Rozvod po 20 letech, když v tom není nikdo třetí?

Anonymní
24.11.19 20:09

Rozvod po 20ti letech, když v tom není nikdo třetí?

Jsem s manželem 20 let, už je to víc kamarádství, než manželství. Spoustu let před tím zavírám oči.
Klady - je hodný, nepije, nikam nechodí, je spolehlivý, pomůže s drobnostmi typu nákup, vynešení odpadků. Platí nájem, auto atd.
Negativa - nikam nechodí, nemá žádné zájmy, žádné kamarády (ani jednoho), po návratu ze zaměstnání jen sedí na gauči, dokáže tam sedět i celý víkend, aniž by udělal cokoliv. Je velice pasivní a konzervativní, nemá rád jakékoliv vybočení ze stereotypu, nedělá ani mužské práce, ty dělám doma já.
Strašně dlouho mě to takto nebaví, jsem akční člověk. Někdy mi připadá, že snad jen hibernuje, přežívá, je jako důchodce. Je tedy o 9 let starší než já, ale byl takový asi vždycky.
Výhodou je, že můj akční život toleruje a neomezuje mě.
Nicméně, já se dusím, mám pocit, že se zblázním! Cokoliv co potřebuji řešit, tak vidím na něm velkou neochotu. Ať už se jedná o dovolenou, nákup nového spotřebiče, dětí, programu na víkend, pozvání na oslavy atd., vše je navíc, vše ho obtěžuje. On se nezlobí, nekřičí, nehádá se, on se jen tváří a brlbe si pod fousy. Takže 90% zařídím sama, aniž bych ho otravovala, ale někdy to s ním řešit musím, že?
Já jsem se před nějakou dobou rozhodla, že s ním zůstanu, ale budu si žít vlastní život, on bude taková ta jistota doma, abych nebyla na vše sama.
Ale!!! Já už asi nemůžu. Mám pocit, že vedle sebe potřebuji chlapa! Někdo na koho se můžu obrátit, někdo, kdo bude někdy myslet i za mě a ne že já budu pořád hlídat, co je potřeba opravit, koupit, vyměnit, zařídit. On se vždy tváří tak strašně bezradně, když po něm něco chci.

No a teď to co mě fakt trápí.
Když se rozvedu, není to „málo“, na rozvod? Proboha! Pak budu sama… A co děti? Jak to ponesou? Co rodina? Moje, jeho?? Nevidí nikdo, že nejsem šťastná.

A - už mě napadlo, žít si svůj život, tzn. najít si milence, jenže další zádrhel. Ono se každou chvíli objeví někdo, kdo by měl zájem, ale jen málokdy někdo zaujme mě. A když se to stane - ale všichni couvnou, protože mám strašně fajn manžela i manželství (já si na něj NESTĚŽUJU!!! nikomu) a nechtějí nám to manželství kazit :zed: Teď se mi to zrovna nedávno stalo, chlap, co se mi strašně líbil, chtěl, abysme byli spolu! Nechtěl milenecký vztah, chtěl, ať jsme normálně pár, chtěl se za mnou odstěhovat. A já samozřejmě řekla ne, že? Viz. výše. A od té doby mi to šrotuje v hlavě. Měla bych odejít? Ne kvůli tamtomu chlapovi, ale kvůli všemu co jsem napsala.

Nebo je to normální? Je to tak všude?
Co se týče sexu, tak to není špatné, sice jednou za dva měsíce, ale uspokojivé. On by chtěl častěji, ale já když ho vidím na tom gauči, jak tam celý den leží, tak prostě nemám chuť.

Má to cenu, tohle měnit? Co když je to všude stejné? Nebo pokud budu sama - bude mi samotné lépe? Rozvedené kamarádky mi moje dlouholeté manželství závidí a já nevím, jak jim říct, že já zas závidím jim.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20132
24.11.19 20:18

No, je to těžké rozhodování. Chápu tě, že je to ubíjející, na druhou stranu být sama taky není žádné terno. Moc bych nevěřila tomu, že na první dobrou narazíš na fajn partnera, většina chlapů nemá ani polovinu vlastností tvého muže, to mi věř. Jsou zbabělí, sobečtí, egoisti a pro vyklepání pytlíka udělají neuvěřitelný věci. Bohužel člověk to v tu chvíli úplně nepozná a pak nechápeš, čeho jsou lidé schopní. Navíc počítej s tím, že už v tom budou figurovat i jeho děti, nějaká bývalá, tvoje děti,… No upřímně řečeno bych do toho dobrovolně nešla. Spíš bych hledala cestu, jak oživit vztah s manželem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7435
24.11.19 21:03

Jste/spolu 20 let…tak kolik ti může byt…40-50…
Na něj to prostě přišlo dřív, jsi akční ale také ti dojde síla…
Nerozvadela bych se, nenajdeš lepšího.
Pokud ti chybí sex nebo akce tak kamarád z výhodami by mohl pomoci..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1959
24.11.19 21:07

No. To je těžký. Asi bych se ho za každou cenu snažila nějak nakopnout… Klidně si s ním dej víno a dej mu přečíst tenhle tvůj dotaz. Třeba se mu rozsvítí. A co ta poradna, tohle je podle mě zrovna takový vztah zralý na poradnu…Asi bych se snažila zapracovat na vztahu. Ale on musí dostat jasně na jevo, jak to ty cítíš, že visí ve vzduchu dokonce rozvod…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.11.19 21:10
@Stevia píše:
Jste/spolu 20 let…tak kolik ti může byt…40-50…
Na něj to prostě přišlo dřív, jsi akční ale také ti dojde síla…
Nerozvadela bych se, nenajdeš lepšího.
Pokud ti chybí sex nebo akce tak kamarád z výhodami by mohl pomoci..

No to jsem si právě taky myslela, že by mi milenec pomohl, že by mi dodal jen to, co mi doma chybí. Jenže jak mám vyřešit to, že do toho nikdo nechce jít, protože mám doma fajn chlapa? Slyšela jsem to už třikrát! :nevim: Tedy v průběhu 10ti let, ne že bych tohle s chlapama probírala často.
Ten poslední říkal - kdyby ti to doma neklapalo, já bych do toho šel hned, hned!
A já mu neuměla říct, že mi to doma neklape, já si prostě na manžela nestěžuju. Všichni myslí, že máme ideální manželství. A vlastně jo, je to docela hodný chlap, jen je to papuč.
A tak já dál jedu jak šroubek, makám v práci, doma, vaření, úklid, výměna žárovky, přišroubování kliky, třídní schůzky, čištění odpadů, výměna pneu na autě, servis auta, semtam ten sex, když už o tom fakt mluví denně :nevim: :zed: :D Já si potřebuji občas oddechnout, vydechnout, zaflirtovat! (bohužel pracuji jen se samýma ženskýma!). Já potřebuji mít občas pocit, že jsem žena, že se někomu líbím, nebo že nemusím dělat mámu/tátu/řemeslníka/kuchařku atd. až padám na ústa.

• Citovat
  • Nahlásit
20132
24.11.19 21:14
@Anonymní píše:
No to jsem si právě taky myslela, že by mi milenec pomohl, že by mi dodal jen to, co mi doma chybí. Jenže jak mám vyřešit to, že do toho nikdo nechce jít, protože mám doma fajn chlapa? Slyšela jsem to už třikrát! :nevim: Tedy v průběhu 10ti let, ne že bych tohle s chlapama probírala často.
Ten poslední říkal - kdyby ti to doma neklapalo, já bych do toho šel hned, hned!
A já mu neuměla říct, že mi to doma neklape, já si prostě na manžela nestěžuju. Všichni myslí, že máme ideální manželství. A vlastně jo, je to docela hodný chlap, jen je to papuč.
A tak já dál jedu jak šroubek, makám v práci, doma, vaření, úklid, výměna žárovky, přišroubování kliky, třídní schůzky, čištění odpadů, výměna pneu na autě, servis auta, semtam ten sex, když už o tom fakt mluví denně :nevim: :zed: :D Já si potřebuji občas oddechnout, vydechnout, zaflirtovat! (bohužel pracuji jen se samýma ženskýma!). Já potřebuji mít občas pocit, že jsem žena, že se někomu líbím, nebo že nemusím dělat mámu/tátu/řemeslníka/kuchařku atd. až padám na ústa.

Neříkej mi, že každého potenciálního milence tak strašně zajímá tvůj manžel :lol: ono je to právě naopak, pokud jde jen o sex, tak je to nejbezpečnější právě s tou, co je doma spokojená.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.11.19 21:15
@123Soňa píše:
No. To je těžký. Asi bych se ho za každou cenu snažila nějak nakopnout… Klidně si s ním dej víno a dej mu přečíst tenhle tvůj dotaz. Třeba se mu rozsvítí. A co ta poradna, tohle je podle mě zrovna takový vztah zralý na poradnu…Asi bych se snažila zapracovat na vztahu. Ale on musí dostat jasně na jevo, jak to ty cítíš, že visí ve vzduchu dokonce rozvod…

Nerozsvítí. Já mu to říkám docela často. Říkám mu, že mi nevyhovuje, jak jen leží, jak nic neřeší, jak vše řeším sama. On se možná i snaží, ale nejde mu to. Prostě nedokáže skoro nic vyřešit, vše nechává na mně. Jsou to i takové drobnosti, jakože když kamkoliv vcházíme (restaurace, obchod atd), tak mě vždy vystrčí před sebe a jde až za mnou, to jsou prkotiny, ale mě to hrozně štve :zed:
A poradna nevím, je to jeho přirozenost. Je tak nudný, že ho ani kamarádi nikdy nikam nezvou, jsme v partě lidí, je nás cca 10 spřátelených rodin (propletené z jeho zaměstnání atd.) a ti chlapi z party pořád něco podnikají a jemu nikdy neřeknou. Kdekoliv jsme pozvaní, zvou všichni vždy mě a dodají - samozřejmě s manželem. On je fajn, ale jen poslouchá a směje se, jakoby bez vlastního názoru, bez náboje, bez jiskry. Neřeší ani děti, já jsem ten dráb, co hlídá známky, úklid, jídlo, povinnosti. Dokonce když mu řeknu, protože dělám tisíc věcí, ať zavolá dítěti „kde je“ tak mi řekne, že mám zavolat já - přestože on jen sedí na zadku - to je prostě :zed: :zed: :zed: :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
24.11.19 21:16
@terien píše:
Neříkej mi, že každého potenciálního milence tak strašně zajímá tvůj manžel :lol: ono je to právě naopak, pokud jde jen o sex, tak je to nejbezpečnější právě s tou, co je doma spokojená.

No přesně!!! :zed: To jsem říkala tomu poslednímu, že to že to mám doma pořešené je přece bonus pro milenecký poměr, ale on to viděl přesně naopak - sama to nechápu! :zed:
A ano, opravdu to se mnou řešili. Možná mě přitahují stejné typy chlapů :D

• Citovat
  • Nahlásit
20132
24.11.19 21:17
@Anonymní píše:
No přesně!!! :zed: To jsem říkala tomu poslednímu, že to že to mám doma pořešené je přece bonus pro milenecký poměr, ale on to viděl přesně naopak - sama to nechápu! :zed:
A ano, opravdu to se mnou řešili. Možná mě přitahují stejné typy chlapů :D

Tak to s nima neřeš ty. Manžel je tabu a hotovo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20132
24.11.19 21:21
@Anonymní píše:
Nerozsvítí. Já mu to říkám docela často. Říkám mu, že mi nevyhovuje, jak jen leží, jak nic neřeší, jak vše řeším sama. On se možná i snaží, ale nejde mu to. Prostě nedokáže skoro nic vyřešit, vše nechává na mně. Jsou to i takové drobnosti, jakože když kamkoliv vcházíme (restaurace, obchod atd), tak mě vždy vystrčí před sebe a jde až za mnou, to jsou prkotiny, ale mě to hrozně štve :zed:
A poradna nevím, je to jeho přirozenost. Je tak nudný, že ho ani kamarádi nikdy nikam nezvou, jsme v partě lidí, je nás cca 10 spřátelených rodin (propletené z jeho zaměstnání atd.) a ti chlapi z party pořád něco podnikají a jemu nikdy neřeknou. Kdekoliv jsme pozvaní, zvou všichni vždy mě a dodají - samozřejmě s manželem. On je fajn, ale jen poslouchá a směje se, jakoby bez vlastního názoru, bez náboje, bez jiskry. Neřeší ani děti, já jsem ten dráb, co hlídá známky, úklid, jídlo, povinnosti. Dokonce když mu řeknu, protože dělám tisíc věcí, ať zavolá dítěti „kde je“ tak mi řekne, že mám zavolat já - přestože on jen sedí na zadku - to je prostě :zed: :zed: :zed: :zed:

A nenaučila sis ho náhodou takhle? Že všechno zařídis, obstaráš…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.11.19 21:22
@terien píše:
Tak to s nima neřeš ty. Manžel je tabu a hotovo.

No nepředstavuj si to tak, že to téma manžel bylo nějak extra probíráno, jim stačily dvě tři věty, aby si udělali názor, že mám super manželství :zed: :zed: :zed: Já jen prohodila v rozhovoru, že doma dobrý, manžel fajn a jim toto stačilo.
A zájem měli, to vím jistě.

Pak je tu samozřejmě zástup těch, co zájem mají, ale nezaujali mě. Zástup proto, že chlapi jsou prasata a úplně klidně by ojeli jakoukoliv ženskou bez ohledu na jejich manžela či cokoliv :lol: (s nadsázkou!!!). Ale obecně řešeno, na nezájem mužů si stěžovat nemůžu, ale rozhodně bych nikdy jen tak s někým do postele nevlezla a pokud by to měl být milenec, tak dlouhodobý a tak by to muselo mít velký důvod a musel by projít x-zkouškama :D :D :D A ti co by u mě prošli, tak ti - viz. výše - nechtěli kazit mé manželství a ano, vím, že to zní absurdně!

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
24.11.19 21:24
@terien píše:
A nenaučila sis ho náhodou takhle? Že všechno zařídis, obstaráš…

Já už ani nevím, jsme spolu tak strašně dlouho, že těžko říct kdo kde udělal chybu. Ale např. než jsme spolu začli žít, tak žil skoro 10 let sám a nepořídil si ani pračku a ani si nikdy neuvařil žádné jídlo, takže pohodlný byl asi vždycky :nevim:
A mně - tehdy mladé holce - bylo jedno jestli to umí, nebo ne, bavilo mě se o něj starat a starala jsem se fakt na 100% a lítala kolem něj.

• Citovat
  • Nahlásit
25984
24.11.19 21:25

Kolik ti je?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20132
24.11.19 21:25
@Anonymní píše:
No nepředstavuj si to tak, že to téma manžel bylo nějak extra probíráno, jim stačily dvě tři věty, aby si udělali názor, že mám super manželství :zed: :zed: :zed: Já jen prohodila v rozhovoru, že doma dobrý, manžel fajn a jim toto stačilo.
A zájem měli, to vím jistě.Pak je tu samozřejmě zástup těch, co zájem mají, ale nezaujali mě. Zástup proto, že chlapi jsou prasata a úplně klidně by ojeli jakoukoliv ženskou bez ohledu na jejich manžela či cokoliv :lol: (s nadsázkou!!!). Ale obecně řešeno, na nezájem mužů si stěžovat nemůžu, ale rozhodně bych nikdy jen tak s někým do postele nevlezla a pokud by to měl být milenec, tak dlouhodobý a tak by to muselo mít velký důvod a musel by projít x-zkouškama :D :D :D A ti co by u mě prošli, tak ti - viz. výše - nechtěli kazit mé manželství a ano, vím, že to zní absurdně!

Nechci ti brát iluze, ale vidíš to hodně v růžových barvách. Najdu si fajn milence, budeme se scházet roky, on mi to pěkně udělá a já se vrátím domů k hodnému manželovi… Ne, že bych ti to nepřála, ale dva charaktery se ti nesejdou, na to vem jed.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.11.19 21:27
@terien píše:
Nechci ti brát iluze, ale vidíš to hodně v růžových barvách. Najdu si fajn milence, budeme se scházet roky, on mi to pěkně udělá a já se vrátím domů k hodnému manželovi… Ne, že bych ti to nepřála, ale dva charaktery se ti nesejdou, na to vem jed.

Tak ta diskuze ale je o tom, jestli se rozvést a nebo ne. Není to diskuze o tom, že nemůžu sehnat milence.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat