Rozvod - jak zrušit trvalé bydliště?

Anonymní
28.3.17 14:49

Rozvod - jak zrušit trvalé bydliště?

Prosím o zachování anonymu, jedná se o rodinu. Moc děkuji :kytka:

Jde o mou rozvádějící se sestru. Žádost o rozvod byla podána, první soudní stání bude cca za měsíc - tam se budou řešit děti. Její manžel se přestěhoval k nové přítelkyni na druhou stranu republiky. Sestra teď řeší, jak mu může zrušit trvalé bydliště. Žili spolu v domě našich rodičů - dům je stále psán na rodiče, sestra a švagr tam mají trvalé bydliště. On to zatím rušit nechce a dost oprávněně máme strach, aby si nenabral nějaké půjčky a exekutor nepřišel do domu rodičů (už nějaké potíže ohledně financí měl).
Jak máme postupovat, aby došlo ke zrušení pobytu? Může to řešit přímo sestra, nebo majitelé domu? A stačí jeden majitel, nebo to musí řešit oba? Děkuji moc za všechny rady. Musím sestře nějak pomoci, chudák se zatím ještě pořádně neoklepala z rozchodu, tak potřebuje podporu a pomoc :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

3389
28.3.17 15:00

My jsme rušrili TP pred peti lety a sli jsme na magistrat jak se prihlasujes tam jsme podali zadost a museli jsme dolozit ze tam ty dotycny pul roku nejsou stacilo cestne prohlaseni od sousedu napr pak probehlo stani a jim to zrusili musi to padat majitel ale nevim jestli musi byt oba dva zkus jen zavolat na magistrat a tam by ti meli poradit kazdopadne se nenech odbyt nam tam nechteli ani rict kolik jich ta ma TP az kdyz na ne manzel dupl tak slo najednou vsechno vyridit nevim jestli jsme meli pech zrovna na urednici

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13718
28.3.17 15:12

Mně manžel psal plnou moc, abych mohla na úřadě toto vyřídit sama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
974
28.3.17 15:20

Podstatné již napsala @kačka121, ještě bych dodalal, že tomu hodně pomůžeš, když budeš vědět jeho současnou adresu ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56997
28.3.17 15:51
@kačka121 píše:
My jsme rušrili TP pred peti lety a sli jsme na magistrat jak se prihlasujes tam jsme podali zadost a museli jsme dolozit ze tam ty dotycny pul roku nejsou stacilo cestne prohlaseni od sousedu napr pak probehlo stani a jim to zrusili musi to padat majitel ale nevim jestli musi byt oba dva zkus jen zavolat na magistrat a tam by ti meli poradit kazdopadne se nenech odbyt nam tam nechteli ani rict kolik jich ta ma TP az kdyz na ne manzel dupl tak slo najednou vsechno vyridit nevim jestli jsme meli pech zrovna na urednici

a jednalo se o manzele? podle me podle NOZ bemuzes manzela proti jeho vuli vystehovat.
nevi tedy jak to je, kdyz tam fakticky uz nebydli,

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
63
28.3.17 21:20

trvalý pobyt

Majitel bytu, nebo nemovitosti zajde na MÚ, kde je dotyčná osoba trvale přihlášená k pobytu a pobyt mu prostě zruší. může se stát, že uředníci budou nepříjemní, neochotní a budou klást otázky typu "proč? nejde to řešit jinak?atd.atp.Nepouštět se do debat a trvat na svém.
Zda u toho musí být všichni vlastníci bytu, či nemovitosti, nebo stačí jeden-to bohužel nevím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3389
28.3.17 21:23

@Lama Lama muzes ale byt ci dum musi byt ve tvem vlastnictvi teda pred svatbou nesmi to byt spolecny majetek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56997
28.3.17 22:02
@kačka121 píše:
@Lama Lama muzes ale byt ci dum musi byt ve tvem vlastnictvi teda pred svatbou nesmi to byt spolecny majetek

nene. urcite to nejde, ikdyz je to ve tvvem vylucnem vlastnictvi, vystehovat od tudanzela, pokud je to rodinna dacnost.
ptazlou je jen to, zda je to rodinna domacnost, pokud tam fakticky nebydli

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56997
30.3.17 12:04
@prokr píše:
Majitel bytu, nebo nemovitosti zajde na MÚ, kde je dotyčná osoba trvale přihlášená k pobytu a pobyt mu prostě zruší. může se stát, že uředníci budou nepříjemní, neochotní a budou klást otázky typu "proč? nejde to řešit jinak?atd.atp.Nepouštět se do debat a trvat na svém.
Zda u toho musí být všichni vlastníci bytu, či nemovitosti, nebo stačí jeden-to bohužel nevím.

Ustanovení § 744 nového občanského zákoníku (zákon č. 89/2012 Sb., dále jen „NOZ“) zakládá právo bydlení při uzavření manželství druhému z manželů, který není výhradním vlastníkem bytu nebo domu. To znamená automatické získání tohoto práva uzavřením manželství.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21
21.11.18 18:36

Zruseni trvalého bydliště

Zdravím všechny, ozivuju diskusi. Potřebovala bych poradit. Rozvadime se s manželem, máme za sebou první stání o dítě. Dům je psaný pouze na mě, i po rozvodu zůstane můj, máme sepsanou dohodu o majetkovém vyrovnání. Ráda bych, aby si zrušil trvale bydliště. Řekl mi, ať si to zařídím sama.. Avšak když jsem se ptala na obci, co pro to všechno musím udělat, či jim dodat, aby ho vyškrtli, bylo mi řečeno, že se on musí přihlásit někam jinam.. Jenže on to asi řešit nebude.. Je nějaký jiný způsob, jak to udělat? Díky moc za rady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69668
21.11.18 18:44

@xmoul Počkat na nabytí právní moci rozvodu a pak sehnat svědky, že už u tebe nebydlí, s tím by to měli na úřadě zrušit. Holt sis to měla dát do té dohody pod velkou pokutou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21
21.11.18 18:53

Hm, tak to mě nenapadlo. Někde jsem četla, že stačí ta dohoda, že jsme domluveni, že tam zůstávám já, on že si bude muset odstěhovat ty věci z dohody do určité doby a že to tak bude stačit… Hm, bohužel ne.. tak holt budu muset čekat.. :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
542
21.11.18 18:56

Odhlasis ho z trvaleho pobytu ty sama.bude automaticky vedeny na nejblizsim urade.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
743
21.11.18 18:58

Pokud vím, majitel bytu/baráku, může zrušit nájemníkovi trvale bydliště. Viz fotka a odkaz ;)
https://ct24.ceskatelevize.cz/…lejte-za-nej

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2391
21.11.18 19:00

@xmoul Člověk si sám sobě zrušit trvalé bydliště nemůže, jen přehlásit. Zrušení musí udělat někdo jiný (majitel nemovitosti nebo jiná oprávněná osoba).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama