Rozvod - doložení příjmů OSVČ a péče o dítě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.11.18 20:37
Rozvod - doložení příjmů OSVČ a péče o dítě

Ahoj,
rozvádíme se dohodou. Dnes přišly první papíry od soudu, že máme doložit příjmy. Manžel je ale OSVČ a já zase jsem na pojišťovně jako pečující o dvě děti do 15 let.
Jakým způsobem je u tohoto potřeba příjem doložit?
Děkuju
 J.

Reakce:
Twixinka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.11.18 20:38

Jen bych napsala cestne prohlaseni s uredne overenym podpisem,ze nemas zdanitelne prijmy z duvodu pece o dve deti do 15 let ;)

K82
Ukecaná baba ;) 1164 příspěvků 22.11.18 21:08

manzel dolozi kopii danoveho priznani za minuly rok.

canaglia
Závislačka 3968 příspěvků 23.11.18 08:01
@Anonymní píše:
Ahoj,
rozvádíme se dohodou. Dnes přišly první papíry od soudu, že máme doložit příjmy. Manžel je ale OSVČ a já zase jsem na pojišťovně jako pečující o dvě děti do 15 let.
Jakým způsobem je u tohoto potřeba příjem doložit?
Děkuju
J.

Pokud se rozvádíte dohodou, můžete příjem doložit souhlasným prohlášením, aniž by se cokoliv dokládalo. Pokud jste dohodnuti i na výživě, můžete soudu říct, že výživné upravovat nechcete, protože jste na plnění vyživovací povinnosti dohodnuti. Soud pak nemůže výživné vyměřit. To, že se rozvádíte, ještě neznamená, že si musíte nechat kecat do života 2× rozvedenou soudkyní, bývalou členkou KSČ. :mrgreen:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.11.18 10:24

@canaglia a to je ověřené, že to tak jde skutečně udělat? Díky zakl.

canaglia
Závislačka 3968 příspěvků 23.11.18 11:11
@Anonymní píše:
@canaglia a to je ověřené, že to tak jde skutečně udělat? Díky zakl.

Je to tak podle zákona. § 906 o.z. ukládá soudu rozhodnout o péči o dítě po rozvodu, o výživném se nezmiňuje. Ta se řeší v § 910 a dalších o.z., konkrétně klíčový je § 919 o.z. : "Nežijí-li spolu rodiče nezletilého dítěte, které nenabylo plné svéprávnosti, a nedohodnou-li se o plnění vyživovací povinnosti k dítěti, nebo žijí-li rodiče takového dítěte spolu, ale jeden z nich vyživovací povinnost k dítěti neplní, postupuje soud podle § 915 až 918. To platí i v případě, že soud rozhoduje o péči o nezletilé dítě, které nenabylo plné svéprávnosti, pokud se rodiče nedohodnou o plnění vyživovací povinnosti k dítěti.
Je třeba vzít v úvahu neskutečný apetit soudní moci určovat, jak se mají lidi chovat (pozůstatek ze zákona o rodině, který ukládal soudům rozhodovat, komu dítě svěří do výchovy a jak se každý z rodičů bude podílet na výživě, tedy tam soud měl povinnost o tom rozhodnout).
Ohledně praxe - řešili jsme to např. právě minulý týden na Městském soudu v Brně, přesně tohle jsem po soudu chtěl, aby neurčoval výživné, že jsou rodiče dohodnutí, soudkyně kladla určitý odpor, ale po výše uvedené argumentaci vyhověla. Takže je možné očekávat, že to bude potřeba soudu vysvětlit.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.11.18 17:13

@canaglia super :palec: děkuji moc :pankac:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.11.18 21:54

@canaglia ještě se zeptám,jak to sepsat? Přemýšlela jsem nad tím a vůbec nevím, co s tím… :zed:

canaglia
Závislačka 3968 příspěvků 26.11.18 11:07
@Anonymní píše:
@canaglia ještě se zeptám,jak to sepsat? Přemýšlela jsem nad tím a vůbec nevím, co s tím… :zed:

Pokud jde o to doložení příjmů, tak lze buď dodat daňové přiznání, nebo sepsat souhlasné prohlášení o příjmech rodičů, tedy rodiče souhlasně prohlašují, že průměrný čistý měsíční příjem otce je ................, matky ..................... . A oba podepsat.
V tomhle má soud určitou vůli, pokud mu to nebude stačit, může si vyžádat daňová přiznání, ale nemusí.
Ohledně návrhu na neurčení výživného je třeba uvést, že jste se s otcem dohodli na plnění vyživovací povinnosti, s tím, že např. bude platit to a to, a přispívat podle možností na jiné věci, hradit náklady v době, kdy děti budou u něj. apod. Pak je tam potřeba vyložit, že nežádáte úpravu výživy s oporou ve výše uvedených ustanoveních o.z. Je potřeba počítat s ješitností soudů a pokud tam budete bez zastoupení, které by vás podpořilo, pak soud může mít tendenci vás manipulovat k určení výživného.

canaglia
Závislačka 3968 příspěvků 26.11.18 11:08
@Anonymní píše:
@canaglia ještě se zeptám,jak to sepsat? Přemýšlela jsem nad tím a vůbec nevím, co s tím… :zed:

pokud byste si s tím nevěděli rady, tak přes SZ, zkusím pomoci.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.11.18 12:06

@canaglia děkuji, píši SZ pro korekturu :-)

Váš příspěvek
Reklama