Reklama

Rozvod - odmítá vyrovnání majetku...

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

JáDante
Kecalka 270 příspěvků 02.01.17 13:46
Rozvod - odmítá vyrovnání majetku...

Chtěla jsem řešit vše rozvodem-dohodou, ale nevím nevím. Auto si chce nechat manžel, vybavení domácnosti mi velkoryse přenechá. Hezké, ale hodnota té domácnosti je asi poloviční než toho auta, chci po něm aby mě vyplatil, což je kámen úrazu. Dneska jsme kvůli tomu hodinu volali, nakonec jsme se dohodli - když jsem s tou částkou na vyplacení klesla. No a asi tak po hodině zavolal, že ne, že se prodá jak byt, tak auto tak i vybavení domácnosti a podělíme se, myslím že chtěl pokračovat kecama že ho chci oškubat, ale já mu řekla že na tom teda může začít pracovat a rovnou sem zavěsila. Odmítá vzít na vědomí že jsem třeba tyvěci z domácnosti už i tak nadhodnotila a měl by být rád jak z toho vyšel, kor když jsem teď ještě klesla.
Třeba plaším zbytečně a za hodinu zase zavolá že teda platí co jsme domluvili předtím, ale jak dlouho mám těmhle přiblblým divadýlkům dávat čas? Co když to vše prodá za nějaké směšné částky že nám zbyde prd a já se ani nebudu moct postavit na vlastní nohy? Teď už teda nevím, co byste na mém místě dělaly? Nevím jestli prostě nepodat svěření dítěte a rozvod sama za sebe a nechat ve všem šťourat soud a manžela s jeho kecama a blábolama jako třeba, že mu bráním ve styku s malou tím, že jsem u rodičů a on nemá peníze na cestu sem, nebo že jestli do dohody nedám větu že nebudeme ani jeden požadovat výživné na manžela/lku, tak podá výpověď a budu ho muset živit já (vím že soud k takovým typům kroků přihlíží kdyby on podal výpověď „účelově“, ale…bože!… :frowning2: )

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

lasička1
Echt Kelišová 8021 příspěvků 02.01.17 13:54

Je těžký jakkoli odpovědět, když si moc konkrétního nenapsala.
Jak dlouho jste spolu, kdo co platil, nebo jste neměli vůbec nic a vše kupovali jako manželé společně? Zda byt i auto je splacené, nemáte žádné úvěry?

Lama Lama
Hvězda diskuse 47793 příspěvků 02.01.17 13:56

Já bych se ještě snažila dohodnout. Podle mě ty přestřelky jsou na začátku běžné.
Jak daleko musí dojíždět za malou? a bránění styku - tím myslí, že ho omezuješ časově nebo tou vzdáleností? odstěhování dítěte bylo s jeho souhlasem?

JáDante
Kecalka 270 příspěvků 02.01.17 13:59

Jo, tak vše jsme kupovali až spolu, auto se koupilo te´d v květnu, je na něj úvěr, ale chce si ho nechat manžel (já v něm jela asi 8× všehovšudy) a úvěr sám doplatit (pokud by tedy platila ona dohoda v prvním telefonátu že). Byt je taky na úvěr, ten chceme oba prodat, ani jeden na to nemáme táhnout to sám. To by bylo všechno celkem v pohodě, kdyby pořád nevymýšlel že ho chci oškubat. Některé spotřebiče z té domácnosti jsou třeba 8 let staré, další části nábytku jsme třeba dostali zdarma (a ne nic zánovního teda), ale prostě já ho chci oškubat :-(

JáDante
Kecalka 270 příspěvků 02.01.17 14:01

Omezuju vzdáleností. Odjezd nebyl s jeho souhlasem, ale po fyzickém napadení kdy jsem nakonec zavolala policii. On za ní zatím nebyl ani jednou, nechce (asi se nechce setkat s našima spíš) Jinak ano, neměla bych zatím plašit, zatím to je neustále ve fázi přestřelek :-( snažím se neplašit no…

saadet
Extra třída :D 11817 příspěvků 02.01.17 14:06

@JáDante pokud te napadl, neni co resit. Jestli ti vasi pomuzou, zustala bych tam podala si navrh na svereni do pece a zadost o rozvod. S ubozakem, co napadne zenskou bych se nedomlouvala.

JáDante
Kecalka 270 příspěvků 02.01.17 14:09

@saadet no, chtěla jsem to mít vše sfouknuté a z krku, tak proto dohodou, že jo… tady zůstat můžu, no, aspoň nějakou dobu. No když třeba do zítra nezavolá s nějakým rozumnějším hlodem, asi to udělám jak píšeš…

lasička1
Echt Kelišová 8021 příspěvků 02.01.17 14:09

@JáDante V prvním příspěvku píšeš, že chceš vyplatit z auta…a teď že ho máte na úvěr. Když spočítáš kolik ještě zbývá doplatit-úvěr je hodně krátce-tak tam asi moc nebude z čeho vyplácet. Hodnota auto versus úvěr bude +- na nule.
Hodnota domácnosti je poloviční než hodnota auta-takže hodnota domácnosti je zanedbatelná.
O jakých částkách se tu bavíme? Auto za milion, kde bylo na počátku zaplacena třeba polovina hodnoty auta? byt-je na něm hypotéka jen na malou část? Nebo na většinu bytu máte úvěr?
Jinak pokud je to jako u většiny mladých a začínajících rodin tak, že auto téměř celé na úvěr, byt téměř celý na hypotéku a doma starší vybavení, tak moc o majetku mluvit nemůžete.

pavld
Kecalka 457 příspěvků 02.01.17 14:12

Vybavení bytu se limitně blíží - 0. Zkus prodat skříň, sporák, mW, televizi atp. Nic nedostaneš a ještě zaplatíš za odvoz…

JáDante
Kecalka 270 příspěvků 02.01.17 14:13

@lasička1 Jasně, pokud by se vše prodalo jak zněla jeho poslední hláška, tak k rozdělení bude řádově pár desítek tisíc tj. prd. Jde o to že auto to je dost dobré a já ho ani nechci, ani jsem ho doteď téměř nepoužila protože si ho prostě bere on, chápu že to není právní argument, ale dosud to i vypadalo že to tímhle způsobem chápe i on. A pokud si chce nechat auto a mně starý nábytek, tak to teda neberu, ani půlku toho nábytku nebudu potřebovat že jo… (to když jsem mu řekla, odpověděl že on ale to vybavení taky nechce… hm tak to jsme se posunuli daleko teda) :-(

brumdinka
Nadpozemská drbna 25288 příspěvků 02.01.17 14:14

Zkuste se dohodnout…jinak otázka je zda se dá vůbec mluvit o nějakym majetku..u nás ne…máme zúžený sjm tzn. že v sjm je pouze běžný vybavení domácnosti..

veria
Generální žvanilka 23236 příspěvků 1 inzerát 02.01.17 14:24

Jenže to auto s nedoplacenym úvěrem taky asi moc velkou hodnotu nemá…

Ivan PPZ
Kelišová 5607 příspěvků 02.01.17 14:27

Vybavení domácnosti- to je takové ošidné. Když to prodáte, tak nedostanete „NIC“. Ale ty věci budete muset znova pořizovat a to už vyjde poněkud dráž. A jako skoro vždy- nejlevnější je dohoda, vše ostatní bude zdlouhavé a výrazně dražší.

araw
Neúnavná pisatelka 16586 příspěvků 02.01.17 14:31

Auto na úvěr má teď cenu akontace + zaplacené splátky. Nemůžeš brát, jestli je třebas za 500 000,– ale zaplaceno např 80.000,– že má cenu 500 000,– má cenu 80t a polovička je 40t. Jako mě přijde, jestli nežiješ v jiném světě, že ty počítáš plnou cenu auta? :mrgreen: Protože jinak nějak nevidím, jak by muselo být drahé, aby stálo o to se o to handrkovat- když byt je na hypo, nábytek starý a darovaný :nevim:

JáDante
Kecalka 270 příspěvků 02.01.17 14:35

@veria na to jsme si půjčovali jen půlku tak aspoň nějakou hodnotu tím pádem má… Vpodstatě se jedná o to, podle něj je OK 20.000,– podle mě 60.000,– a klesla jsem na pade. Jestli se dohodnem, najdu si bydlení poblíž něj, ale s rezervou 20.000 do toho fakt na RD nejdu. Jestli se nedohodnem, budu asi muset zůstat tady. Nebo nevím už prostě co mám udělat.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

„Žoldáci, kteří sem pustí migranty,“ říká Orbán o Frontexu. Co je agentura zač?

Německá kancléřka apeluje na členské státy Evropské unie, aby pomohly... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >

Reklama