Rozvod - rozklad celé rodiny

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.11.18 19:54
Rozvod-rozklad celé rodiny

Omlouvám se za anonym, budu popisovat dost konkrétní situace a nechci, aby si to někdo spojil s nickem.
Před pár lety proběhl v naší rodině rozvod, třetí celkově a první v této části rodiny. Vztah trval 15 let a bylo v něm jedno dítě.
A doteď to naprosto rozkládá vztahy v rodině.
Jsme rodina, která se byla zvyklá vídat často a tím pádem mít díky tomu i určitou kvalitu vztahů.
Rozvod proběhl celkem klidně klidně a rychle, vztah zkolaboval na neřešených problémech a tom, že spolu dva lidé netrávili čas a následně už nebyli ochotni spolu nic řešit a udělat ani ten nejmenší ústupek ve prospěch druhého, i když se jednalo i o malou prkotinu.
Bylo toho řečeno spoustu, co být řečené nemělo být hlavně ze strany muže(naše část rodiny), protože člověk ztrácí úctu k partnerovi, který se tak chová, až oba žili svým vlastním životem. A ona si někoho našla asi po 2 letech dost hrozné krize.
Dnes je už několik let po rozvodu a stýkání s rodinou probíhá tak, že se nesmí říct pomalu nic o jakékoli události, která se konala za dobu minulého vztahu.
Vzhledem k tomu, že vztah trval 15 let a byli jsme všichni na spoustě výletů a akcí, tak je to dost těžké.
Příklad je, že mluvíme o návštěvě zoo a nikdo nesmí zmínit, že tam je to dobré, protože tam byl, jelikož tam byl s bývalou. Natož aby na plnou hubu řekl, že tam byl s ní.
A takhle je to ve všem. Škrtnutí více než třetiny života a zážitků je dost nepříjemné, ale ještě by to šlo.
Horší je, že při rodinných setkáních je neustále mluveno o bývalé manželce tak hrubým způsobem, že je to úplně na zvracení.
A dá se říct, že jsou to všechno lži a nebo minimálně zkreslené informace.
A od nás se asi očekává, že se přidáme. Ona není a nebyla svatá, ale já prostě nejsem schopna potvrzovat tak strašně zlomyslné lži a po asi x-tém výpadu mám občas(opravdu minimálně, nejsem blázen) tendenci, zastat se někoho, koho jsem prostě dost dlouhou dobu intenzivně vídala(jsme podobného věku).
Jsou to takové ty slepičí výpady. Neumí vařit, nevařila(není pravda, bývala jsem na návštěvě dva dny, většinou měla navařeno nebo jsem jí pomohla), je to špindíra, která neuklízela(opět není pravda, jen je takový trošku nedůsledný a splašený člověk, takže je schopna občas vyleštit vršek něčeho a zapomenout na boky), mizerně vychovává dítě-v milionech různých variant(ne že bych souhlasila se vším, co kdy udělala, ale dítě je hodné, třebaže trošku rozmazlené-z obou stran), je snobka(pokud se za posledních pár let nezměnila, tak není), je líná(naopak je hyperaktivní, je celkem problém stíhat její tempo čehokoli).
Naopak otec je chudáček, kterému nesmí nikdo nic říct, protože vídá dítě jednou za 14 dní-sám to tak chtěl, aby se mohl věnovat záležitostem, které považoval za urgentnější a nechtěl mít nic stanoveného napevno s tím, že když si řekne, tak bude mít dítě i mimo určené dny, když se mu to bude hodit.
Cokoli, co udělá, je naprosto v pořádku a nikdo nesmí nic říct, protože je to chudák, který toho má moc.
Takže to je současné chvíli asi tak, že příbuzný a jeho matka se sestrou buzerují celou rodinu v x záležitostech, často to někdo nevydrží a něco k tomu řekne.
A přijde trest v podobě toho, že začnou pomluvy těch osob a vylučování z rodinných akcí.
Mám ráda jejich dítě, často jsem ho hlídala(za dobu manželství) a dnes již nesmím popřát k narozeninám.
S jejich dcerou a mojí rodinou jsme jezdili na dovolenou, dnes odříká. Řešení je, přestat se s nimi stýkat úplně.
Jenže to nejde, máme společné prarodiče a ti by otevřenou válku neustáli. Navíc je mi to moc líto a tak to bolí, protože jejich děti mi byly jediní věkově blízcí příbuzní a tím pádem jako sourozenci.
A poslední dobou jsou k nám jen hrubí, nepoctiví a mají sklony k manipulaci a vymýšlení věcí, jak se pomstít-asi za to, že neodsouhlasíme vše, co řeknou.
Nikdy dřív takoví nebyli.
Vlastně ani nevím, co čekám za radu. Zažil někdo takovou situaci? Fungovala ta rodina někdy znovu jako vyrovnaní, poctiví a slušní lidé?
Omlouvám se za délku. Kdybych chtěla popsat všechny další doplňující informace, bylo by ještě hůř. 8)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
Reakce:

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25067 příspěvků 07.11.18 20:03

POkud jsou to takoví lidé, tak pro zachování zdravého rozumu, bych přerušila vztahy. Jiné řešení nevidím.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.11.18 20:10

Ahoj,radu nemam.Snad jen ze to mam ted v rodine podobne.Vse je spatne,on je chudacek,ona je ta nejhorsi.Uplne fyzicky citim tu negativni vlnu,co z nich sala.Snazim se distancovat,ne­pridavat se a neposlouchat to,protoze me to vycerpava.Jen doufam,ze se to casem zmirni,i kdyz pochybuju.Chudaci ty deti.

Drovers
Ukecaná baba ;) 1488 příspěvků 07.11.18 20:12

Nenechej se tlačit do něčeho, s čím nesouhlasíš. Klidně bych udržovala vztahy s bývalkou, abych mohla vídat jejich dítě, když s ním máš bezva vztah. To je problém těch dvou partnerů, že se rozešli a ještě ve zlém, tvůj problém to ale není. To bych jemu dala jsně najevo. nenech se sebou zametat tím, že budeš kývat na to, co ten chlap říká. Předpokládám bratranec, když máte společné prarodiče.

Bubla_Bučková
Závislačka 3824 příspěvků 07.11.18 20:17

O Zoo bych mluvila, ať si trhne. Na urážky bych nereagovala, pokud by to bylo vhodné zastala se.. Nechápu teď ty děti a či jsou manipulativní :think:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.11.18 20:28
@Drovers píše:
Nenechej se tlačit do něčeho, s čím nesouhlasíš. Klidně bych udržovala vztahy s bývalkou, abych mohla vídat jejich dítě, když s ním máš bezva vztah. To je problém těch dvou partnerů, že se rozešli a ještě ve zlém, tvůj problém to ale není. To bych jemu dala jsně najevo. nenech se sebou zametat tím, že budeš kývat na to, co ten chlap říká. Předpokládám bratranec, když máte společné prarodiče.

Ano bratranec.
S bývalkou se nevídám, je to asi její výběr. Jak říkám, ona není svatá, ale ty věci, co o ní říkají, prostě pravdivé nejsou.
Přesto, že má chyb víc než dost(jako každý) a dalo by se vybrat něco pravdivého, když už to musí být, ale to by asi nebylo dost hnusné, tak si něco vymýšlí :nevim: .
Tady je nejhorší to, že v současné době už má příbuzný novou manželku, která je asi fajn.
Nemůžu to říct jistě, přestože jsou spolu již 2,5 roku, tak jsem ji viděla asi 4× a mám pocit, že o mě a určité části rodiny má nějaké negativní informace, protože se velice straní. Ale jen nás-tím chci říct, že není introvert.
V dobách minulých bylo celkem nepředstavitelné, že bych se prakticky nestýkala s manželkou bratrance, většinou, když někdo má nového partnera, tak při nějaké rodinné akci byl přítomen a představen, a pak probíhalo normální stýkání během společných koníčků, koncertů, procházek.....
Jejich dcera mi šla za svědka na svatbě, vůbec nevím, co mám dělat.
Nejsem člověk, co jen tak hází přes palubu nejbližší lidi.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16487 příspěvků 07.11.18 20:34

Tak chlap je zjevně i po tolika letech z rozvodu frustrovaný a bude to pěkný chudák, když nemá v úctě ženu, která mu porodila a vychovává dítě! A jeho matka ho ještě podporuje v pocitech ublíženosti :roll: Rozhodně bych jim nepřihrávala do karet, když to cítíš jinak :think: Já bych se tedy od takových lidí distancovala, to je tak na budku, takový škarohlídi :zed:

Příspěvek upraven 07.11.18 v 20:37

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.11.18 20:36

anonym moc prosím

zažila a byla jsem ještě o něco blíž

on v době manželství řádil jak černá ruka , až se divím, že se ona nerozvedla dřív, ale měla s ním přesvatou trpělivost, která jí došla, když zistila, že odklání peníze, přestal jí dávat peníze na děti a začal zcela veřejně lítat a utrácet za milenku

ze dne na den konec - vymlčování z jeho strany, utíkal před ní, snažil se odklonit, co se dalo, podobně nabádal celou rodinu - matku, sestru, mluvit s ní nesměli ani společní známí (pár slov prohodili jen ti stateční), zaměstananci, kterým dělala HR - ji samozřejmě vyhodil, takže ona bez peněz, asi po dvou letech vyhozená ze společného baráku, žaloby, že mu dluží statisíce, děti mezi sebou rozeštvával, jednomu zakázal, aby šel druhému na předání maturitního vysvědčení a na oběd - sám odmítl jít, pomluvy, jak ona byla hrozná, nevařila (vařila, až moc), neuklízela (uklzela), dělala kariéru )nedělala, protože mu pomáhala podnikat a v domácnosti vše), jak nechtěla chodit v krajkovém prádle, co jí koupil (takže ta jeho milenka lítala před částí zaměstnanců v krajkovém prádle, oni chodili kolem ní v gumácích a montérkách), prostě totální rozklad všeho, co mohlo být

rodina rozsypaná, děti proti sobě, s ní nemluvila ani klika od dveří, ona okradená, chvíli dokonce bydlela v azyláku ( a to na tom byli finančně dobře, jenže ona na rozdíl od něj si nedělala tajné finanční rezervy)

trvá to už sedm let a je to čím dál horší

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.11.18 20:39
@Bubla_Bučková píše:
O Zoo bych mluvila, ať si trhne. Na urážky bych nereagovala, pokud by to bylo vhodné zastala se.. Nechápu teď ty děti a či jsou manipulativní :think:

No oni nejen, že si netrhnou, oni začnou nahlas štěkat, že o tom nemáme mluvit. Čímž je dáno, že člověk mluvit přestane.
Manipulativní ve smyslu, že vytáhnou každou chybu, kterou člověk kdy udělal(je jedno, že mu bylo třeba deset) a podají to tak, že z toho člověk vyjde jako naprostý idiot. Třeba, že člověk vytáhl prádlo z pračky a protože měl mokré vlasy a nechtěl lézt ven do -5, tak podal vyprané prádlo někomu, kdo ty mokré vlasy neměl. A tak je popsán jako někdo, kdo doma nic nedělá.
Stačí něco vynechat.
Já k nim třeba už nejezdím moc domů na návštěvu, protože to probíhá tak, že mám něco udělat. Oni neobsluhují lidi, protože je s tím hodně práce a jsem rodina, tak se máme obsloužit sami.
V pohodě. Ale každá rodina má jiné zvyky, když se zeptáš, jak to má udělat, jsi nesamostatný. Když to uděláš sám a jinak, než by to udělali oni, tak jsi neschopný a nic doma neděláš, protože jinak bys to udělala správně(= tak jako oni).
Pitomosti, ale v kontextu toho, že jsou to pak schopni vykládat kdekomu, je to velmi nepříjemné.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16487 příspěvků 07.11.18 20:40
@Anonymní píše:
anonym moc prosím

zažila a byla jsem ještě o něco blíž

on v době manželství řádil jak černá ruka , až se divím, že se ona nerozvedla dřív, ale měla s ním přesvatou trpělivost, která jí došla, když zistila, že odklání peníze, přestal jí dávat peníze na děti a začal zcela veřejně lítat a utrácet za milenku

ze dne na den konec - vymlčování z jeho strany, utíkal před ní, snažil se odklonit, co se dalo, podobně nabádal celou rodinu - matku, sestru, mluvit s ní nesměli ani společní známí (pár slov prohodili jen ti stateční), zaměstananci, kterým dělala HR - ji samozřejmě vyhodil, takže ona bez peněz, asi po dvou letech vyhozená ze společného baráku, žaloby, že mu dluží statisíce, děti mezi sebou rozeštvával, jednomu zakázal, aby šel druhému na předání maturitního vysvědčení a na oběd - sám odmítl jít, pomluvy, jak ona byla hrozná, nevařila (vařila, až moc), neuklízela (uklzela), dělala kariéru )nedělala, protože mu pomáhala podnikat a v domácnosti vše), jak nechtěla chodit v krajkovém prádle, co jí koupil (takže ta jeho milenka lítala před částí zaměstnanců v krajkovém prádle, oni chodili kolem ní v gumácích a montérkách), prostě totální rozklad všeho, co mohlo být

rodina rozsypaná, děti proti sobě, s ní nemluvila ani klika od dveří, ona okradená, chvíli dokonce bydlela v azyláku ( a to na tom byli finančně dobře, jenže ona na rozdíl od něj si nedělala tajné finanční rezervy)

trvá to už sedm let a je to čím dál horší

to je hrozné, některý lidi fakt nemají svědomí :roll:

Bubla_Bučková
Závislačka 3824 příspěvků 07.11.18 20:46
@Anonymní píše:
No oni nejen, že si netrhnou, oni začnou nahlas štěkat, že o tom nemáme mluvit. Čímž je dáno, že člověk mluvit přestane.
Manipulativní ve smyslu, že vytáhnou každou chybu, kterou člověk kdy udělal(je jedno, že mu bylo třeba deset) a podají to tak, že z toho člověk vyjde jako naprostý idiot. Třeba, že člověk vytáhl prádlo z pračky a protože měl mokré vlasy a nechtěl lézt ven do -5, tak podal vyprané prádlo někomu, kdo ty mokré vlasy neměl. A tak je popsán jako někdo, kdo doma nic nedělá.
Stačí něco vynechat.
Já k nim třeba už nejezdím moc domů na návštěvu, protože to probíhá tak, že mám něco udělat. Oni neobsluhují lidi, protože je s tím hodně práce a jsem rodina, tak se máme obsloužit sami.
V pohodě. Ale každá rodina má jiné zvyky, když se zeptáš, jak to má udělat, jsi nesamostatný. Když to uděláš sám a jinak, než by to udělali oni, tak jsi neschopný a nic doma neděláš, protože jinak bys to udělala správně(= tak jako oni).
Pitomosti, ale v kontextu toho, že jsou to pak schopni vykládat kdekomu, je to velmi nepříjemné.

Hele některý vztahy i rodinné prostě vyšumí :nevim: věnuj se sobě, svoji a třeba partnerove rodině (tchýně a jeho babičky budou rádi) a kamarády si najdi nové. Tohle je boj proti větrným mlýnum. Jestli tě někde za to pomluvi tak ať.. Jsi dospěla ženská, nenech se deptat :kytka:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.11.18 20:56
@pe-terka píše:
to je hrozné, některý lidi fakt nemají svědomí :roll:

fakt masakr, on už roky předtím s oblibou před kamarády rozlašoval, jak se rozvede a jak jí nic nedá, jenže jak nic nedotahuje do konce a ona byla furt hodná, tak trochu usnul na vavřínech a ona pak udělala rychou akci a hlavně našla i to, co zašil, právník mu vysvětlil, že to bohužel patří do společného, takže právníkovi zaplatil za to, že ji oškube, čím víc ji oškube, tím víc právník dostane, vykládala mi, co se děje u soudu - falešné faktury, falešná svědectví, lži - něco se mu ale bohužel povedlo, zaatil si extra třídu právníky, kteří zfalšovali dokumenty - je to očité, ale bohužel neprokazatelné

takže ze vzteku, že to nejde po jejich na ni posílají v průměru 3 žaloby za rok - vystěhovat se, že dluží 800 tisíc, pak že dluží 200 tisíc

jako fakt si neumím představit, že ona žila s tajovým člověkm 19 let, vychovala mu děti, na počátku za něj zaplatila všechny dluhy a pak mu pomáhala v podnikání, sama štřila jao blázen, aby něco měli

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16487 příspěvků 07.11.18 20:58
@Anonymní píše:
Stačí něco vynechat.

Myslím, že lidi, co se takto chovají, jsou vlastně chudáci! Vždyt je v tom životě nic neteší, všechno je špatně a všichni jsou špatní 8) Soužití s nima musí být šílené! Pokud si chceš udržet duševní zdraví, co nejdál od nich :nevim:

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16487 příspěvků 07.11.18 21:01
@Anonymní píše:
fakt masakr, on už roky předtím s oblibou před kamarády rozlašoval, jak se rozvede a jak jí nic nedá, jenže jak nic nedotahuje do konce a ona byla furt hodná, tak trochu usnul na vavřínech a ona pak udělala rychou akci a hlavně našla i to, co zašil, právník mu vysvětlil, že to bohužel patří do společného, takže právníkovi zaplatil za to, že ji oškube, čím víc ji oškube, tím víc právník dostane, vykládala mi, co se děje u soudu - falešné faktury, falešná svědectví, lži - něco se mu ale bohužel povedlo, zaatil si extra třídu právníky, kteří zfalšovali dokumenty - je to očité, ale bohužel neprokazatelné

takže ze vzteku, že to nejde po jejich na ni posílají v průměru 3 žaloby za rok - vystěhovat se, že dluží 800 tisíc, pak že dluží 200 tisíc

jako fakt si neumím představit, že ona žila s tajovým člověkm 19 let, vychovala mu děti, na počátku za něj zaplatila všechny dluhy a pak mu pomáhala v podnikání, sama štřila jao blázen, aby něco měli

to musí být hrozná bezmoc, když to máš před očima! Kor když ten dacan je tvůj bio příbuzný, a člověk by ho nejradši nakopl do zádele :cert:
Tady fakt pomůžou jen boží mlýny, jednou ho to doběhne!

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.11.18 21:05
@pe-terka píše:
Myslím, že lidi, co se takto chovají, jsou vlastně chudáci! Vždyt je v tom životě nic neteší, všechno je špatně a všichni jsou špatní 8) Soužití s nima musí být šílené! Pokud si chceš udržet duševní zdraví, co nejdál od nich :nevim:

Ono to úplně jednak nejde-kvůli prarodičům a navíc vůbec nevím, jak citově odstřihnout někoho, kdo mi byl sestrou, kterou nemám.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Janeček se sápal po Brožové, ta uhýbala, až se se málem zlomila v pase

Patří k nejobávanějším producentům Česka a bývaly časy, kdy mávnutím prstu... číst dále >

Slováci mají svoje dvě Ledecké: O jaké kočky mohou kvůli sporu přijít?

I Slováci mají svou Ledeckou! Vlastně dvě Ledecké. Sestry a přední biatlonové... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

Latexová svoboda nahých mužů. Na neobvyklé výstavě je orgasmus povolen

Po nahých ženách nabídli organizátoři výstavy Voayer skutečně nahé muže. V... číst dále >