Rozvod po 25 letech

Anonymní
5.2.21 10:22

Rozvod po 25 letech

Ahoj, s manželem jsme se brali přesně 25 let zpět, tehdy mi bylo čerstvě 18 a čekali jsme první dítě. O 2 roky později přišlo další. Kluci nyní mají 25 a 23 let. Doma už nebydlí a živí se sami.

Tehdy nám oboum bylo 18, moc peněz nebylo a tak nám mojí rodiče jako dar k 18 zrekonstruovali vrchní patro rodinného domu.
Celou dobu jsme tam společně žili, pár let zpět mi rodiče dům darovali.
Cca 8 let zpět manželovi zemřel otec a manžel začal pít. Ze začátku to nebylo moc, ale časem se to stupňovalo až tak, že nyní jsem se rozhodla k rozvodu.
I když jsme byli manželé, peníze jsme měli rozdělené i v době, kdy kluci byli malí. Tehdy mi dával z výplaty určitou část peněz (asi něco jako „alimenty“)
Vše, co se na domě dělalo odmítal platit, prý je to můj dům tak se mám starat. Výměnu oken, příjezdovou cestu, oplocení, altán, 3 roky zpět i nový obývák a kuchyň.. všechno jsem platila já. (Musím říct, že mi to nevadilo, protože manžel má úplně jiný styl než já a takhle aspoň neremcal do toho, co kupuju.)
V nákupu jídla jsme se střídali, někdy jsem nakoupila já, někdy on.
Co se týče výdajů za elektřinu, plyn, vodu tak to bylo vše na mě.

Úspory jsme měli každý své. Já 90% svých úspor věnovala klukům, když si zařizovali byty. Takový start do začátku. On si své úspory ponechal.
Domů mu chodí výpisy z účtu, takže vím, že částka, kterou má na úctě se blíží k milionu.
Jenže pak nastal zvrat. Pohádali jsme se kvůli alkoholu. Já už toho měla opravdu dost, tak jsem mu řekla ať se sbalí a jde, že chci podat žádost o rozvod. Opravdu odešel, ale dva dny po tom mi došla SMS, že všechny své peníze z účtu vybral a prohrál na automatech (pravda to nebyla, byl to jen tah). Mě to bylo jedno, peníze jsem po něm nechtěla a podala jsem žádost o rozvod. Vzhledem k tomu, že děti máme velké, rozvedli nás vcelku rychle.
Jenže pak jsem zjistila, že chce majetkové vypořádání. Na dům teda nárok nemá, ale chce po mě půlku z toho co mi zbylo po tom, co jsem darovala synům. (To co jsem darovala klukům nechce) Takže chce cca 75000, dále chce polovinu za okna, za příjezdovou cestu, za altán, za obývák, kuchyň i za oplocení. Ve finále je částka okolo 400 000.
Proto mi řekl, že své peníze prohrál, abych si nic nemohla nárokovat.
Jde nějak dokázat, že peníze jsme neměli společné? Všechno jsem si platila sama, nevidím důvod mu dávat 400 000, když on do toho nevrazil ani korunu.
Kamarádka mi poradila, že po něm můžu chtít spočítat i zpatcene nájem za těch 25 let a tím vyrovnat těch 400 000,ale tím si nejsem úplně jistá. :think:

Zajistila jsem to dnes.
Samozřejmě, že mám v plánu kontaktovat svého právníka, už jsem to i zkoušela, ale jeho asistentka mi řekla, ať se ozvu v pondělí. Jenže do pondělí mi to bude vrtat hlavou, proto se ptám tady, jestli nemáte zkušenosti?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2255
5.2.21 10:31

Tohle je fakt na právníka. Pokud ale máš sms, že on všechny „své“ peníze vybral nebude problém to u soudu dokázat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4373
5.2.21 10:31

Tý jo, to je síla. Musím uznat, že jsi byla dost hloupá, že jsi vzala vše na sebe. Nechápu proč jsi ho živila a nechala ho tam žít zadarmo. Tolik let. Vem si kolik to je peněz na ušetřeném nájmu a když vemu, že neplatil ani elektriku atd. tak se divím, že má na účtu jen milion. Rovnou bych mu napsala, že jsem si za svoje ušetřené peníze koupila dovolenou 1. třídou na Maledivy do 5* hotelu a že už nic nezbylo.
Každopádně bude velmi těžké dokazovat kdo co platil když jste neměli rozdělené SJM. A toho půl milionu od něho bych teda požadovala taky. Naoplátku. Někde ten milion je. Pochybuju, že ho má doma pod matrací.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14611
5.2.21 10:34

Oddelene jmeni jste meli uredne, nebo jen mezi sebou? Pokud jen na cestne slovo, pak jste vse jeli spolecne.
Najem manzela pri spolecnem bydleni v dome manzelky je nesmysl :?
Muzes narokovat polovinu uspor manzela, tak jako on si narokuje polovinu tvych. U soudu se bankou prokaze, kolik tam v dobe podani zadosti o rozvod mel. Ucelove vybrani a odkloneni jinam mu nepomuze.

Delas spravne, ze se obracis na pravnika. Drzim palce :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10853
5.2.21 10:35

No, asi bude nejlepší ten právník. I když si to platila vše sama, tak to ale bylo ze společných peněz, i když jste je měli oddělené. Toho si je on asi moc dobře vědom, proto ti napsal, že ty svoje prohrál, bylo mu jasný, že bys měla nárok na polovinu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47473
5.2.21 10:56

I kdyz jste meli rozdelene finance, meli jste sjm, tzn. tvoje penize byly jeho a jeho penize byly tvoje. On ma skutecne narok na polovinu investic do domu za dobu trvani manzelstvi i na polovinu tvych uspor.
Nevim, zda je mozne zjistit, kam odklonil svoje uspory, na ty mas zase narok ty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48
5.2.21 10:57

Někteří lidé jsou fakt dobytčí. Po tolika letech se zachovat takhle, to chce hodně silný žaludek. Určitě se nedej, kontaktuj právníka a věř, že to dopadne dobře. Držím palce :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.2.21 11:11

@cecetka nijak jsme to ověřené neměli, jen jsme se dohodli. Respektive on se dohodl…
A peníze vybral hned, co jsem ze vzteku řekla, že žádost o rozvod podám a vyhodila ho z domu. Do 2 dnů peníze vybral. Já podala žádost týden až dva na to. Takže v době podání žádosti měl na úctě 0

• Citovat
  • Nahlásit
5189
5.2.21 11:14

Pokud jste neměli rozdělené SJM, pak je vše, co sis pořídila během manželství (a nedostala darem nebo dědictvím) z poloviny jeho.

Ta jeho SMS, tu dolož, zajdi za právníkem a prober s ním možnosti, protože stejně tak, co nabyl během manželství on (vyjma dědictví nebo darů), je i tvoje. Tohle platí pro oba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5189
5.2.21 11:19

Jako jestli chce tvrdit, že milion nacpal do automatů (logicky bez tvého vědomí), tak by tohle mohlo hrát při vypořádání roli, byly to i tvoje peníze. Fakt to prober s nějakým lepším právníkem, a hodně rychle, protože takovej manžílek by ti klidně mohl začít sekat dluhy, jak Baťa cvičky. Odřízni ho od sebe co nejdřív.

Příspěvek upraven 05.02.21 v 11:22

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14611
5.2.21 11:21
@Anonymní píše:
@cecetka nijak jsme to ověřené neměli, jen jsme se dohodli. Respektive on se dohodl…
A peníze vybral hned, co jsem ze vzteku řekla, že žádost o rozvod podám a vyhodila ho z domu. Do 2 dnů peníze vybral. Já podala žádost týden až dva na to. Takže v době podání žádosti měl na úctě 0

I to se da napadnout, ze to udelal ucelove.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2255
5.2.21 11:21
@Anonymní píše:
A peníze vybral hned, co jsem ze vzteku řekla, že žádost o rozvod podám a vyhodila ho z domu. Do 2 dnů peníze vybral. Já podala žádost týden až dva na to. Takže v době podání žádosti měl na úctě 0

To nevadí, soudci nebývají hloupí a bude jim jasné, že to byl účelový výběr peněz. Takových náhlých výběrů peněz/převodů majetku a pod. těsně před rozvodem už viděli…Máte SJM a ty na polovinu těch peněz máš nárok (stejně, jako on na polovinu těch tvojich). Fakt bych se toho vůbec nebála.

Příspěvek upraven 05.02.21 v 11:23

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2255
5.2.21 11:22

Omylem odesláno dvakrát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5039
5.2.21 11:28
@matkabagristy píše:
I kdyz jste meli rozdelene finance, meli jste sjm, tzn. tvoje penize byly jeho a jeho penize byly tvoje. On ma skutecne narok na polovinu investic do domu za dobu trvani manzelstvi i na polovinu tvych uspor.
Nevim, zda je mozne zjistit, kam odklonil svoje uspory, na ty mas zase narok ty.

Na utracene penize uz asi narok nema.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5039
5.2.21 11:29
@carsa píše:
To nevadí, soudci nebývají hloupí a bude jim jasné, že to byl účelový výběr peněz. Takových náhlých výběrů peněz/převodů majetku a pod. těsně před rozvodem už viděli…Máte SJM a ty na polovinu těch peněz máš nárok (stejně, jako on na polovinu těch tvojich). Fakt bych se toho vůbec nebála.Příspěvek upraven 05.02.21 v 11:23

To je uplne jedno. Soud bude zajimat, ze v dobe rozvodu nic nema. Nemuzes si narokovat utracene penize.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat