Rozvod nedovoluje víra

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.08.18 22:12
Rozvod nedovoluje víra.

Ahoj, seznámila jsem se s mužem, který je ženatý, ale s ženou nežije už více než 10 let.
Bydlí s otcem, o kterého se stará. Děti si k sobě nebere, jeden syn je dospělý, druhý bude za rok. Manželku nenavštěvuje, scházejí se u prarodičů a řeší jen děti.
Rozvod nepřichází v úvahu, manželka je silně věřící, brali se v kostele, prý to nejde.
Chtěl by se mnou žít „na hromádce“.Co si o tom myslíte?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

mayecka
Ukecaná baba ;) 1185 příspěvků 15.08.18 22:14

Můj přítel byl taky ženatý v kostele a rozvedl se normálně. Jen katolický je stále ženatý to by je musel rozvést papež ale papírové je teď svobodný. Podle mě všechno jde když se chce :mavam:

ka2ka
Extra třída :D 12941 příspěvků 1 inzerát 15.08.18 22:15

rozvést se lze i když se brali v kostele kecá ti

Šarlota4
Echt Kelišová 9866 příspěvků 15.08.18 22:15

A on chce co? Vzdyt jestli on bude chtit rozvedou je.

iila
Ukecaná baba ;) 1332 příspěvků 11 inzerátů 15.08.18 22:16

Jde to, spíš ona nechce. Nebo on?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.08.18 22:18

Manžel je z takej rodiny. Jeho mama bola vdova s troma deťmi, otec mal dve deti s jeho manželkou. Dali sa dokopy a mali spolu jedno dieťa - môjho muža. Žili na hromádke až do smrti, žiadne problémy neboli, veselé to potom bolo až s dedičstvom :D Anonym - osobné veci.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.08.18 22:19
@iila píše:
Jde to, spíš ona nechce. Nebo on?

hlavně ona nechce,jemu je to jedno

Demi
Závislačka 4064 příspěvků 15.08.18 22:19

Rozvést před civilním soudem se může, i když manželka nesouhlasí. Papež nemusí vstupovat do nějakého sporu o manželství, to řeší církevní soud. Ale to je zase o něčem jiném.

Knihomyš
Extra třída :D 10538 příspěvků 15.08.18 22:22

Šla bych od toho. Varianta A je, že ti kecá. Varianta B je, že by rozvod skutečně způsobil manželce zhroucení a rozvrátil rodinné vztahy minimálně ve věřící části rodiny (můžete se divit, ale jsou lidi, co to tak mají), a proto do toho dotyčný nejde.
Ovšem v obou variantách nebudeš partnerka, ale tajená milenka, kterou se svou rodinou nejspíš neseznámí a bude tě zapírat. Osobně by mě to štvalo.
Nebo nějak nastínil, jak by si fungování vztahu představoval?

Knihomyš
Extra třída :D 10538 příspěvků 15.08.18 22:27
@Demi píše:
Rozvést před civilním soudem se může, i když manželka nesouhlasí. Papež nemusí vstupovat do nějakého sporu o manželství, to řeší církevní soud. Ale to je zase o něčem jiném.

Mám dojem, že čistě teoreticky může soudce odmítnout manželství rozvést, pokud nebyly naplněny důvody rozvodu, ale slyšela jsem jen o jednom takovém případu a to bylo hodně dávno. Pokud spolu nežijí, nemají společnou domácnost atd., tak je to jasné.
Samozřejmě by se rozvod táhnul, je otázka, jak by to bylo s majetkem apod.
V každém případě žijeme v sekulárním státě a civilní soud se na církevní pravidla neohlíží.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.08.18 22:29

@Knihomyš s rodinou mě seznámil,zná mě i ta manželka.Před­stavuje mě jako svoji partnerku u příbuzných i u sebe v práci.Jediná podmínka je,že nebudu na oslavách jeho dětí,kde bude ta manželka.
Manželka vypadá,že na chlapy rezignovala.Jezdí na náboženské poutě a pořád někam s kamarádkama.

Demi
Závislačka 4064 příspěvků 15.08.18 22:30
@Knihomyš píše:
Mám dojem, že čistě teoreticky může soudce odmítnout manželství rozvést, pokud nebyly naplněny důvody rozvodu, ale slyšela jsem jen o jednom takovém případu a to bylo hodně dávno. Pokud spolu nežijí, nemají společnou domácnost atd., tak je to jasné.
Samozřejmě by se rozvod táhnul, je otázka, jak by to bylo s majetkem apod.
V každém případě žijeme v sekulárním státě a civilní soud se na církevní pravidla neohlíží.

Přesně tak, jen se mi nechtělo zacházet do podrobností.

Knihomyš
Extra třída :D 10538 příspěvků 15.08.18 22:34
@Anonymní píše:
@Knihomyš s rodinou mě seznámil,zná mě i ta manželka.Před­stavuje mě jako svoji partnerku u příbuzných i u sebe v práci.Jediná podmínka je,že nebudu na oslavách jeho dětí,kde bude ta manželka.
Manželka vypadá,že na chlapy rezignovala.Jezdí na náboženské poutě a pořád někam s kamarádkama.

Tož to je lepší. To budeš oficiální konkubína.
Poradit nemůžu, jsem silně majetnická, tak bych to neskousla, ale každý to má jinak.

Alušáček
Závislačka 3183 příspěvků 15.08.18 22:50

Rozvod přichází v úvahu,jediné co se stane,že po druhé se už nemůže ozenit v kostele. I kdyby manželka nesouhlasila,soud je normálně rozvede… Jsou to jen vymluvy :roll:

neila
Extra třída :D 10502 příspěvků 15.08.18 23:04
@Alušáček píše:
Rozvod přichází v úvahu,jediné co se stane,že po druhé se už nemůže ozenit v kostele. I kdyby manželka nesouhlasila,soud je normálně rozvede… Jsou to jen vymluvy :roll:
můj brácha měl druhou svatbu v kostele, akorát v evangelickém :mrgreen: to jen katolíci to zbytečně hrotí ;)
@Anonymní píše:

njn, hráblo jí z víry úplně, není první ani poslední. Rozvést se tvůj partner normálně může a měl by. Je od něj šlechetné, že bere ohledy na tu paní, ale tohle není argument. To jsou de facto její podmínky, nevidím jediný rozumný důvod, proč bys je měla respektovat. „Před Bohem“ zůstanou oddání i když je civilní soud rozvede, tak nevím v čem by měl být problém :nevim: spíš mi přijde, že se mu do toho nechce, a to si musíte ujasnit vy dva ve vztahu k sobě.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Novinky z Pákistánu: Tereza si ve vazbě našla kamarádku a chybí jí vepřové maso

Češka Tereza H., která je obviněna z pašování devíti kilogramů heroinu, v... číst dále >

Daisy Lee chce větší prsa a rty. „Máma zůstává v nemocnici,“ vzkázala mimochodem

Je to už několik dní, co bývalou přední příbramskou političku Alenu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >