Rozvod a společná domácnost

Anonymní
9.8.20 01:37

Rozvod a spolecne domacnost-rada

Jdu si k vam pro nestranny pohled. Rozvadime se s manzelem. Kvuli dceri a jeho bydleni, nez si ho vyresi, jsme se domluvili ze budeme jeste nejakou chvilku zit spolu. Jde o to, ze mam noveho partnera, manzel o nem vi. Nemusim vam rikat jak se citim kdyz se vracim od neho domu a manzel samozrejme vi odkud jdu. Dcera vi co se deje i ze mam jineho partnera, je ji 7. Ted zacina to, ze si mala mysli ze od nich chci odejit,.protoze jsem to ja, ktera obcas odejde za novym partnerem, takze chapu proc si to mysli. Ted s ni chci byt vice casu aby pochopila ze to tak opravdu neni. Rikam si, ze kdybychom bydleli kazdy zvlast a dcera by si zvykla na nejaky rezim, ze je u mne pak u taty, tak by to treba zvladala lepe. Manzel porad tvrdi ze takhle je to lepsi, ze se mala v tom zorientuje a zvykne si, ale opravdu nevim, snazime se aby se to male co nejmene dotklo. Mate nekdo podobnou zkusenost? Diky.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7533
9.8.20 01:59
@Anonymní píše:
Jdu si k vam pro nestranny pohled. Rozvadime se s manzelem. Kvuli dceri a jeho bydleni, nez si ho vyresi, jsme se domluvili ze budeme jeste nejakou chvilku zit spolu. Jde o to, ze mam noveho partnera, manzel o nem vi. Nemusim vam rikat jak se citim kdyz se vracim od neho domu a manzel samozrejme vi odkud jdu. Dcera vi co se deje i ze mam jineho partnera, je ji 7. Ted zacina to, ze si mala mysli ze od nich chci odejit,.protoze jsem to ja, ktera obcas odejde za novym partnerem, takze chapu proc si to mysli. Ted s ni chci byt vice casu aby pochopila ze to tak opravdu neni. Rikam si, ze kdybychom bydleli kazdy zvlast a dcera by si zvykla na nejaky rezim, ze je u mne pak u taty, tak by to treba zvladala lepe. Manzel porad tvrdi ze takhle je to lepsi, ze se mala v tom zorientuje a zvykne si, ale opravdu nevim, snazime se aby se to male co nejmene dotklo. Mate nekdo podobnou zkusenost? Diky.

A tatínek nikam neodchází? Za koníčky, kamarády?

My to měli podobně, ale děti menší, nepotřebovaly nic vysvětlovat. Bylo to dobré, protože ex se s nimi naučil fungovat postupně, po kouskách (předtím se skoro nestaral). Měli jsme stanovené pravidelné dny, kdy je má on a já jdu pryč (i kdybych měla jet ke kámošce nebo ven na kole, šla jsem, právě proto, aby se on naučitl starat a najel nám tenhle systém).

Asi by u vás bylo dobré rozdělit čas na „jenom s tátou“ a „jenom s mámou“, pravidelně tak, jak si ji potom bude brát. Tedy ne podle toho, kdy jsi s partnerem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.8.20 03:13

@Lucie_Sx take jezdi pryc. Asi by to chtelo udelat takovy rezim aby z toho nebyla zmatena a mela jistotu kdy s kym bude. Jak dlouho jste takhle zili?

• Citovat
  • Nahlásit
60097
9.8.20 09:00
@Anonymní píše:
@Lucie_Sx take jezdi pryc. Asi by to chtelo udelat takovy rezim aby z toho nebyla zmatena a mela jistotu kdy s kym bude. Jak dlouho jste takhle zili?

Přesně tak.. My měli každý den v týdnu, kdy jsme byli pryč.. Malý v tom neměl chaos..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
544
9.8.20 10:11

Já teda nechápu, jak to těm dětem můžete dělat. Ještě nejsi ani rozvedená a už běhás za jiným chlapem a malá v tom má akorát guláš a myslí si, že ji maminka opustí. Paráda. Chudák malá. Místo toho, abyste se teď zaměřili na malou a nechali ji zvyknout na novou situaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7533
9.8.20 12:10
@Anonymní píše:
@Lucie_Sx take jezdi pryc. Asi by to chtelo udelat takovy rezim aby z toho nebyla zmatena a mela jistotu kdy s kym bude. Jak dlouho jste takhle zili?

Doba, kdy jsme měli takto najetý systém s dětmi, trvala asi půl roku. On je měl úterý a čtvrtek po práci a jeden den z víkendu.
Vzhledem k tomu, že předtím fakt je neměl skoro vůbec a museli si na tu péči obě strany zvyknout, tak to pro děti bylo to nejlepší, co šlo. Ony si na jeho péči zvykly ve svém prostředí (ještě před stěhováním) a on se o ně jakž takž naučil starat.
Jezdila jsem cvičit, ke kamarádce, na sraz do hospody, do kina… prostě nebýt doma.
Dětem jsem říkala popravdě, kam jdu. „Dneska je úterý, stará se tatínek a já jdu na jógu.“

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.8.20 12:18

@Prigionia o me situaci nevis vubec nic, tak si prosim nech moudra do jine diskuze, diky.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.8.20 12:20

@Lucie_Sx diky, pocitam ze takhle budeme zit taky pul roku, mozna rok.

• Citovat
  • Nahlásit
544
9.8.20 12:25
@Anonymní píše:
@Prigionia o me situaci nevis vubec nic, tak si prosim nech moudra do jine diskuze, diky.

Ptala ses, já ti řekla svůj názor. Vadí, že ti netvrdím, abys pokračovala hezky ve vztahu, že si na to dítě zvykne? Smůla. Řekla jsem ti akorát svůj názor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.8.20 18:50

@Prigionia asi si to nepochopila, ale ja se neptam zda mam ve vztahu s novym partnerem pokracovat :nevim: mne je uplne fuk co si myslis :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
544
9.8.20 19:33
@Anonymní píše:
@Prigionia asi si to nepochopila, ale ja se neptam zda mam ve vztahu s novym partnerem pokracovat :nevim: mne je uplne fuk co si myslis :nevim:

To mi je jasný, že se neptas na to, jestli máš pokračovat ve vztahu s přítelem. Ale mohla by si v první řadě myslet na svou dceru a ne na novýho chlapa. To zjevně neděláš. A když ti je fuk, co si ostatní myslí, proč zakládat diskuzi?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.8.20 20:46

@Prigionia prostě nedas pokoj

• Citovat
  • Nahlásit
995
9.8.20 21:02

Já si také myslím, že důležitější je dcera než roztahovat nohy jinde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
544
9.8.20 21:32
@Anonymní píše:
@Prigionia prostě nedas pokoj

A s čím? :nevim: že se ti nelíbí můj názor, za to já nemůžu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62682
26.8.20 15:59
@Prigionia píše:
To mi je jasný, že se neptas na to, jestli máš pokračovat ve vztahu s přítelem. Ale mohla by si v první řadě myslet na svou dceru a ne na novýho chlapa. To zjevně neděláš. A když ti je fuk, co si ostatní myslí, proč zakládat diskuzi?

Protože se ptá uplně na něco jiného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama