Rozvod a pořád spolu žijeme.

Anonymní
21.10.20 23:38

Rozvod a porad spolu zijeme.

Mame pred rozvodem. Po delsi krizi, kdy manzel proste nereagoval na moje promluvy to dopadlo tak, ze moje city jsou pryc. Mame 8 letou dceru, ta o vsem vi. Mam ale uz jineho pritele. A tak vam nemusim rikat jak narocne to je. Manzel se nechce odstehovat, kdyz mu reknu ze pujdu ja, tak take nechce. Kdyby tady nebyla dcera uz bych byla pryc. S novym pritelem planujeme do budoucna ze se k nemu nastehuji. Manzel samozrejme vi, ze uz nekoho mam ale stejne si trva na tom abychom spolu bydleli nez bude rozvod. Byt si pry uz hleda. Nevim, jestli si mysli ze se to da zachranit, ale bohuzel neda, cekala jsem moc dlouho. Nekdy mam opravdu chut se sbalit, vse nechat v byte a zacit od znova. Vim, ze to neni ale zodpovedne, musim premyslet ze je tu dcera. V byte kde jsme zustaneme s dcerou, prepisu si ho na sebe a po case kdyz budeme s novym pritelem stale spolu se asi prestehujeme k nemu, ma dum. Ale nekdy mne popadne chut vse zahodit a zmizet, protoze zit takhle treba jeste dalsi dva mesice je pro mne silene.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
60912
21.10.20 23:40

Já žila s ex manželem cca 7 měsíců.. Pak už to nešlo a odešla jsem já.. Ztratila jsem dům, ale ta pohoda stala za to.. Finanční ztráta v řádech statisíců.. Co mě štve, že časem dům prokaucoval.. Ale co, já už mám řadu let kovy život a hlavně svůj.. A to je k nezaplacení :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.10.20 23:51

@martina.se rozumim ti. Mam chut udelat to same. Porad cekam, ze se treba odstehuje jak rika. Mame kam jit, k novemu priteli, ale porad si rikam ze to neni uplne zodpovedne, zname se pul roku. Ale ta predstava, ze zmizim je opravdu osvobozujici. I pres to, ze se s manzelem nehadame, je to proste narocny.

• Citovat
  • Nahlásit
60912
22.10.20 00:00
@Anonymní píše:
@martina.se rozumim ti. Mam chut udelat to same. Porad cekam, ze se treba odstehuje jak rika. Mame kam jit, k novemu priteli, ale porad si rikam ze to neni uplne zodpovedne, zname se pul roku. Ale ta predstava, ze zmizim je opravdu osvobozujici. I pres to, ze se s manzelem nehadame, je to proste narocny.

Jako já bych nešla hned k novemu, kvůli dítěti.. Ale odešla bych.. U nás byl ex 5 dní pryč, 5 dni doma, tak se to ještě dalo.. Ale když býval doma, tak i když jsme se pak už nehadali, bylo to utrpení.. Asi pro oba.. Po odstěhovani se vše uklidnilo, teď spolu vycházíme fakt v klidu :think: 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1935
22.10.20 00:02
@Anonymní píše:

Odstěhuj se hned. Něco se tím uzavře, něco nového se otevře. Sama pak uvidíš, jestli staré nebudeš chtít znovu otevřít a nové zavřít.

Za nejhorší považuji zůstat zabředle a dlouho stát a přešlapovat. Lepší je věci dát do pohybu. Přijít o nic nemůžeš, když nové stojí za ztrátu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.10.20 00:12

@poučená jo presne, stojim na jednom miste. Je to unavujici psychicky. Ted budou Vanoce, zkusim to jeste vydrzet, pak to musim uz nejak rozseknout. :( Nekdy mam chut ten rozvod stahnout, ne z duvodu ze bych ho milovala, ale z duvodu tady tech vycerpavajicich veci. Jenze pak si vzpomenu na noveho pritele, ktereho nechci ztratit a proste porad bojuji.

• Citovat
  • Nahlásit
1935
22.10.20 00:24
@Anonymní píše:
@poučená jo presne, stojim na jednom miste. Je to unavujici psychicky. Ted budou Vanoce, zkusim to jeste vydrzet, pak to musim uz nejak rozseknout. :( Nekdy mam chut ten rozvod stahnout, ne z duvodu ze bych ho milovala, ale z duvodu tady tech vycerpavajicich veci. Jenze pak si vzpomenu na noveho pritele, ktereho nechci ztratit a proste porad bojuji.

Sbal si kufry, napřed v hlavě, pak už odchod bude snadný a vánoce měj již s přítelem.
A když se ti to nebude líbit, tak se vrátíš.

Už se s tím netrap, nech také tvého muže, ať se snaží, jestli to umí se snažit, aby to mezi vámi fungovalo. On také přešlapuje. Možná by šlo najít nějakého prostředníka, který by vám pomohl, abyste se klidně domluvili. On nový vztah láká, na začátku bývá naděje, jak bude hezky. A samozřejmě, že je tu zodpovědnost k dcerce. Možná jste s manželem vzájemně se sebou jen unaveni a teď je taková stresující doba pro všechny. Dobré by bylo, kdyby se to mezi vámi dalo na čas rozvolnit. Potřebovala by sis o tom s někým delší dobu povídat, takhle je to přešlapování jen na tobě.

Ono také, co je to to „milovat“. Žena touží po jiskření, ale ono v tom vztahu vašem už vyprchalo. A tam z toho nyní půl roku nového nevyprchá? Třeba bys mohla mít vztah milenecký a tento vztah nerozvádět, zatím. Vzít to celé jako hru. Asi bys na to musela mít příslušnou povahu, ale proč bys nemohla! Dcerce bys nebrala domov, měla by oba rodiče doma. Třeba by se tvůj manžel také rozhýbal k opětovnému jiskření. To víš, já nevím, co je pro tebe nejlepší, jen zkouším, aby ses uvolnila a aby sis pustila fantazii na špacír. Aby ses z těch starostí uvolnila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60912
22.10.20 01:32
@Anonymní píše:

Já bych šla už před vánoci.. Budeš ve svém, užiješ si je po svém atd.. Proč stahovat rozvod? To je to úplně poslední.. Nebyla bys šťastná :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.10.20 01:50

@martina.se ja vim ze jo, ani to udelat nechci, jen na mne padne depka nekdy :( najednou prichazim o sve jistoty. Vim, ze to k tomu patri, proste me ceka zmena tak se bojim. Nekdy mam pocit ze z toho skoncim v blazinci :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
452
22.10.20 05:58

Nevim jak je manzel schopny, ale co stridavka u vas v byte? Dceri by zustal domov a vy by jste tam fungovali na stridacku. Manzel at si sezene garsonku. Jako barak dobry, ale at ma dcera cas si zvyknout, s pritelem jsi opravdu chvilinku, kdovi jak budou vychazet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38
22.10.20 06:55

Zakladatelko, a čí je ten byt? Manželovi se očividně do stěhování nechce. Přijde mi, že o tom jen mluví ale žádný byt nehledá. Pokud to necháš na něm, budete žít v tomhle nevyhovujícím prostředí napořád (Nebo dokud on si někoho nenajde a nezačne to řešit.)

Pokud se ty chceš rozvádět, odejdi. Ale ne rovnou k příteli. (Tahle varianta mi vůči dceři přijde krajně nezodpovědná.) Najdi si nějaký malý podnájem pro vás dvě, zkus se na chvíli postavit na vlastní nohy, rozvíjej vztah s přítelem a uvidíš. Pokud vám vztah bude klapat, přestěhujte se k němu. Ale ten mezistupeň je opravdu důležitý a neměla bys ho vynechat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64845
22.10.20 08:34

A proč lpí na tom, aby jste bydleli spolu? Není to kvuli dítěti?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1935
22.10.20 08:43
@Anonymní píše:
@martina.se ja vim ze jo, ani to udelat nechci, jen na mne padne depka nekdy :( najednou prichazim o sve jistoty. Vim, ze to k tomu patri, proste me ceka zmena tak se bojim. Nekdy mam pocit ze z toho skoncim v blazinci :zed:
:srdce: :srdce: :srdce:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1935
22.10.20 09:05
@Anonymní píše:
@martina.se ja vim ze jo, ani to udelat nechci, jen na mne padne depka nekdy :( najednou prichazim o sve jistoty. Vim, ze to k tomu patri, proste me ceka zmena tak se bojim. Nekdy mam pocit ze z toho skoncim v blazinci :zed:

Dneska je taková doba, že se lidé rozchází.
A jistoty? O čem jsou? Stejně se člověk může spolehnout jen sám na sebe a sebe má člověk sebou pořád. Tak proč bys nevkročila do nového s radostí? Vkroč do nového s radostí :srdce: V životě je stále přítomno to nové, když člověk už nechce za žádnou cenu být zabředlý.

Mně připadá, že je čas k rozseknutí vztahu, který tě deprimuje.
Udělej s manželem jasné domluvy o všem, o celkovém vyrovnání. Nenech se ošidit. Použij právníka i psychologa. Těš se na to, jak si to jinak v novém vztahu uspořádáš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
565
22.10.20 13:52

Mám známou, starší paní (přes 60), která po rozvodu žila s bývalým v jednom bytě 5 let! Ani jeden z nich neměl na vyplacení druhého, ani jeden si kvůli věku nemohl vzít hypotéku na nové bydlení a pronájem by samostatně neutáhli (Praha). Vyřešilo se to až úmrtím příbuzné, po které zbyl byt. Známá se odstěhovala a původní byt nechala exmanželovi. Od té doby vysloveně pookřála.
Udělat první krok ke změně je vždycky těžké. Ale udělej ho, jinak tě to bude víc a víc ubíjet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama