Rozvod a zaměstnavatel

223
25.6.15 13:06

rozvod a zaměstnavatel

AHoj, chci se zeptat, když jsem s dcerou na mateřský a s mužem jsme se rozvedli, zda mám zaměstnavateli povinnost to hlásit, stejně jako změnu trvalého bydliště. Nebo až po návratu do práce? A jak je to se sociálkou, tam budu muset zajít nebo stačí zavolat a změnu nahlásit, nevíte? Popřípadě jestli je na to nějaká časová lhůta. Díky za odpověď :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1493
25.6.15 13:20

Se zaměstnavatelem nevím, ale na sociálku jsem musela zajít snad už do 8 dnů (teď nevím, jestli od doby, co jsem na úřadě změnila trvalý pobyt, nebo od doby, co jsem pak dostala novou občanku). Vyplňovala jsem tam nějaké rozdílové papíry o změně adresy a kontaktu na mě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
223
25.6.15 13:23

A to jsi šla na sociálku v původním místě bydliště nebo tam, kam si se přestěhovala? já se totiž stěhuji ze středočech do prahy, tak nevím kam zajít :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
698
25.6.15 13:28

@mama67 Na sociálku podle trvalého bydliště. V zaměstnání bych také nahlásila změnu hned. V případě, že by potřebovali něco poslat, tak ať mají kam. Změnu stavu dle mě hlásit nemusíš. K ničemu to nepotřebují. Dobré je, ale aby to věděli např. v případě přesčasů apod., protože jako samoživitelka je můžeš dělat jen se svým souhlasem. Já to nahlásila, ale třeba rozsudek jsem jim neukazovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
405
25.6.15 13:33

Zaměstnavateli to hlásit musí, je to změna v osobních údajích. Měla by doložit kopii rozvodového rozsudku (nebo alespoň nahlásit písemně změnu stavu a datum nabytí právní moci) - ale stačí až nastoupí zpátky do práce. Poté, po nástupu do práce, i svěření dítěte do péče - to je potřeba, pokud bude uplatňovat daňové zvýhodnění na dítě. Změnu adresy bych nahlásila ihned a zároveň je velkou změnou i to, když si bere žena po rozvodu zpět své příjmení - zaměstnavatel hlásí změnu na ZP a ČSSZ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
698
25.6.15 14:08

Rozsudek zaměstnavatel k ničemu nepotřebuje. Změnu jsem nahlásila, ale jen proto, že občas musím dělat přesčasy, které vzhledem k péči o dvě děti nejsem aktuálně schopna dělat. Stejně tak nemusí hlásit zaměstnavateli, že má dítě svěřené do péče. Stačí jen nahlásit, že si na dítě bude uplatňovat slevy, pokud tak nečinila již dříve. Pokud dosud uplatňoval slevu otec dítěte, musí oznámit, že již uplatňovat nebude.
Změnu příjmení určitě hlásit, stejně tak číslo nového OP…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1493
25.6.15 18:31

Já jsem se stěhovala v rámci jednoho města, takže sociálku jsem měla stejnou. U jiného města bohužel nevím, jak to přesně je.
Tady je celkem užitečný odkaz, kam nahlásit změnu TP:
http://www.cssz.cz/…o-pobytu.htm

Podle toho by se to na sociálku hlásit nemuselo, ale jak jsem říkala, já jsem vyplňovala kvůi tomu nějaké papíry kvůli kontaktu na mě, ale už to bylo celkem dávno (před 8 lety). A máš ještě víc změn než jen TP.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
405
26.6.15 08:01

@wewa1
Pokud by nedodala svěření do péče, tak budu chtít potvrzení manžela, že daňové zvýhodnění neuplatňuje. A proč bych to chtěla, když bych měla svěření do péče. A co se týká rozsudku, jak jsem psala výše - stačí i písemné oznámení o rozvodu s nabytím právní moci. Velký vliv to má třeba na výpočet exekucí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
698
26.6.15 08:44

@mall1976 Nevím, ale já pouze v práci nahlásila, že nyní budu odečítat děti já, v práci si to bývalý manžel pouze zrušil. Nic jiného po mně v práci nechtěli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
405
26.6.15 08:54

To se divím, ale samozřejmě je to jejich odpovědnost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama