Rozvod s cizincem - jak s dětmi?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.07.19 12:29
Rozvod s cizincem ... jak s dětmi?

Ahoj,
máte někdo zkušenosti s rozvodem s cizincem/cizinkou a jak se přistupuje v takovém případě k dětem?
je smutné to řešit, ale když je to dlouhodobě neúnosné, tak se to občas stává. Takže tohle nechci řešit.
Chceme se rozejít v dobrém a nevyhlašovat si žádnou válku a udělat to tak, aby to dětem co nejméně ublížilo (2 a 4 roky), pokud možno vůbec. Žijeme v ČR, žena má trvalý pobyt. Dost tíhne ke svojí zemi (Ukrajina) a je možné, že po rozvodu se tam bude chtít vrátit. Děti milujeme oba stejně a velmi a kontakt s nimi nechceme ztratit ani jeden. Ani je nechceme rozdělit. Tak to ale beru já, žena (mám obavy) by je ode mě klidně „urvala“, hlavně, když je bude mít ona. Musí překousnout, že nejlepší varianta je, aby se na Ukrajinu nevracela a naučila se žít tady a poblíž mě, aby měla mou podporu a děti tátu i mámu relativně blízko, mohly se případně střídat mezi námi, chodit do jedné školy apod. Mám ale strach, že to nepřekousne a že by se mohla pokusit navzdory dohodě děti unést za hranice a už se nikdy nevrátit. Je zkratovitá a tohle by se mohlo stát. Dá se toto nějak právně zabezpečit, abych mohl klidně spát? Jak se k tomu staví zákon a soudy? Máte někdo zkušenost?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
cecetka
Echt Kelišová 8488 příspěvků 03.07.19 12:50

Zlkusenost ne, ale muzes dat navrh k soudu pro predbezne opatreni, kdy soud muze zakazat, aby s detmi bez tveho souhlasu vycestovala za hranice. A samozrejme i naopak.
Sve obavy bys mel byt schopen soudu dolozit.

carsa
Ukecaná baba ;) 1449 příspěvků 03.07.19 12:52

Předpokládám, že děti jsou občané ČR. Tzn, že kdyby s nimi odjela na Ukrajinu, bude to posuzováno jako únos. A ano, souhlasím, že nejrozumnější by bylo aby ona zůstala tady v ČR a pak řešte stejně, jako jakýkoliv jiný rozvedený pár s dětmi.

Janina_81
Ukecaná baba ;) 2473 příspěvků 03.07.19 12:52

Záleží na soudech. Kamarádka češka, dítě s němcem, rozvedla se v Německu a soud jí přikázal, že musí žít v Německu, že se do Čech vrátit nesmí (na dovolenou ano, ale trvale žít ne).

A i tak, pokud je člověk nekooperativní se může stát, že sbalí děti a odjede na Ukrajinu. Pak se můžete soudit, čím dýl se to bude protahovat, tím víc bude soud přihlížet k tomu, že děti už si utvořili nové zázemí jinde a nechá je tam.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.07.19 12:53
@Anonymní píše:
Ahoj,
máte někdo zkušenosti s rozvodem s cizincem/cizinkou a jak se přistupuje v takovém případě k dětem?
je smutné to řešit, ale když je to dlouhodobě neúnosné, tak se to občas stává. Takže tohle nechci řešit.
Chceme se rozejít v dobrém a nevyhlašovat si žádnou válku a udělat to tak, aby to dětem co nejméně ublížilo (2 a 4 roky), pokud možno vůbec. Žijeme v ČR, žena má trvalý pobyt. Dost tíhne ke svojí zemi (Ukrajina) a je možné, že po rozvodu se tam bude chtít vrátit. Děti milujeme oba stejně a velmi a kontakt s nimi nechceme ztratit ani jeden. Ani je nechceme rozdělit. Tak to ale beru já, žena (mám obavy) by je ode mě klidně „urvala“, hlavně, když je bude mít ona. Musí překousnout, že nejlepší varianta je, aby se na Ukrajinu nevracela a naučila se žít tady a poblíž mě, aby měla mou podporu a děti tátu i mámu relativně blízko, mohly se případně střídat mezi námi, chodit do jedné školy apod. Mám ale strach, že to nepřekousne a že by se mohla pokusit navzdory dohodě děti unést za hranice a už se nikdy nevrátit. Je zkratovitá a tohle by se mohlo stát. Dá se toto nějak právně zabezpečit, abych mohl klidně spát? Jak se k tomu staví zákon a soudy? Máte někdo zkušenost?

mas pravdu ve vsech bodech. pokud ji nedas svoleni k vycestovani deti a ona je vezme sebou, bude to unos / zavleceni do ciziny, muzes navrat deti vymahat soudne a pravdepodobne uspejes.

pro deti bude nejlepsi kdyz zustane tady, presne jak rikas. toto je bohuzel vzdy riziko porizeni si deti v cizi zemi - ten “cizinec” se obvykle chce vratit zpet domu a zjisti ze vlastne nemuze…0

Miarr
Kecalka 317 příspěvků 03.07.19 12:55

Ahoj, ano, mám zkušenosti. Bez tvého souhlasu nesmí děti nikam vyvážet, takže je teď „privazana“ k ČR. Platí to ale i naopak. Jinak můžeš jít na policii, může to řešit i interpol a pak by o děti mohla i přijít. Nebylo by to moudré. Tohle není sranda. :roll:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.07.19 12:55

Ano, je to tak jak pise @Janina81, obvykle

welovefashion
Ukecaná baba ;) 1103 příspěvků 104 inzerátů 03.07.19 12:57
@Anonymní píše:
Ahoj,

Tak ano právně ošetřit se to dá, musíte projít soudem o svěření dětí do péče, tam taky vyřešíte kde budou děti pobývat, předpokládám že děti mají české občanství, pokud by chtěla s nimi odjet na Ukrajinu, musí mít tvůj souhlas… Nadruhou stranu bohužel pokud je vezme nic ti neřekne a zmizí, tak je velká pravděpodobnost, že dostat je zpět bude hodně těžké..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.07.19 13:13

Děkuji za reakce a uklidnění. Ono ty soudy a interpol, když by se jí to podařilo… nějak si nejsem jistý, že zrovna v tomhle by Ukrajina spolupracovala ;) Ukrajina je dost svéráz a děti Ukrajince jsou Ukrajinci i kdyby měli milión evropských pasů. Pokud by ty hranice překročila a ona nebyla schopna rozumných argumentů, tak se obávám, že už by mi jejich vláda v pŕípadě soudu moc nepomohla. Třeba jsem ale zbytečně skeptik.
Napadlo mě ještě sebrat jejich pasy a schovat je u sebe a informovat MěÚ, že nesouhlasím s vystavením nových bez mého souhlasu. Bez nich hranici nikdy nepřekročí. Nechci ale být přehnaně prventivní, v ženě zbytečně budovat nedůvěru a navíc sám třeba porušit zákon - aby to nebylo porušení osobní svobody nebo tak něco, když jim schovám pas.

jkra
Nadpozemská drbna 28734 příspěvků 03.07.19 13:16
@Anonymní píše:
Děkuji za reakce a uklidnění. Ono ty soudy a interpol, když by se jí to podařilo… nějak si nejsem jistý, že zrovna v tomhle by Ukrajina spolupracovala ;) Ukrajina je dost svéráz a děti Ukrajince jsou Ukrajinci i kdyby měli milión evropských pasů. Pokud by ty hranice překročila a ona nebyla schopna rozumných argumentů, tak se obávám, že už by mi jejich vláda v pŕípadě soudu moc nepomohla. Třeba jsem ale zbytečně skeptik.
Napadlo mě ještě sebrat jejich pasy a schovat je u sebe a informovat MěÚ, že nesouhlasím s vystavením nových bez mého souhlasu. Bez nich hranici nikdy nepřekročí. Nechci ale být přehnaně prventivní, v ženě zbytečně budovat nedůvěru a navíc sám třeba porušit zákon - aby to nebylo porušení osobní svobody nebo tak něco, když jim schovám pas.

A nechces tu rodinu radsi udrzet?

Šáruší
Závislačka 3583 příspěvků 03.07.19 13:21
@Anonymní píše:
Napadlo mě ještě sebrat jejich pasy a schovat je u sebe a informovat MěÚ, že nesouhlasím s vystavením nových bez mého souhlasu. Bez nich hranici nikdy nepřekročí. Nechci ale být přehnaně prventivní, v ženě zbytečně budovat nedůvěru a navíc sám třeba porušit zákon - aby to nebylo porušení osobní svobody nebo tak něco, když jim schovám pas.

ona je matka, pasy si udělá kdykoliv nové, nepotřebuje na to tvůj souhlas. A nějaké informovat úřad, že si nepřejí, aby ho bez mého souhlasu dělala je úplně mimo. Na to nemáš žádné právo. Leda bys měl soudní zákaz, ale o ničem takovém jsem nikdy neslyšela.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.07.19 13:21

@jkra jasne ze jsem chtel ;) bohuzel chybi vule z druhe strany - ne se nerozvadet, ale zit jako manzele a rovnocenni parteri. Ta vule tam nikdy nebyla. A ja jsem dosel k tomu, ze uz tak zit nechci.
Ale jak jsem rikal… tohle jsem resit nechtel. To je na jine vlakno.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.07.19 13:22

@Šáruší Asi to tak je.

welovefashion
Ukecaná baba ;) 1103 příspěvků 104 inzerátů 03.07.19 13:23
@Anonymní píše:

Takhle jejich pasy můžeš mít u sebe, ale ona si může zažádat o nové a ty o tom nemusíš vůbec vědět… Mám dojem, že podle zákona může mít člověk pasy 2.

Ještě by ti tu děti mohla nechat a odjet sama… Máme takový případ v blízkém okolí…

jkra
Nadpozemská drbna 28734 příspěvků 03.07.19 13:31
@Anonymní píše:
@jkra jasne ze jsem chtel ;) bohuzel chybi vule z druhe strany - ne se nerozvadet, ale zit jako manzele a rovnocenni parteri. Ta vule tam nikdy nebyla. A ja jsem dosel k tomu, ze uz tak zit nechci.
Ale jak jsem rikal… tohle jsem resit nechtel. To je na jine vlakno.

no, blby je, ze pokud tu ona ma zustat, budes ji muset pdporovat a pomahat. jinak je mozne, ze odjede. kamarad si kdysi privezl Estonku, jsou rozvedeni, bez deti, ale on se o ni hezky stara, rika, ze je zodpovedny za to, ze ona opustila svoji zemi. To se mi libi, hezke gesto. V realu ji posila penize, opravuje veci, stezuji si ji na svoji partnerku.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama