Rozvod po 45 letech manželství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.04.19 09:03
Rozvod po 45 letech manželství

Má někdo zkušenost s rozvodem po tak dlouhé době? Táta odchází od mamky (důvod neuvedl), ze dne na den, ani neřekl kam jde, nic. Mamka, celý život na něm závislá (ne že by nepracovala, spíše citově), vše podnikali spolu, ani jeden neměl moc přátel, protože si prostě vystačili. A najednou je v baráku pro 6 lidí sama. Otec odešel s tím, ať se máma nestará, nevolá, nezvedá telefony, vysvětlení žádný - prostě se rozhodl s dovětkem, že ať nepočítá, že jí dá nějaký peníze naspořený co má na účtě a auto že je jeho taky, to jí nemusí zajímat. Mám ještě dva další sourozence, ségra je v Austrálii, takže tady podpora moc nebude, brácha má teďka jiné starosti (žena má rakovinu) a já jsem od mamky přes 300 kilometrů, takže denně za ni opravdu dojíždět nemůžu. Je hrozně zničená, já ani nevím jak probíhá vypořádání SJM, jestli jsou předmětem SJM i naspořené peníze (aby jí vůbec něco zbylo, aby měla pak vůbec kde bydlet), co se stane, když táta všechny prachy vyvede tak aby nebyly předmětem SJM…prostě tolik otázek a hrozný smutek. Asi jsem se spíš potřebovala vypsat. Táta mě hrozně zklamal (ani ne třeba tak odchodem ale spíš tím chováním. Bůh ví co za odchodem je - jestli ženská, vyhoření ze vztahu nevim.

Máte ze svého okolí zkušenosti s rozvodem po tak dlouhé době trvání manželství? Prosím anonym.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:
Tichošlápek
Extra třída :D 14363 příspěvků 12.04.19 09:07

Má nárok na polovinu všeho, co bylo získáno během manželství. Takže samozřejmě i na naspořené peníze apod. Nejspíše je v tom jiná ženská, tam bych se fakt bála, ze otec bude lifrovat prachy do ní. Co nejdříve bych mamku vzala k právníkovi a naplánovala urychleně další postup v rozvodovem řízení.

Šáruší
Ukecaná baba ;) 2227 příspěvků 12.04.19 09:08

No tak jasně že jsou naspořené peníze v SJM a polovina je mámy. Okamžitě zajistit právníka. Stejně tak auto není jeho. Právník a okamžitě jednat.

Uživatel je onlineivašot.
Echt Kelišová 7958 příspěvků 12.04.19 09:10
@Anonymní píše:
Má někdo zkušenost s rozvodem po tak dlouhé době? Táta odchází od mamky (důvod neuvedl), ze dne na den, ani neřekl kam jde, nic. Mamka, celý život na něm závislá (ne že by nepracovala, spíše citově), vše podnikali spolu, ani jeden neměl moc přátel, protože si prostě vystačili. A najednou je v baráku pro 6 lidí sama. Otec odešel s tím, ať se máma nestará, nevolá, nezvedá telefony, vysvětlení žádný - prostě se rozhodl s dovětkem, že ať nepočítá, že jí dá nějaký peníze naspořený co má na účtě a auto že je jeho taky, to jí nemusí zajímat. Mám ještě dva další sourozence, ségra je v Austrálii, takže tady podpora moc nebude, brácha má teďka jiné starosti (žena má rakovinu) a já jsem od mamky přes 300 kilometrů, takže denně za ni opravdu dojíždět nemůžu. Je hrozně zničená, já ani nevím jak probíhá vypořádání SJM, jestli jsou předmětem SJM i naspořené peníze (aby jí vůbec něco zbylo, aby měla pak vůbec kde bydlet), co se stane, když táta všechny prachy vyvede tak aby nebyly předmětem SJM…prostě tolik otázek a hrozný smutek. Asi jsem se spíš potřebovala vypsat. Táta mě hrozně zklamal (ani ne třeba tak odchodem ale spíš tím chováním. Bůh ví co za odchodem je - jestli ženská, vyhoření ze vztahu nevim.Máte ze svého okolí zkušenosti s rozvodem po tak dlouhé době trvání manželství? Prosím anonym.

A s tebou by táta nemluvil, jaký máte vztah?
Jinak souhlasím s příspěvky nade mnou, sentiment stranou a obratem sehnat právníka.

Svítící žárovka
Ukecaná baba ;) 2481 příspěvků 12.04.19 09:13

Jenže zase je táty i polovina baráku, ve kterém tedy asi zůstala máma.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.04.19 09:16

@ivašot. nene, v posledních letech jsem si všimla, že za všechno může máma, táta jí hrozně dehonestoval, když s ním budu mluvit, všechno svede na ní, na sobě vinu nenechá, přitom vždy za to mohou oba, ne jen jeden.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.04.19 09:18

@Svítící žárovka to je pravda, tam by se dům musel prodat, protože mamka ho z důchodu samotná neutáhne (má asi 8 místností a samozřejmě potřebuje i údržbu) a vypořádat to. Ale táta si zřejmě naivně myslí, že se prodá barák, on dostane polovinu a ještě si nechá peníze na účtu a auto, tak to doufám nefunguje (leda by ho teď převedl na někoho jiného, což se může stát)

carsa
Ukecaná baba ;) 1360 příspěvků 12.04.19 09:22
@Anonymní píše:
@Svítící žárovka to je pravda, tam by se dům musel prodat, protože mamka ho z důchodu samotná neutáhne (má asi 8 místností a samozřejmě potřebuje i údržbu) a vypořádat to. Ale táta si zřejmě naivně myslí, že se prodá barák, on dostane polovinu a ještě si nechá peníze na účtu a auto, tak to doufám nefunguje (leda by ho teď převedl na někoho jiného, což se může stát)

Proto je potřeba neotálet a rychle jednat. Ať maminka okamžitě navštíví právníka a podá žádost o rozvod.

zoidberg
Extra třída :D 12873 příspěvků 12.04.19 09:23

A on jen odešel, nebo podal žádost o rozvod?

Do-not-touch
Závislačka 4060 příspěvků 12.04.19 09:23
@Anonymní píše:
@Svítící žárovka to je pravda, tam by se dům musel prodat, protože mamka ho z důchodu samotná neutáhne (má asi 8 místností a samozřejmě potřebuje i údržbu) a vypořádat to. Ale táta si zřejmě naivně myslí, že se prodá barák, on dostane polovinu a ještě si nechá peníze na účtu a auto, tak to doufám nefunguje (leda by ho teď převedl na někoho jiného, což se může stát)

takhle jednoduse ty prachy a majetek neulije, nemuze prevest vlastnictvi na nekoho jineho bez souhlasu manzelky, to je snadno napadnutelne. I kdyby odklonil penize na uctu jinam, soud si muze vyzadat od banky podklady o pohybech na uctu, toho se neboj. Ale dobreho pravnika sezen urcite.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.04.19 09:24
@zoidberg píše:
A on jen odešel, nebo podal žádost o rozvod?

zatím jen odešel … nikdo nevím co bude dál

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.04.19 09:25
@Do-not-touch píše:
takhle jednoduse ty prachy a majetek neulije, nemuze prevest vlastnictvi na nekoho jineho bez souhlasu manzelky, to je snadno napadnutelne. I kdyby odklonil penize na uctu jinam, soud si muze vyzadat od banky podklady o pohybech na uctu, toho se neboj. Ale dobreho pravnika sezen urcite.

Děkuji :kytka:

welovefashion
Zasloužilá kecalka 934 příspěvků 87 inzerátů 12.04.19 09:25

A kde jsou ty nasporeny peníze? Má k nim máma přístup? Polovinu by měla vybrat a uložit na svůj účet kam nebude mít otec přístup, pak právníka jak radi výše požádat o rozvod, prodat dům nebo se nechat vyplatit… Pak se máma může rozhodnout, kde začne znova, třeba si pořídit menší byt, domeček, třeba blíž k vám ;)

Podle mě se tatínek asi úplně pomátl, třeba má novou ženskou, ale nechala bych ho v tom vykoupat, kdyby aspoň jednal na rovinu, ale takto se chová jak puberťák…

carsa
Ukecaná baba ;) 1360 příspěvků 12.04.19 09:27
@Do-not-touch píše:

To úplně není pravda, auto může bez manželky prodat klidně (pakliže není majitel ta manželka) a hotové peníze může klidně utratit za blbosti- nic se zkoumati nebude, pořád jsou manželé.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.04.19 09:30
@welovefashion píše:
A kde jsou ty nasporeny peníze? Má k nim máma přístup? Polovinu by měla vybrat a uložit na svůj účet kam nebude mít otec přístup, pak právníka jak radi výše požádat o rozvod, prodat dům nebo se nechat vyplatit… Pak se máma může rozhodnout, kde začne znova, třeba si pořídit menší byt, domeček, třeba blíž k vám ;)Podle mě se tatínek asi úplně pomátl, třeba má novou ženskou, ale nechala bych ho v tom vykoupat, kdyby aspoň jednal na rovinu, ale takto se chová jak puberťák…

mamka má svoje penzijní spoření (asi 100.000 takže taky žádný bohatství) a to je jediný co má, k ostatním věcem nemá přístup (karty apod., ani neví co kde a kolik otec má). Je hrozně nesamostatná, neví komu se platí telefon, jaká je pojistka na barák, kde jsou papíry od plynu a elektřiny, tohle všechno zařizoval otec. Takže nejen že se potýká s extrémním citovým zatížením, ale zároveň bude muset urgentně řešit tyhle běžné provozní věci, které celých 40 let co jsou v tom baráku neřešila, což jí obrovsky stresuje. Byla velká chyba, že se na něj takhle navázala a ve všem důvěřovala… :think:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Váš příspěvek
Reklama