Rozvod s cizincem, který se schovává

Anonymní
5.10.19 19:02

Rozvod s cizincem který se schovává

Prosím poraďte jak postupovat v této situaci. S manželkou již nežiji přes 3 roky společně jsme žili rok. Manželka je Ukrajinka nejspíš si mě vzala kvůli občanství protože po roce odešla za jiným (ukrajincem). Nejsem s ní v kontaktu nevím kde bydlí nemám její číslo kontaktoval jsem ji na Facebooku a instagramu kde jsem ji našel ale tam zprávy nečte… Spíš ignoruje… Bohužel na soudě mi moc neporadili jelikož rada paní na přepážce zněla zkuste ji vyhledat.. Jenže já se již potřebuju rozvést co nejdříve a vážně nevím kam se obrátit abych to dotáhl do konce..

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

5.10.19 19:20
@Anonymní píše:
Prosím poraďte jak postupovat v této situaci. S manželkou již nežiji přes 3 roky společně jsme žili rok. Manželka je Ukrajinka nejspíš si mě vzala kvůli občanství protože po roce odešla za jiným (ukrajincem). Nejsem s ní v kontaktu nevím kde bydlí nemám její číslo kontaktoval jsem ji na Facebooku a instagramu kde jsem ji našel ale tam zprávy nečte… Spíš ignoruje… Bohužel na soudě mi moc neporadili jelikož rada paní na přepážce zněla zkuste ji vyhledat.. Jenže já se již potřebuju rozvést co nejdříve a vážně nevím kam se obrátit abych to dotáhl do konce..

Tak pokud žije v ČR legálně, měla by být vedena u cizinecké policie nebo na ministerstvu vnitra oddělení pro pobyt cizinců, musí mít její aktuální adresu a předpokládám, že manželovi by jí sdělit měli…tak to třeba zkusit tam :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.10.19 19:29

Tak určitě si tě vzala k vůli občanství a pokud tady žije tak ji musí cizinecká policie najít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2254
5.10.19 19:42
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.10.19 19:43

Jsem takto rozvedena s cizincem. Vyrizovala jsem vse pres právníka, který sepsal zadost o rozvod, požádal cizineckou policii o nalezení manžela ( nežije v ČR takze ho nenašli ).
Rozvedli nas bez jeho vědomi na prvni stání, bylo to docela jednoduché jen to stalo více peněz (náklady na advokáta).
V zásadě pokud policie osobu nenalezne, nebude vám nic bránit v rozvodu.

• Nahlásit
  • Citovat
Ou
10306
5.10.19 21:13

A proč se ptáš paní na přepážce a na internetu a ne právníka? Alepsoň v občanské poradně…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1031
6.10.19 11:51
@Anonymní píše:

Musis na pravnika. Ale co vim, tak je to patova situace, protoze na trvale adrese nebude prebirat predvolanj k soudu, nevim, jeatli by ji treba nehrozil nejaky postih. Ona asi ceka na nejakou promlcovaci dobu, aby o obcanstvi neprisla, ne? Nevim, jaka je ohledne toho legislativa. A az pak se treba rozvede. Ale do te doby pokud nemate predmanzelskou smlouvu, tak veskere jeji dluhy jsou i tve. To je docela problem:-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama