Rozvod, nejdříve sociálka nebo soud?

32
12.3.16 21:21

Rozvod, nejdříve sociálka nebo soud?

Ahoj holky, chci se rozvést. Jsem už na dně. Můj manžel se ani dva roky po svatbě nebyl schopný nastěhovat ke mně a k naší dceři. Nechal si svůj byt, co měl za svobodna, a tam si dál provozuje svůj život. Za námi buď nepřijede vůbec a nebo pozdě večer. Prosila jsem, vyhrožovala jsem, nic nepomohlo. Společné bydlení někde jinde, než kde s dcerou bydlím, taky nechce shánět. O dceru se skoro nezajímá. Do toho má ještě můj muž děti z předešlých vztahů, s jedním má dokonce upravený soudně kontakt, který je skoro jako střídavá péče. Když přijde ta perioda, co má být se synem, odjede za ním do úplně jiného města a o nás nechce slyšet. Chtěla jsem jezdit s ním nebo aby jezdili oni k nám. Manžel nic z toho nechce. Jsem zoufalá, zkoušeli jsme poradnu, nic nepomohlo. Hrozně se hádáme. Nevím, co mám dělat. Musíme se rozejít, jen nevím, jestli mám jít nejdřív na sociálku, kde bych asi měla říct, že manžel s námi nebydlí, o dceru se nestará, a nebo nejdřív na soud a ten mě navede na sociálku?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4307
12.3.16 21:26

Podej návrh na úpravu poměrů a zároveň hned i předběžné opatření, sociálka už si vás zkontaktuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32
12.3.16 21:38

Promiň, asi jsem trochu natvrdlá. Takže mám jít nejdřív na soud a požádat o návrh, o kterém píšeš?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4307
12.3.16 21:50

@Jitujula ten návrh musíš sepsat ty - nebo s právníkem a podat na soud.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32
12.3.16 22:00

Jo, už jsem si to našla na netu. Nemám peníze na právníka, to sepíšu sama. Ale mám jeden problém. Je tam napsaná částka, kterou mi má manžel do rozvodu měsíčně na dítě přispívat. Co když s tou částkou nebude souhlasit. Jde o to, že bydlíme v domě s hypotékou a předpokládám, že manžel to přestane platit. Dům se musí tedy hned prodat, ale to může trvat měsíce a já bych musela jít s dcerou bydlet pod most, kdybychom přestali hypotéku platit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31
12.3.16 22:59

Ahoj, běž na sociálku, návrh ti tam sepíšou zdarma, šetři za advokáta, ten bude potřeba až když se nebudete moct dohodnout na péči o malou. Poradí ti tam co a jak… zkušenost v rodině..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17669
13.3.16 09:03

@Jitujula

Vy jste se vzali, koupili si společně dům a on se do něj nikdy nenastěhoval a přesto platí na ten dům hypotéku? Píšu to správně?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32
13.3.16 09:14

Ne, můj manžel má byt, já dům. Poznali jsme se a nesestěhovali. To mi ještě nevadilo. Vzali jsme se, otěhotněla jsem a ani pod vlivem těchto událostí jsme nezačali bydlet společně, protože takhle je to pro manžela pohodlné. Je v praze, já kus za ní. Bohužel na mém domě je dluh, který se zavázal, že po dobu mé mateřské bude platit (ne mateřské nebo pak nástupu do zaměstnání). Vypadá to tak, že každý měsíc se ho o ty peníze prosím. Do bytu bydlet jít nemůžeme, je moc malý. K nám na dům manžel nechce a prodat cokoli a koupit něco společně taky nechce. Je to jasný teď, to psycho?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17669
13.3.16 09:23
@Jitujula píše:
Ne, můj manžel má byt, já dům. Poznali jsme se a nesestěhovali. To mi ještě nevadilo. Vzali jsme se, otěhotněla jsem a ani pod vlivem těchto událostí jsme nezačali bydlet společně, protože takhle je to pro manžela pohodlné. Je v praze, já kus za ní. Bohužel na mém domě je dluh, který se zavázal, že po dobu mé mateřské bude platit (ne mateřské nebo pak nástupu do zaměstnání). Vypadá to tak, že každý měsíc se ho o ty peníze prosím. Do bytu bydlet jít nemůžeme, je moc malý. K nám na dům manžel nechce a prodat cokoli a koupit něco společně taky nechce. Je to jasný teď, to psycho?

Tak jo. Vezmi rozum do hrsti a emoce nech stranou. Když je to tedy takhle, počkala bych do konce mateřské a nechala bych ho platit to, co má. Je to i jeho dítě, jeho přistěhování k tobě mu nebráníš, dokonce tam za vámi jezdí, takže dům užívá. Nedělej ukvapené závěry. Ale pokud to všechno zvládneš bez něj a jeho peněz, klidně se rozveď. Jemu je to stejně asi jedno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32
13.3.16 10:09

Máš naprostou pravdu, takhle jsem se snažila myslet, ale je to těžký. Jsou tu jen hádky a hádky. Může se taky kdykoli stát, že peníze na zaplacení úvěru mi nedá. Bez jeho peněz to nezvládnu. Chtěla jsem ten dům už z mnoha důvodů prodat, a toto je jeden z nich. Manžel ale nikdy nesouhlasil a já si v poslední době uvědomuji, jak těžce závislá na něm jsem. To taky nepřispívá k dobré náladě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17669
13.3.16 10:34
@Jitujula píše:
Máš naprostou pravdu, takhle jsem se snažila myslet, ale je to těžký. Jsou tu jen hádky a hádky. Může se taky kdykoli stát, že peníze na zaplacení úvěru mi nedá. Bez jeho peněz to nezvládnu. Chtěla jsem ten dům už z mnoha důvodů prodat, a toto je jeden z nich. Manžel ale nikdy nesouhlasil a já si v poslední době uvědomuji, jak těžce závislá na něm jsem. To taky nepřispívá k dobré náladě.

Ale on není spolumajitel, nebo je? Pokud není, dům se ho netýká. Jak můžeš být závislá na chlapovi, který s tebou ani nežije, to nechápu. Jako na jeho těle? Závislosti mohou být různé. Vy nejste ani spolubydlící. Jste jen rodiče společného dítěte a to se rozvodem nezmění. Dobře si to promysli. Není to proto, abys na tom vydělala ale proto, abys měl ten start do nového života co nejlehčí, protože o dítě on určitě stát nebude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32
13.3.16 11:21

Jsem na něm závislá finančně, protože po dobu, co jsem na mateřské nemůžu platit dluh sama. A o dítě stát myslím bude, a velice. To jsou takoví ti tátové, co když je se ženou, tak si myslí, jak má všechno automaticky, ženu, dítě. Ale vůbec se o ně nestará a nezajímá. A když pak přijde rozchod, tak si najme ty nejlepší právníky, aby se mohl vídat s dítětem co nejčastěji. Zkušenost z předchozí jeho partnerkou. To mi nevadí, naopak. Mně se uleví od starostí a budu mít trochu čas na see a dcera bude vídat tátu aspoň častěji než teď. To neřeším. Řeším ten problém, abychom se s dcerou nemusely odstěhovat pod most. Asi jsou nějaké azylové domy, ale nikdy jsem se o to samozřejmě nezajímala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32
13.3.16 11:22

Jsem každopádně ráda za každý názor a za to, že si se mnou někdo povídá. Doma mi už hrabe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama