Rozvod, děti, uspořádání bydlení

Napsat příspěvek
Velikost písma:
Anonymní
25.1.20 16:15
@Uslava píše:
Nevím, jak máš staré děti, ale máš nějakou alternativu co uděláš, když děti s tebou nebudou chtít nikam jít? Ten chlap, ačkoliv tě nechce a nebo jinou chce víc, potřebuje mít nad tebou kontrolu. Byla jsi jeho majetek a ještě nepochopil, že nemůže mít všechno. Proto u vás pořád oxiduje, proto chce k vám přístup. Chtěla bych vidět, jak to zdůvodňuje milence. Ta ho bude mít brzy dost a on ještě možná bude chtít přilézt domů. To ať jsi raději uz pryc. :mavam:

Dekuji, jeho fakt ne, milenka není prvni :poblion:
První a čtvrtá třída, vcelku to chápou..

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
25.1.20 16:18

U varianty zůstat ve společném bytě stále trvá na vyplacení, že sem nebude mít přístup…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
25.1.20 16:20
@sezam01 píše:
Já to chápu tak, že je má uložené. A buď by je investovala do nového bydlení (plus peníze z prodeje tohoto bytu), nebo by je použila na vypořádání SJM, aby zůstala bydlet ve stávajícím, kdy si ale on klade z mého pohledu docela absurdní požadavky.

Přesně tak :potlesk:

• Citovat
  • Nahlásit
217
25.1.20 16:31
@Anonymní píše:
Přesně tak :potlesk:

Jestli dobře počítám, tak aby ses ho mohla zbavit a v bytě zůstat, tak on má nárok na vyplacení 1,7 mil. Kč své investice, plus polovinu z tržní ceny po odečtení hypotéky a jeho investice, což je dalších cca 1,8 mil. Kč (vycházím z tržní ceny 7 mil. Kč, jak jsi psala). Tedy na 3,5 mil. Kč. Ty bys musela převzít stávající hypotéku 1,8 mil. Kč plus jeho vyplatit z těch cca 3,5 mil. Kč - na polovinu z toho vyplacení bys měla (tedy cca na 1,7 mil. Kč), zbytek by sis musela vzít hypo, tedy se bavíme o hypotéce na tebe na cca 3,5 mil. Kč, počítám to správně :oops:? To je hodně peněz na to, aby ses ho zbavila, pokud máš možnost jít bydlet někam jinam a zaplatit to z toho, co už máš po svém bytě, bez dalších závazků. Pokud k tomu bytu nemáš nějakou nadstandardní citovou vazbu nebo fakt hodně pádný důvod v něm zůstat bydlet (typu postavila jsem ho vlastníma rukama a rodiče bydlí hned vedle a pomůžou mi) a k tomu nadstandardní plat (což jsem pochopila, že nemáš), tak bych mu fakt řekla, že pro tebe je akceptovatelný jen prodej, a buď se na něm dohodnete, nebo to nařídí soud (který by to nařídil, nemůže ani jednoho z vás donutit se zadlužit nad rámec toho, co je pro vás únosné a reálné, to buď v klidu), ledaže by on vyplatil z bytu tebe, tedy dal ti cca 1,8 mil. Kč, byt si nechal a dělal si s ním, co chce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.1.20 16:35
@sezam01 píše:
Jestli dobře počítám, tak aby ses ho mohla zbavit a v bytě zůstat, tak on má nárok na vyplacení 1,7 mil. Kč své investice, plus polovinu z tržní ceny po odečtení hypotéky a jeho investice, což je dalších cca 1,8 mil. Kč (vycházím z tržní ceny 7 mil. Kč, jak jsi psala). Tedy na 3,5 mil. Kč. Ty bys musela převzít stávající hypotéku 1,8 mil. Kč plus jeho vyplatit z těch cca 3,5 mil. Kč - na polovinu z toho vyplacení bys měla (tedy cca na 1,7 mil. Kč), zbytek by sis musela vzít hypo, tedy se bavíme o hypotéce na tebe na cca 3,5 mil. Kč, počítám to správně :oops:? To je hodně peněz na to, aby ses ho zbavila, pokud máš možnost jít bydlet někam jinam a zaplatit to z toho, co už máš po svém bytě, bez dalších závazků. Pokud k tomu bytu nemáš nějakou nadstandardní citovou vazbu nebo fakt hodně pádný důvod v něm zůstat bydlet (typu postavila jsem ho vlastníma rukama a rodiče bydlí hned vedle a pomůžou mi) a k tomu nadstandardní plat (což jsem pochopila, že nemáš), tak bych mu fakt řekla, že pro tebe je akceptovatelný jen prodej, a buď se na něm dohodnete, nebo to nařídí soud (který by to nařídil, nemůže ani jednoho z vás donutit se zadlužit nad rámec toho, co je pro vás únosné a reálné, to buď v klidu), ledaže by on vyplatil z bytu tebe, tedy dal ti cca 1,8 mil. Kč, byt si nechal a dělal si s ním, co chce.

Ano, ano, tak to je. Navíc poblíž k rodičům bych šla po přestěhování..

• Citovat
  • Nahlásit
217
25.1.20 17:02
@Anonymní píše:
Ano, ano, tak to je. Navíc poblíž k rodičům bych šla po přestěhování..

Tak trvej na prodeji. Já bych urychleně podala na soud žádost o úpravu styku s dětmi a o rozvod s tím, že dohoda není možná, vyřešila bych si pořízení bytu poblíž rodičů tak, aby na to nemohl (a ani na peníze z prodeje toho stávajícího tvého) - toto musí ošetřit právnička. Maximálně tak bych ještě zašla na ospod (zvaž, zda sebou nevzít advokátku? někdy to může pomoci, někdy spíš uškodit, neznám konkrétní lidi u vás), vysvětlila bych situaci včetně financí, že čísla jsou taková, jak jsem je napsala výše, financování bytu je mimo tvé možnosti, s manželem dohoda není možná a vyplatit tě nechce, že by sis pořídila za peníze od něho plus ty, co máš, něco ve městě, kde bydlíš, jeho bych postavila před hotovou věc a osobně bych to udělala i za cenu „malého vydírání“, že bych po přestěhování do nového bytu přestala platit hypotéku :oops: a ať si poradí sám 8). Zmizela bych z toho současného bytu co nejdříve, protože tu jeho to taky může přestat bavit, chce peníze a ty jsou v nedohlednu, navíc komplikace s tebou, nechceš platit a neposloucháš, jak si to skvěle ti dva namysleli, a co pak s ním budeš doma dělat? Pak se těžko budeš moci s dětmi sbalit a zmizet, když ta bude zase zpátky on bydlet, a momentálně by na to právo spíš měl. Na milenku odvahu měl, tak ať vyřeší teď následky. A urychleně bych podala na soud návrh na řešení toho bytu prodejem. Jemu se to líbit nebude, ale musí si uvědomit, že sice by teoreticky mohl dosáhnout toho, že by se do bytu musely vrátit děti, ale nikdo to nemůže nařídit tobě - a že by se o ně staral on sám, tak to hodně pochybuji, nebo dokonce že by milenka po nich toužila, když on za dětmi chodí do toho bytu, tak to si už vůbec nemyslím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.1.20 17:09
@sezam01 píše:
Tak trvej na prodeji. Já bych urychleně podala na soud žádost o úpravu styku s dětmi a o rozvod s tím, že dohoda není možná, vyřešila bych si pořízení bytu poblíž rodičů tak, aby na to nemohl (a ani na peníze z prodeje toho stávajícího tvého) - toto musí ošetřit právnička. Maximálně tak bych ještě zašla na ospod (zvaž, zda sebou nevzít advokátku? někdy to může pomoci, někdy spíš uškodit, neznám konkrétní lidi u vás), vysvětlila bych situaci včetně financí, že čísla jsou taková, jak jsem je napsala výše, financování bytu je mimo tvé možnosti, s manželem dohoda není možná a vyplatit tě nechce, že by sis pořídila za peníze od něho plus ty, co máš, něco ve městě, kde bydlíš, jeho bych postavila před hotovou věc a osobně bych to udělala i za cenu „malého vydírání“, že bych po přestěhování do nového bytu přestala platit hypotéku :oops: a ať si poradí sám 8). Zmizela bych z toho současného bytu co nejdříve, protože tu jeho to taky může přestat bavit, chce peníze a ty jsou v nedohlednu, navíc komplikace s tebou, nechceš platit a neposloucháš, jak si to skvěle ti dva namysleli, a co pak s ním budeš doma dělat? Pak se těžko budeš moci s dětmi sbalit a zmizet, když ta bude zase zpátky on bydlet, a momentálně by na to právo spíš měl. Na milenku odvahu měl, tak ať vyřeší teď následky. A urychleně bych podala na soud návrh na řešení toho bytu prodejem. Jemu se to líbit nebude, ale musí si uvědomit, že sice by teoreticky mohl dosáhnout toho, že by se do bytu musely vrátit děti, ale nikdo to nemůže nařídit tobě - a že by se o ně staral on sám, tak to hodně pochybuji, nebo dokonce že by milenka po nich toužila, když on za dětmi chodí do toho bytu, tak to si už vůbec nemyslím.

Děkuji. Z jakého důvodu by mohl soud nařídit, aby se děti vrátily?
Takze po návrhu na svěření děti můžu podat návrh na prodej bytu?

• Citovat
  • Nahlásit
3439
25.1.20 17:21

Prodat..
ty neumíš počítat?
zůstat tam je finanční sebevražda + neustálý dohled a kontrola ex-manžela, TO NECHCE NIKDO kdo má všech pět pohromadě!!
on bude dost v šoku, že cukneš, ale dobře mu tak…
rovnou si hledej jiné bydlení, současné prodejte, vyplaťte hypošku, vyplaťte si nároky mezi sebou a čau pipi
nad čím ještě přemýšlíš?
v těchto šílených milionových relacích jiná rozumná cesta není
nebo snad chceš být doživotní rukojmí ex-manžela a ještě mu nedej bože x let vylepšovat na vlastní úkor životní standard?? no to bys musela být opravdu intelektuálně insolventní… ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4597
25.1.20 17:24

Tak nad tím přemýšlím a tohle bych asi udělala já. Sehnala bych si pronájem bytu v místě školy. Nájemné bych platila z prodeje bytu. Řekla bych mu, že ve společném bytě bydlet nebudeme, ať se tam klidně nastěhuje a nebo byt prodá. Do tří let se musíte finančně vypořádat a pak si můžeš dělat co budeš chtít. Dostaneš pak nějaké finance z prodeje bytu, koupíš si vlastní byt a budeš mít pokoj. Za ten klid pronájem bytu určitě stojí. A budete blízko, otec dětí nemůže nic říct a k tobě si pak jak domů chodit nemůže, protože to bude tvůj pronájem. Co ty na to?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
217
25.1.20 17:26
@Anonymní píše:
Děkuji. Z jakého důvodu by mohl soud nařídit, aby se děti vrátily?
Takze po návrhu na svěření děti můžu podat návrh na prodej bytu?

U soudu jeden nikdy neví :nevim:. Mají tam dnes trvalé bydliště, chodí tam do školy a mají tam vazby. Na druhou stranu se ale nestěhuješ 100 km daleko a snažila ses nalézt řešení, aby se děti stěhovat nemusely, a on není přístupný :nevim:. Kdyby se byt prodal, tak bys měla ke svým penězům i peníze z prodeje, takže bys mohla pořídit i něco dražšího v místě stávajícího bydliště. Ohledně toho, kdy lze podat návrh, se poraď s advokátkou, jestli to lze ještě za trvání manželství, nebo až po rozvodu, min. ale můžeš už nyní řešit zrušení sjm, abys neručila za jeho případné dluhy v manželství, které by mohl nyní na truc začít dělat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
217
25.1.20 17:28
@Uslava píše:
Tak nad tím přemýšlím a tohle bych asi udělala já. Sehnala bych si pronájem bytu v místě školy. Nájemné bych platila z prodeje bytu. Řekla bych mu, že ve společném bytě bydlet nebudeme, ať se tam klidně nastěhuje a nebo byt prodá. Do tří let se musíte finančně vypořádat a pak si můžeš dělat co budeš chtít. Dostaneš pak nějaké finance z prodeje bytu, koupíš si vlastní byt a budeš mít pokoj. Za ten klid pronájem bytu určitě stojí. A budete blízko, otec dětí nemůže nic říct a k tobě si pak jak domů chodit nemůže, protože to bude tvůj pronájem. Co ty na to?

Nemusí se vypořádat - buď se dohodnou, nebo musí jeden z nich podat žalobu k soudu, nebo se dělí vše půl na půl. A soudit se mohou klidně i dalších 10 let…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4597
25.1.20 17:36
@sezam01 píše:
Nemusí se vypořádat - buď se dohodnou, nebo musí jeden z nich podat žalobu k soudu, nebo se dělí vše půl na půl. A soudit se mohou klidně i dalších 10 let…

tak takhle:
https://www.manzelstvi-rozvod.cz/…-po-rozvodu/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14092
25.1.20 17:46
@j.a.n.i1 píše:
Pokud to on může prokázat, tak se na to soud kupodivu ohlížet bude…
že taká eventualita může nastat nijak nepopírám, jen jsem se snažila slušně napsat, že bych se mu na jeho stupidní dohody vy. srala :jazyk:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
217
25.1.20 17:56
@Uslava píše:
tak takhle:
https://www.manzelstvi-rozvod.cz/…-po-rozvodu/

Ano, však to tu už, pokud se nepletu, zaznělo - buď se do tří let dohodnou, nebo musí do tří let od nabytí právní moci rozsudku o rozvodu podat žalobu k soudu, případně se dělí půl na půl. Ale určitě to není tak, že má jistotu, že do tří let bude mít klid. Já řeším sjm už 8 let ;).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4597
25.1.20 18:00
@sezam01 píše:
Ano, však to tu už, pokud se nepletu, zaznělo - buď se do tří let dohodnou, nebo musí do tří let od nabytí právní moci rozsudku o rozvodu podat žalobu k soudu, případně se dělí půl na půl. Ale určitě to není tak, že má jistotu, že do tří let bude mít klid. Já řeším sjm už 8 let ;).

To už tu jednou bylo, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama