Rozvod přes mediátora, jak to probíhá?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.03.18 19:34
rozvod přes mediátora, jak to probíhá?

Ahoj, rozvod je u nás asi nevyhnutelný, i když s ním nesouhlasím. asi už nedostanu šanci. Manžel chce vše dohodou - děti, majetek, výživné. trochu se toho bojím, jak o tom moc nevím, abych nenaletěla. dozvěděla jsem se o mediátorovi, že je to něco podobného jako rozvodový právník, ale levnější. jak to probíhá? děkuji.

Reakce:
pikola
Neúnavná pisatelka 19431 příspěvků 03.03.18 19:49

On vám právně neporadí, jen povede debatu mezi vámi.

Lama Lama
Hvězda diskuse 49464 příspěvků 5 inzerátů 03.03.18 19:56

No, na nenaletěla - na to ti mediátor nepomůže. ten nebude hájit práva nikoho. ten vám pomůže najít společnou cestu, zjistit, co kdo chcete a jako to skloubit k obou stranné spokojenosti. podle mě ideální. ale pokud máš strach, že tě chce vojebat, tak tě mediátor nezachrání. To spíš právní. ale zas u těch bych se bála, že zbytečně eskalují spor, rozvrátí vztahy a dohodám moc neprospějí. Což zvlášt u rozvodu s dětmi vede ke značným škodám.

Safija
Kecalka 265 příspěvků 03.03.18 20:29

Rozvede te pouze soud, mediator Vam muze pomoci - za pekne tucne penize - jen k tomu, ze si predjednate podminky rozvodu tj. kdo co a kolik si kazdy necha a bude chtit po druhem, muze to pak sepsat jako dohodu a ta bude jednim z podkladu pro soud

Obeli
Kecalka 147 příspěvků 03.03.18 21:17

Sepíše mezi vámi dohodu, kterou pak předložíte u soudu.
Pokud se umíte dohodnout mezi sebou, tak ani mediátora nemusíte mít. Ten pomáhá jen, když oba chcete najít cestu. Pokud se jeden sekne, ani ten mediátor nepomůže a musíte přes soud. U soudu nemusíte mít ani toho právníka.

JáDante
Kecalka 277 příspěvků 04.03.18 12:44
@Anonymní píše:
Ahoj, rozvod je u nás asi nevyhnutelný, i když s ním nesouhlasím. asi už nedostanu šanci. Manžel chce vše dohodou - děti, majetek, výživné. trochu se toho bojím, jak o tom moc nevím, abych nenaletěla. dozvěděla jsem se o mediátorovi, že je to něco podobného jako rozvodový právník, ale levnější. jak to probíhá? děkuji.

V čem chceš naletět..? Dohoda je nejlepší… Děti, chce je svěřit tobě, Nebo střídavku - jste toho schopni? Dokážete si říct jak si teda představujete, že to bude konkrétně vypadat?
Majetek - něco podobného… Sečtete si odhadem hodnotu majetku, odečtete od toho dluhy a vám oběma má připadnout polovina z výsledku. Nebo Pokud si jeden chce vzít míň věcí (jako s menší hodnoutou) a druhej s větší, tak ten s větší má tomu druhému doplatit rozdíl. Ohledně dluhů ještě dohodnete kdo si je převezme na sebe.
Alimenty, na to jsou všude dostupné kalkulačky… Aspon orientačně zjistíš, na co máš nárok. Tam bych se tak max. vyvarovala nechat si naslibovat něco bokem. Ne ne, hezky všechno ofiko.
Já měla vítr z toho, jak to sepsat, tak jsem si zaplatila právničku, ale zpětně vím že i to by se zvládlo bez ni. Ale hlavně tenhle základ co píšu, je úplně nejlepší když si zvládnete domluvit spolu. Sepsání je pak už jen detail.

botl
Ukecaná baba ;) 2020 příspěvků 04.03.18 12:52
@Anonymní píše:

U nás to bylo taky dohodou. Rozvést se chtěl on, chtěl žít s milenkou. Zeptala jsem se, jak to vidí s majetkem, dětma a výživným. Jeho návrh byl pro mě ok, tak jsem zašla za právníkem a nechala to sepsat. On to jen přečetl a podepsal, bylo
tam koneckonců všechno, jak chtěl a bylo vyřízeno. Ušetřili jsme i za právníka.

Ty už víš, jak by si to představoval on?

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Po rozchodu má Marpo děti ve střídavé péči! Jak to všechno zvládá?

Připravuje se na dlouho očekávaný souboj v thaiboxu, kde se utká s raperem... číst dále >

Alkohol? Ne! Olympijský vítěz z Nagana Jiří Dopita je vážně nemocný

Někteří si mysleli, že má problém s alkoholem. Omyl! Olympijského vítěze z... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >