ze zisku firmy po rozvodu?
Díky :*

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Petula306
Zasloužilá kecalka 745 příspěvků 04.08.19 00:06

Neporadím, ale přeju ať se v podnikání daří. Partner má sro a je to věčný boj :,( též se nedaří a doufáme v lepší zítřky. Vidím kolik do toho dal (energie, času, peněz..) a je mi to hrozně líto.

Hamouzka
Kecalka 279 příspěvků 04.08.19 00:07

Pokud má tvůj manžel jiné zaměstnání a nežije z firmy, o které píšeš, tak mi přijde dost blbý, že by po tobě něco chtěl. Vždyť z těch peněz budeš živit vaše děti.

welovefashion
Ukecaná baba ;) 1222 příspěvků 100 inzerátů 04.08.19 00:08

Pak to ale není firma, ale tvoje podnikání ne? je to psané na tebe jako živnostníka?

Hamouzka
Kecalka 279 příspěvků 04.08.19 00:13

@welovefashion podle toho, že je psáno, že je živnostník - OSVČ, tak taky nechápu, co by měla platit. Navíc to budou peníze pro děcka.

welovefashion
Ukecaná baba ;) 1222 příspěvků 100 inzerátů 04.08.19 00:28

Tak teoreticky půlka zisku do rozvodu patří jemu, jí zase půlka jeho platu, ne? ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.08.19 01:19

Ano, jsem fyzická osoba, OSVČ.
Manžel má své zaměstnání.
Do podnikání jsme vložili nemálo peněz, a hlavně času a energie.
Začíná se dařit, a tento rok bude první ziskový.
Ono se dařilo již vloni i předloni, ale kvůli naskladňování zboží jsme peníze neviděli a byli ve ztrátě.
Jsem ochotna se domluvit tak, aby to bylo co nejmíň bolestivé pro děti. Bydlet nejspíš budeme blízko.
Napadá mě varianta dětí v mé péči, s tím, že s nimi může být manžel kdykoliv.
Takže alimenty bude nejspíš platit, ale pokud s nimi bude trávit čas, nebudu chtít nijak vysoké. Je to vše o domluvě.
Jenže mě zaskočil tvrzením, že budu muset vyplácet část zisku. Já si myslím, že to tak nebude. Ale chci mu vyplatit polovinu peněz vložených do podnikání.
Mě spíš zklamalo to, že tohle po mě chce. I když ví, že mu polovinu peněz vložených do podnikání vrátím. Tvrdí, že do toho vložil taky spoustu času a nervů, protože rozjezd firmy samozřejmě byl náročný a veškerý můj čas, kdy jsem pracovala, byl s dětmi. A teď když konečně vidíme zisk, chci odejít. Takže tak.
Jinak problémy v manželství jsou dlouho. Pořád jsme si říkali, že to zvládneme. Že je to jen období, velmi náročné - tři malé děti, téměř nulové hlídání a podnikání. To je samozřejmě pravda.
Ale.. Neustálé každodenní hádky a dohady, z mé strany absolutní ochladnití vůči manželovi (jsou mi nepříjemné jeho doteky, pohlazení, polibky). I přesto jsme to chtěli udržet. Ale když vidím děti, jak se na nás při hadkach dívají, jak ti mladí nechápou a nejstarší je z toho smutná, už vím, že rozvod je nutný. Nedopustím aby náš vztah viděli jako vzor manželství, a v budoucnu žili a fungovali stejně. Bolí to a mám strach. Velký.
A právě proto chci s manželem komunikovat a udělat to jak nejlépe budeme moci, abychom jim to zjednodušili. Jenže podle jeho reakcí a slov vidím, že to bude těžké. A tím je můj strach větší. Proto jsem to nejspíš neudělala dřív.
Ale jsem už rozhodnutá, ale manžel nesouhlasí. Nechce se rozvést, ublížit dětem, nedokáže unést, že možná jednou budu mít jiného partnera a navíc nedokáže překousnout, že dle jeho slov budu já sklízet ovoce z toho, co jsme my spolu zaseli (podnikání).
Mě brzdí jen ty děti. Bude to pro ně velký šok, nejspíš mi to budou vyčítat (nejstarší), mladší to nebudou chápat. Je mi samotné z toho zle.
Ale nechci, aby v tomhle vyrůstali, a hlavně to brali jako vzor manželství.
Rozhodla jsem se a vím, že rozvod je nejlepší řešení. Manžel nejspíš nebude bydlet daleko od nás, můžou se vídat kdykoliv, můžeme také trávit čas společně (výlety apod.). Manžel s tímhle nesouhlasí, rozvod odmítá a společný čas po něm si neumí představit :(

Petula306
Zasloužilá kecalka 745 příspěvků 04.08.19 01:22

Promiň, ale já z toho cítím, že ho máš stejně pořád ráda a on tebe taky. Fakt není cesta, jak se zase zamilovat?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.08.19 01:45
@Anonymní píše:
Ano, jsem fyzická osoba, OSVČ.
Manžel má své zaměstnání.
Do podnikání jsme vložili nemálo peněz, a hlavně času a energie.
Začíná se dařit, a tento rok bude první ziskový.
Ono se dařilo již vloni i předloni, ale kvůli naskladňování zboží jsme peníze neviděli a byli ve ztrátě.
Jsem ochotna se domluvit tak, aby to bylo co nejmíň bolestivé pro děti. Bydlet nejspíš budeme blízko.
Napadá mě varianta dětí v mé péči, s tím, že s nimi může být manžel kdykoliv.
Takže alimenty bude nejspíš platit, ale pokud s nimi bude trávit čas, nebudu chtít nijak vysoké. Je to vše o domluvě.
Jenže mě zaskočil tvrzením, že budu muset vyplácet část zisku. Já si myslím, že to tak nebude. Ale chci mu vyplatit polovinu peněz vložených do podnikání.
Mě spíš zklamalo to, že tohle po mě chce. I když ví, že mu polovinu peněz vložených do podnikání vrátím. Tvrdí, že do toho vložil taky spoustu času a nervů, protože rozjezd firmy samozřejmě byl náročný a veškerý můj čas, kdy jsem pracovala, byl s dětmi. A teď když konečně vidíme zisk, chci odejít. Takže tak.
Jinak problémy v manželství jsou dlouho. Pořád jsme si říkali, že to zvládneme. Že je to jen období, velmi náročné - tři malé děti, téměř nulové hlídání a podnikání. To je samozřejmě pravda.
Ale.. Neustálé každodenní hádky a dohady, z mé strany absolutní ochladnití vůči manželovi (jsou mi nepříjemné jeho doteky, pohlazení, polibky). I přesto jsme to chtěli udržet. Ale když vidím děti, jak se na nás při hadkach dívají, jak ti mladí nechápou a nejstarší je z toho smutná, už vím, že rozvod je nutný. Nedopustím aby náš vztah viděli jako vzor manželství, a v budoucnu žili a fungovali stejně. Bolí to a mám strach. Velký.
A právě proto chci s manželem komunikovat a udělat to jak nejlépe budeme moci, abychom jim to zjednodušili. Jenže podle jeho reakcí a slov vidím, že to bude těžké. A tím je můj strach větší. Proto jsem to nejspíš neudělala dřív.
Ale jsem už rozhodnutá, ale manžel nesouhlasí. Nechce se rozvést, ublížit dětem, nedokáže unést, že možná jednou budu mít jiného partnera a navíc nedokáže překousnout, že dle jeho slov budu já sklízet ovoce z toho, co jsme my spolu zaseli (podnikání).
Mě brzdí jen ty děti. Bude to pro ně velký šok, nejspíš mi to budou vyčítat (nejstarší), mladší to nebudou chápat. Je mi samotné z toho zle.
Ale nechci, aby v tomhle vyrůstali, a hlavně to brali jako vzor manželství.
Rozhodla jsem se a vím, že rozvod je nejlepší řešení. Manžel nejspíš nebude bydlet daleko od nás, můžou se vídat kdykoliv, můžeme také trávit čas společně (výlety apod.). Manžel s tímhle nesouhlasí, rozvod odmítá a společný čas po něm si neumí představit :(

Vím zhruba čím procházíš. Taky se budu rozvádět. Manžel nechce. Ten strach je velký. Dopad na děti, všechny ty změny, u mě samota. Je třeba být statečná. Já se budu snažit. Ty určitě taky. Víc se dělat nedá. Prostě se rozhodnout a skočit…

Malike
Extra třída :D 14376 příspěvků 04.08.19 06:32

No, asi by to chtělo právníka.. protože v zákonech se vyzná on..tak se poradit s ním.

M-77
Kecalka 140 příspěvků 04.08.19 07:02

A myslis, ze se nedokazete k sobe vratit? Nechces zkusit manzelskou poradnu-ale driv nez si zacnete delat/rikat zle veci okolo rozvodu?

Uslava
Ukecaná baba ;) 1393 příspěvků 04.08.19 07:19

Chodí se pár mužů, kteří se rozváděli a podle jejich příspěvků jsou to podnikatelé. Možná sem nějaký dorazí a poradí ti, jak on to měl s manželkou a kolik a jak dlouho ji z podnikání vyplácel. Já nikoho takového neznám. :mrgreen:
Jestli se budeš chtít rozvést, budeš muset do toho skočit a řešit hlava nehlava. Brát i všechny ztráty, které jistě přijdou a tím nemyslím jen finance. POdle toho, co píšeš, tak je škoda každého dne, kdy ještě spolu jste. Nezačneš ho znovu milovat nikdy a takhle se nedá žit. V takové atmosféře nebaví člověka nic. Proč se ten tvůj nechce rozvést? Má proto nějaký důvod?

Šáruší
Závislačka 4320 příspěvků 04.08.19 07:38

No logicky se mu nedivím, že se mu nelíbí, že jste společně rozjeli firmu a ty teď z ní budeš profitovat a on ostrouhá. To je celkem logické. To že mu vyplatíš peníze do toho vložené je sice hezké, ale on má naprostou pravdu. Doteď tě živil, peníze ze své práce cpal do „tvého“ podnikání, a teď ty si budeš sama užívat výdělků a jemu jakože vrátíš jen polovinu peněz do toho vložených? On bude platit alimenty, takže se bude podílet svou částí výživy na děti, takže tvrzení, že je to pro děti je liché. Takže ho hodláš vypéct, a ani si nechceš férově rozdělit firmu, kterou jste spolu vybudovali. Kdyby tohle tady napsal chlap, to by byl fičák. Firma není jen náklad který jste do ní vložili.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.08.19 07:56

Jsem rozhodnutá. Ale ještě možná zkusíme poradnu. Žijeme v tom už dlouho a jsme oba nešťastní.
Co se týče firmy.
Ano, manžel byl a je co nejvíc s dětmi, když pracuji. Vložili jsme do ní peníze z jeho výplat. Ale většina peněz do firmy šla z dědictví.
Nicméně vše okolo firmy dělám a vytvářím já. Manžel pomáhá s drobnostmi. Proč bych se měla dělit o budoucí zisk? Jak tu zaznělo, je to stejné, jak by mi on měl dát část své výplaty.
A jak jsem už psala, pokud se mi bude dařit a manžel bude hodně s dětmi (ne jen o víkendu apod.), nebudu chtít velké alimenty.
Jako ano, byl se mnou v době, kdy firma vznikala, byl u toho, ví i problémech s tím spojených, ale to je vše. Všechno je na mých bedrech. A je to náročné, velmi.
Ano, přesně jak tu někdo psal, to mi dnes řekl. Už se viděl, že se budeme mít dobře, budeme si užívat peněz, jezdit na dovolené apod. Že za nějakou dobu odejde z práce a bude se podílet na firmě.
Manžel chce zůstat kvůli dětem. Nechce rozbít rodinu. No a kvůli firmě.

Prof. Farnsworth
Echt Kelišová 9263 příspěvků 04.08.19 08:04

No vidíš, a když je to obráceně a ty peníze z firmy chce žena, tak je to přece úplně normální a ten muž je grázl, co jí nechce dát na co má nárok.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama