Rozvod? Manžel se začal snažit.

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Iveta_ive
Povídálka 34 příspěvků 15.10.18 08:42
Rozvod? Manžel se začal snažit.

Ahoj. Už delší dobu nám to doma neklapalo. Manzel je takový ten typ, který funguje az po prilozeni nože na krk a s dítětem už na to nějak nemám energii. Jinak je zlatý, pracovitý, fešák… Tak před půl rokem jsem si řekla, že se nebudu vnucovat a nechám naše soužití na něm. Dopadlo to tak, že jsme spolu mesice nespali, pusu jsem nedostala jak je týden dlouhy. Občas prohodil „ahoj“ a vic jsme si nerekli. Prosla jsem si obdobím, kdy mi padaly vlasy po hrstech, probrecela jsem noci, když jsem se ho náhodou v posteli dotkla, i jen ruky, tak se hned odtáhl…
Když si to tak uvědomuju, prakticky do všeho jsem ho dotlacila. Práci si našel jen díky tomu, že jsem mu dala 3 měsíce, jinak od něj odcházím, protože nájem za dva tahat nechci. Nenašel, tak jsem se odstěhovala do podnejmu a on teprve potom začal hledat a dva dny na to ji měl :-/
Dítě opět z donucení. Byli jsme spolu 9 let, dobrá práce, zabezpečení… a pak mi zase došla trpělivost. Stěhování do vlastního, to samé…
Teď jsme spolu 12 let a žijeme vedle sebe, spíme každý v jiné místnosti.
Za toho půl roku ignorance ze mě vyprchaly veškeré city k němu. Už nemám na čem stavět… Ale zůstala jsem bydlet s ním, byt je nás obou a je dost velký. Ještě před pár týdny jsem mu řekla, že takhle už nemůžu, opět ignorance. Řekla jsem mu, že potřebuju aby se mnou spal a odpověděl mi, ať si na to někoho najdu.
Tráví hodně času s rodici a přáteli a když jsem se zeptala, proč netravi raději čas se svojí rodinou, tak mi řekl, že oni jsou bližší rodina…
A pak jsem potkala jiného a dá se říct, že nám to klape a oba přemýšlíme o společném bydlení.
Manželovi jsem tedy řekla, že se chci rozvést. První den to nějak nebral vážně. Řekl jen „hmm“. Druhý den jsem nespala doma a po příjezdu mu to zopakovala. A jeho reakce najednou naprostý opak. Začal se šíleně snažit, až je mi ho líto. Byl z toho vyklepany, brečel, říkal jak mě miluje. A já mu to poprvé po dlouhé době věřila :(
O příteli jsem mu neřekla, nechtěla jsem ho ještě vic ranit. Jsem rozhodnuta odejít a zkusit to s někým jiným. Jenže manžel je teď úplně zlatý, i k dcerce se začal chovat hezky. Předtím ji jen vynadal ať ho neruší u počítače, teď si spolu hrajou. Prakticky rozbiju idealni rodinu.
Jenže já už v tom prostě žít nechci. On sám se k ničemu nerozhoupe a treba když ke společného výletu musím přesvědčovat jeho a pak ještě dítě, všechno zařídit, starat se malé o program a koukat na ten otrávený obličej… Tak si to příště rozmyslím…
Teď jsme s malou přijely z výletu a on na nás čekal na nadrazi, že nás odveze. Vždycky jsem musela prosit aby vůbec přijel a pak hledat auto na parkovišti, protože z něj ani nevylezl. Teď čekal u vlaku…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
Reakce:

jednoslunicko
Ukecaná baba ;) 1272 příspěvků 15.10.18 08:46

Těžko říct, jestli skutečně prozřel a dospěl nebo jestli to tak má zase jen na chvíli. Musíš být hodně unavená - dosáhnout nějaké dohody až když se odstěhuješ, je asi vysilující. Ono nespat s někým , neposkytnout žádnou něhu a lásku a pozornost, to je svým způsobem forma násilí.
Takže za mně: on měl času dost - jestli jsi teď spokojená s novým přítelem ( a věřím, že jsi, protože už moc dobře víš, co chceš a co ne a pohlídáš si to), tak by byla škoda přijít o novou příležitost k životu podle tvých představ.

Příspěvek upraven 15.10.18 v 08:48

Lama Lama
Hvězda diskuse 49041 příspěvků 15.10.18 08:47

Kdyby jsi se nedržela jiné větve, tak tu první pustíš taky? Co zkusit pustit obě a žít chvíli bez větví?

JInak nevim, takového jsi si ho vybrala, vzala, pořídila děti, tak bych čekala, že s takovým zvládneš žít… :think:

Veselej kluk
Povídálka 48 příspěvků 15.10.18 08:48

Rozveď se. Tyhle věci se jen tak nemění. Za pár měsíců (maximálně) budete zpět, kde jste byli.

cecetka
Kelišová 7353 příspěvků 15.10.18 08:50

Proc sis ho brala a mas s nim dceru vis jen ty.
Nicmene nejsi v tomto vztahu spokojena a ani do budoucna v tomto vztahu spokojena nebudes. Co vic chces slyset? Pokud jsi masochistka, a zatim to vypada ze ano, pak ti preji do budoucna pevne nervy.
Osobne bych v takovem vztahu tak dlouho nevydrzela.

Lama Lama
Hvězda diskuse 49041 příspěvků 15.10.18 08:56
@cecetka píše:
Proc sis ho brala a mas s nim dceru vis jen ty.
Nicmene nejsi v tomto vztahu spokojena a ani do budoucna v tomto vztahu spokojena nebudes. Co vic chces slyset? Pokud jsi masochistka, a zatim to vypada ze ano, pak ti preji do budoucna pevne nervy.
Osobne bych v takovem vztahu tak dlouho nevydrzela.

no, tak o tom žádná. Nicméně uvažujme logicky, ona si ho takového našla, z nějakého důvodu s ním byla, zůstala, ted se v podstatě až tak moc nezměnilo, kromě toho nového frajera.
Takže se změnila ona, ne on. :think:
Proč s ním do ted, i s jeho přístupem byla, ted ne?
Není to zvláštní? Nejsou to jen černé brýle na současného partnera, když má růžové na toho současného a potřebuje si jen zdůvodnit odchod?

Markéta80
Hvězda diskuse 40013 příspěvků 15.10.18 08:58

@Iveta_ive bojí se že odejdeš a proto se snaží. Jinak by neříkal at si na sex najdeš někoho jiného :jazyk: , netrávil by volný čas raději jinde. vydrží mu to do doby než uvidí že je vše jak bylo :?

cecetka
Kelišová 7353 příspěvků 15.10.18 09:01

@Lama Lama Zamerne jsem se k novemu objevu nevyjadrovala. Ted tu je, za mesic byt nemusi. Ale vztah, ktery popisuje, tady je a bude dal, pokud se nerozhodne ho ukoncit. Zda chce zit i dal jako doposud, je jen jeji volba.

LaPaloma
Ukecaná baba ;) 1970 příspěvků 15.10.18 09:02

Rozveď se, dával dost dlouho najevo, kde mu jsi, odtahoval se, a víš, kdo je bližší rodina. Ani jeho děti mu nejsou bližší než kámoši a matinka, celkově laxní.
A někoho můžeš mít jiného, horší to asi nebude.
Riskla bych rozvod bez výčitek. Však umíš být i sama, to už jsi dlouho. Nestál o Tebe a že chvilku cíleně ukáže snahu, aby toho ihned nechal, až pustíš toho druhého, necháš si zničit všechno? Pro něho?

jednoslunicko
Ukecaná baba ;) 1272 příspěvků 15.10.18 09:03
@Lama Lama píše:
Kdyby jsi se nedržela jiné větve, tak tu první pustíš taky? Co zkusit pustit obě a žít chvíli bez větví?JInak nevim, takového jsi si ho vybrala, vzala, pořídila děti, tak bych čekala, že s takovým zvládneš žít… :think:

Tak nevím, ale třeba já mám teď trochu víc rozumu než ve dvaceti a svého ex bych si s dnešními zkušenostmi nevybrala. Není potřeba za jedno špatné rozhodnutí trpět celý život, nemá každý to štěstí, že se trefí napoprvé.

jednoslunicko
Ukecaná baba ;) 1272 příspěvků 15.10.18 09:04
@LaPaloma píše:
Rozveď se, dával dost dlouho najevo, kde mu jsi, odtahoval se, a víš, kdo je bližší rodina. Ani jeho děti mu nejsou bližší než kámoši a matinka, celkově laxní.
A někoho můžeš mít jiného, horší to asi nebude.
Riskla bych rozvod bez výčitek. Však umíš být i sama, to už jsi dlouho. Nestál o Tebe a že chvilku cíleně ukáže snahu, aby toho ihned nechal, až pustíš toho druhého, necháš si zničit všechno? Pro něho?

Přesně tak - horší už to nebude. Nic horšího než ignorace a psychické týrání není.

Uživatel je onlineterien
Echt Kelišová 8070 příspěvků 15.10.18 09:04

Tohle je jen důsledek toho, že jsi ho natlacila tam, kam nechtěl. Že i do dítěte, to je teda hloupost nejvyššího kalibru. Nezmění se, teď trochu cvrká ale to ho rychle přejde.

Helca83
Kecalka 208 příspěvků 15.10.18 09:07

Take bych spis volila rozchod, lidi se obvykle nemění.

LaPaloma
Ukecaná baba ;) 1970 příspěvků 15.10.18 09:07
@Lama Lama píše:
no, tak o tom žádná. Nicméně uvažujme logicky, ona si ho takového našla, z nějakého důvodu s ním byla, zůstala, ted se v podstatě až tak moc nezměnilo, kromě toho nového frajera.
Takže se změnila ona, ne on. :think:
Proč s ním do ted, i s jeho přístupem byla, ted ne?
Není to zvláštní? Nejsou to jen černé brýle na současného partnera, když má růžové na toho současného a potřebuje si jen zdůvodnit odchod?

Potřebuje aspoň chvilku žít. Názor se může během života změnit. Když mi bude chlap říkat, že mu nejsem nejbližší rodina, dítě odmítá, mně odmítá - to se nedalo zjistit před manželstvím a dětmi. Nevěděla, co bude a ono to není dobré. Takže takového si ho až tak nevybrala, je to vyšší level, se kterým zjevně nepočítala.
Já bych se ho pustila. Manžela dělat nechtěl, otce dělá až když mu teče do bot. Nestojí za mnoho. S takovým to je jen o příspěvku na nájem a i to bylo občas ztuha. Je lepší být zcela sám a volný pro jiné možnosti než s takovým lenochem.

samá práce
Ukecaná baba ;) 2153 příspěvků 15.10.18 09:07
@jednoslunicko píše:
Přesně tak - horší už to nebude. Nic horšího než ignorace a psychické týrání není.

No takový lámání v kole :think: .To bych raději bral tu ignoraci a čučení na otrávenej obličej. ;)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Socha Špinarové možná zmizí! Nová radnice chce jednat, syn bude shánět sponzory

Kontroverzní socha zpěvačky Věry Špinarové je opět na scéně. Ačkoliv kritika... číst dále >

Exkluzivně: Slavný herec Bill Nighy je v Praze! Co zde rocker z Lásky nebeské dělá?

Herec Bill Nighy (68), který se proslavil mimo jiné rolí svérázného rockera... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >

Pro lidi je jednodušší se dál trápit, než si krizi přiznat, říká psycholog

Většina vztahů zažije krizi, není možné se jí vyhnout. Znamená jak ohrožení,... číst dále >