Rozvod, děti, uspořádání bydlení

Anonymní
25.1.20 10:47

Rozvod, děti, uspořádání bydlení

Dobrý den, potřebovala bych, prosím poradit.
S manželem se budeme rozvádět, půl roku se přes právníky a mediaci dohadujeme o výživném, bydlení apod..
Původní návrhy byli, že u stávajícího bytu(jsem v něm já a děti)doplatim hypotéku(prodala jsem byt, který jsem si koupila před manzelstvim), tim i vyrovnám peníze co sem vložil on, budu platit veškeré výlohy a na oplatku nás tu nechá bydlet než děti vyrostou. S tím jsem souhlasila, jen se stále řešilo výživné apod. Teď přišel s tím, že chce po mě za to, že tu budu s dětma bydlet 10tisic měsíčně. Na to nemám, tak jsem navrhla, že se s dětma přestěhuju do levnějšího města (30km od současného bydliště) a stávající byt se prodá, vyplatí hypotéka, on si vezme co sem vložil a zbytek děleno dvěma. Manžel mi řekl, že s odstěhováním děti nesouhlasí a s prodejem bytu taky ne. Když vezmu peníze co mám z prodeje bytu, půlku naspořených financí za manželství a finanční výpomoci od kamarádky dosáhnu na levnější bydlení. Zajímá mě, jestli můžu děti přestěhovat a co bude se stávajícím bytem a hypotékou? majetkové vypořádání po rozvodu je až do 3let…Navíc pokud si vypůjčim penize od kamarádky budu je muset vrátit a nebude chtít čekat několik let…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

8530
25.1.20 11:06

Pokud nebude souhlasit s přestěhováním, tak podat žádost na soud, vysvětlit, že ti takto blokuje dohody, uvést to jako důvod, že ani přes mediace s ním není dohoda. A 30km není žádná vzdálenost, soud ti s největší pravděpodobností to odstěhování se s dětmi povolí.
A kde máš ty peníze z prodeje toho svého bytu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8530
25.1.20 11:11

Jo, už to čtu, že máš peníze bokem. No hele, normálně pokud s ním není domluva, zažádala bych soud o náhradu jeho souhlasu, napsala to přesně tak, že prostě zablokoval stávající dohodu, máš finance na levnější bydlení ve vedlejším městě. Ve vašem bytě on po tobě chce 10.000 nájem, což je šílenost, ale stěhování dětí nechce povolit, a uvidíš, co na to soud. Jestli chce nebo nechce prodávat váš současný byt je putna, stejně tě z něj bude muset vyplatit. Nebo vzít polovinu úspor, peníze za byt a jít do své hypotéky? S tím, že trvejte na prodeji současného bytu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69980
25.1.20 11:12

Ja nechapu, kdyz tedy doplatis hypo a das mu, co tam vlozil, proc by ti mel povolovat tam bydlet, ten byt tim bude jen tvuj, ne? Natoz abys mu platila najem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.1.20 11:15
@j.a.n.i1 píše:
Ja nechapu, kdyz tedy doplatis hypo a das mu, co tam vlozil, proc by ti mel povolovat tam bydlet, ten byt tim bude jen tvuj, ne? Natoz abys mu platila najem.

Budeme po rozvodu podílový spoluvlastnici a finančně půl na půl. Chce mít sem stále přístup a kontrolu…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
25.1.20 11:16
@Šáruší píše:
Jo, už to čtu, že máš peníze bokem. No hele, normálně pokud s ním není domluva, zažádala bych soud o náhradu jeho souhlasu, napsala to přesně tak, že prostě zablokoval stávající dohodu, máš finance na levnější bydlení ve vedlejším městě. Ve vašem bytě on po tobě chce 10.000 nájem, což je šílenost, ale stěhování dětí nechce povolit, a uvidíš, co na to soud. Jestli chce nebo nechce prodávat váš současný byt je putna, stejně tě z něj bude muset vyplatit. Nebo vzít polovinu úspor, peníze za byt a jít do své hypotéky? S tím, že trvejte na prodeji současného bytu.
  • Nahlásit
  • Citovat
8530
25.1.20 11:17
@Anonymní píše:
Budeme po rozvodu podílový spoluvlastnici a finančně půl na půl. Chce mít sem stále přístup a kontrolu…

hele na to nepřistupuj ani omylem, to by ti hráblo. Nechce se dohodnout, nechce. Zažádej na soudě o nahrazení jeho souhlasu a sežeň si vlastní byt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8530
25.1.20 11:19

Tak ať si nechá ten váš byt, máte úspory, ať ti dá z té poloviny jeho úspor peníze, co ti z toho bytu náleží za manželství a nechá si ho celý. Nic s ním neplánuj vlastnit po rozvodu, aby ti tam lezl jak do holubníku, kdy se mu zamane.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.1.20 11:20
@Šáruší píše:
Jo, už to čtu, že máš peníze bokem. No hele, normálně pokud s ním není domluva, zažádala bych soud o náhradu jeho souhlasu, napsala to přesně tak, že prostě zablokoval stávající dohodu, máš finance na levnější bydlení ve vedlejším městě. Ve vašem bytě on po tobě chce 10.000 nájem, což je šílenost, ale stěhování dětí nechce povolit, a uvidíš, co na to soud. Jestli chce nebo nechce prodávat váš současný byt je putna, stejně tě z něj bude muset vyplatit. Nebo vzít polovinu úspor, peníze za byt a jít do své hypotéky? S tím, že trvejte na prodeji současného bytu. [/citace

A netušíte, prosím, jak se vše potáhne? Jestli je lhůta do kdy by mě měl vyplatit?
A co se současnou hypotékou?
Já sama hypotéku nedostanu kvůli zdravotnímu stavu

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
25.1.20 11:23
@Šáruší píše:
Tak ať si nechá ten váš byt, máte úspory, ať ti dá z té poloviny jeho úspor peníze, co ti z toho bytu náleží za manželství a nechá si ho celý. Nic s ním neplánuj vlastnit po rozvodu, aby ti tam lezl jak do holubníku, kdy se mu zamane.

On si svoji polovinu úspor už před dvěma lety vybral a investoval, bez mého souhlasu.
Přesně, mělo to být ošetřené, že já a děti bychom tady měly věčné břemeno a on sem nemohl.
Bohužel u soudu není nic podané, zatím se jen dohadují právníci.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
25.1.20 11:33
@Šáruší píše:
hele na to nepřistupuj ani omylem, to by ti hráblo. Nechce se dohodnout, nechce. Zažádej na soudě o nahrazení jeho souhlasu a sežeň si vlastní byt.

Děkuji, jde mi i o současnou hypotéky a náklady v současném bytě, kdybych měla byt jinde, nemohla bych je platit. Musím se rozhodnout rychle, protože je volný byt ve městě, kam bych ráda šla.

• Nahlásit
  • Citovat
11668
25.1.20 11:42
@Anonymní píše:

Se zbláznil? Na to bych nepřistoupila nikdy. Jinak teda taky mám problém pochopit, když ty doplatíš hypotéku a on má prachy, které do toho vrazil, tak co chce dál. ¨Za co chce těch 10 tisíc měsíčně? Právníci se můžou dohadovat dalších x let, mají z vás peníze, takže bych se obrátila na soud…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13404
25.1.20 11:51

A proč nejdeš s dětmi bydlet do bytu, který máš? Já bych ho poslala s těmi jeho nápady do řitě jen by zahučelo :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.1.20 11:52
@Anonymní píše:
Děkuji, jde mi i o současnou hypotéky a náklady v současném bytě, kdybych měla byt jinde, nemohla bych je platit. Musím se rozhodnout rychle, protože je volný byt ve městě, kam bych ráda šla.
@Monchichik píše:
Se zbláznil? Na to bych nepřistoupila nikdy. Jinak teda taky mám problém pochopit, když ty doplatíš hypotéku a on má prachy, které do toho vrazil, tak co chce dál. ¨Za co chce těch 10 tisíc měsíčně? Právníci se můžou dohadovat dalších x let, mají z vás peníze, takže bych se obrátila na soud…

Těch 10tisic chce výměnou zato, že sem nebude chodit…
On ty peníze oficiálně nemá, před koupenim bytu je sem dal, na zbytek byla hypotéku, když doplatim hypotéku-presne stejná částka, kterou sem vložil on.

• Nahlásit
  • Citovat
13404
25.1.20 11:54
@Anonymní píše:
Těch 10tisic chce výměnou zato, že sem nebude chodit…
On ty peníze oficiálně nemá, před koupenim bytu je sem dal, na zbytek byla hypotéku, když doplatim hypotéku-presne stejná částka, kterou sem vložil on.

8o 8o 8o rozumím tomu správně, že tě vydírá??? Co to máš prosím tě za právníka! S takovým návrhem ho měl prohodit oknem 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama