Rozvod a rozdělení majetku

Anonymní
24.1.20 09:35

Rozvod a rozdělení majetku

Ahoj,
jdu si k vám pro radu a sdílení zkušeností. Prosím o zachování anonymu, chodí sem rodina.

S manželem jsme 10 let od sebe (odstěhoval se po tom, co začal poprvé v životě brát vyšší výplatu).

Celou tu dobu si žil, jak se mu zachtělo, nestaral se o naši dceru (v době, kdy odešel, jí bylo 15 let). Nechávaly jsme ho na pokoji, alimenty nejprve platit nechtěl žádné, zkoušely jsme se s ním domluvit, odmítal na dceru přispívat jedinou korunou. Po soudu se umoudřil a začal výživné dávat pravidelně. Od té doby jsme ho s ničím neotravovaly, žil si, jak chtěl.

Včera od něj přišla žádost o rozvod. Chci se vším souhlasit, rozvést se co nejrychleji. Jsem invalidní důchodce, zajímalo by mě proto, zda některá z vás nebyla v té samé situaci (invalidní důchod a rozvod/rozdělení majetku)?

Kolik jste daly právníkovi? A když s jeho návrhem souhlasím, platí se jen ten povinný kolek?

Ještě mám dotaz ohledně majetku (třeba jste to některé měly podobně). Předmětem majetkového vyrovnání je de facto jen družstevní byt (stále splácím anuitu, byt je ve vlastnictví bytového družstva). Bydlíme v něm s dcerou, vše platíme (já z invalidního důchodu, on tedy připlácí tím výživným). Jak se dá „rozdělit“ ten byt, když vlastně není náš? On má tedy domek, který si pořídil za uspořené peníze, vydělává slušně a po zaplacení výživného mu dost zbývá.

Díky moc za sdělení zkušeností :-) dnes volám právníkovi, ale chtěla jsem i rady od vás, jako zkušených.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

24.1.20 09:42

Pokud jste ještě manželé, tak jemu patří půlka bytu a tobě půlka baráku…
Co se domluvit, že jemu zůstane dům a tobě byt? A byl by pokoj?
Jinak pokud se dohodnete, tak právníka víceméně nepotřebuješ (pokud se nebojíš, že je to pro tebe nevýhodná dohoda) a zaplatíte jen ten kolek, jo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.1.20 10:06

Zeptej se právníka, aby tě neoskubal. Domek si pořídil za dobu manželství, takže půlka je tvoje. Byt máš v osobním vlastnictví? S dcerou se vidal, nebo jen platil? To víš ty. Buď tedy slušná, ale Ne hloupá. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32165
24.1.20 10:07

Pul domu je Tva. Najala bych pravnika a nesetrila ho.
Abys pak nezaplakala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10701
24.1.20 10:13

To je trubka ten chlap, promiň :mrgreen: On od vás odejde, protože začne víc vydělávat, ale nerozvede se? Jak píšou holky, vše nabyté v manželství je vaše napůl, čili i půlka jeho baráku. Na právníkovi nešetři, vrátí se ti to ;) :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.1.20 10:16

Já se těm chlapům vůbec nedivím, že se nechtějí ženit. Deset let jsou od sebe a „půlka je tvoje, nenech se oškubat…“ bohužel zákon a morálka nejdou ruku v ruce. No měli jste se rozvést už dávno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
494
24.1.20 10:21
@Anonymní píše:
Já se těm chlapům vůbec nedivím, že se nechtějí ženit. Deset let jsou od sebe a „půlka je tvoje, nenech se oškubat…“ bohužel zákon a morálka nejdou ruku v ruce. No měli jste se rozvést už dávno.

Peníze na dům pravděpodobně šetřil už během toho, co byli spolu (ze společných peněz), tak proč by mu měla všechno jen tak nechat?

Příspěvek upraven 24.01.20 v 10:21

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12389
24.1.20 10:21
@Anonymní píše:
Já se těm chlapům vůbec nedivím, že se nechtějí ženit. Deset let jsou od sebe a „půlka je tvoje, nenech se oškubat…“ bohužel zákon a morálka nejdou ruku v ruce. No měli jste se rozvést už dávno.

No to je opravdu morálka odejít od rodiny sotva začne dobře vydělávat a ještě odmítá platit alimenty…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10701
24.1.20 10:27
@Anonymní píše:

Jojo, tenhle chlap je ztělesněním morálky :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.1.20 10:42
@unuděná píše:
Jojo, tenhle chlap je ztělesněním morálky :roll:

Vycházíte z jednostranného popisu. Nevíte proč ve skutečnosti odešel a co vše se mezi nima dělo. Ano měl od počátku platit výživné, měl se s dcerou stýkat. S tím vším souhlasím, ale s právem na to co vydělal v nasledujících letech souhlasit nemohu. Stejně tak naopak, on z mého úhlu pohledu zas nemá právo na to co vydělala/pořídila ona - ať už to je nic nebo miliony.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.1.20 10:57
@Anonymní píše:
Vycházíte z jednostranného popisu. Nevíte proč ve skutečnosti odešel a co vše se mezi nima dělo. Ano měl od počátku platit výživné, měl se s dcerou stýkat. S tím vším souhlasím, ale s právem na to co vydělal v nasledujících letech souhlasit nemohu. Stejně tak naopak, on z mého úhlu pohledu zas nemá právo na to co vydělala/pořídila ona - ať už to je nic nebo miliony.

Ono když se dva rozjedou a jednomu zůstane dítě 24h denně, nemůže si dělat co chce. Ten bez dítěte si buduje kariéru, cestuje, neřeší úkoly a ošetřování člena rodiny při nemoci. Alimenty to úplně nezachrání. Takže konkrétně v tomto případě paní preju, aby si z jeho v klidu nabyteho majetku půlku vzala a přijde mi to správné. Rozvést se měl miláček dřív.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.1.20 11:02

A k tomu ženění :P teď tu byla diskuse, kde zeť chtěl po své manželce, aby přesvědčila svoje rodiče a ti mu přepsali půlku zrekonstruovaného domu, ktery jim přenechali k bydlení. Podotýkám bez tchanovcu. Takže někdo se žení i z rozumu :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.1.20 11:10
@Anonymní píše:

Napsala jsem, proč odešel. Začal více vydělávat. Do té doby bral výplatu, která sotva stačila na jídlo na měsíc, mnohdy jsem si musela na konci měsíce půjčovat od rodičů (když ještě žili), abych měla dítěti co dát k jídlu do školky/školy. Jakmile přišel k dědictví po otci (kolem 100.000, nic převratného) a trošku vyšší mzdě, udělal doma „brajgl“ a zmizel. A ani nemluvím o tom, že si chci dělat nárok na to, co vydělal v minulých letech, to se absolutně nezakládá na pravdě. Já jen chtěla, aby platil dceři výživné, aby mohla studovat (to jsem byla skálopevně rozhodnutá jí dopřát, je velmi chytrá a nevím, proč by se musela vzdávat práva vzdělání jen proto, že její tatíček zdrhnul i s prachama). Bohužel jako ID jsem nebyla schopná ji na studiích udržet sama, proto ty alimenty.
A v neposlední řadě jsem psala, že žádost o rozvod přišla z jeho strany, já byla rozhodnutá takto to nechat a „doklepat“ to bez konfliktů. Dcera minulý týden dostudovala a slušně ho zpravila, že alimenty už platit nemusí, takže ne - nepatříme mezi ty mrchy a vyděračky, co z chlapa chtějí stáhnout i kalhoty. Popravdě už jsme ho vůbec nechtěly vidět. Žádost podal náhle on sám.
Zakladatelka

• Nahlásit
  • Citovat
2978
24.1.20 11:21
@Maggdallena píše:

Taky nejsi vdaná?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14240
24.1.20 11:21

No a co je obsahem toho majetkového vyrovnání? On chce po tobě vyplatit podíl z družstevního bytu? Nebo to chce jen rozseknout a ukončit? Pokud po tobě chce podíl, tak být tebou, prověřím ten jeho domeček, kdy ho nabyl a na koho je psaný. A na to opravdu právníka budeš potřebovat. Pokud však jen souhlasíš s návrhem, nijak se finančně nepodílej, ani na tom kolku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama