Rozvod s právníkem nebo ne?

7053
30.6.07 15:55

Rozvod s právníkem nebo ne?

Ahojda,chtěla bych se zeptat,zda máte někdo zkušenosti s rozvodem a jestli je lepší mít právníka nebo je zbytečný?
Skoro 8 let jsem vdaná,před rokem jsme si vzali hypotéku na byt,kterou teď ještě oba splácíme,manžel si našel jinou a chce se rozvést.Domluvili jsme se,že si byt i s hypotékou nechám,ale chce se nechat vyškrtnout z hypotéky,aby si mohl vzít svojí.V ČS mi řekli,že to nejde,dokud nebudeme rozvedený,ale on tvrdí,že se sepíše nějaký papír,oba ho podepíšeme a zbaví se tak splácení,že ho vyškrtnou.
Pak by mě taky zajímalo na co všechno má nebo nemá nárok,co si může odnést atd.Děti naštěstí nemáme.A jak dlouho trvá rozvod?On tvrdí že tak 3 měsíce od sepsání žádosti.Vzhledem k tomu,že stále bydlíme spolu je to pro mě strašně dlouhá doba.
Díky moc za rady
Nellys

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

792
30.6.07 17:18

Nelllys - rozhodně s právníkem - min. si nech poradit! POkud nemáš peníze - existují i bezplatná centra pro matky s dětmi… ale určitě se nenech manželem vmanipulovat do něčeho - co Ti ON vysvětlí, jak je výhodné… ne ne ne!!!!
ROzhodně si radějí zaplat konzultaci u právničky… ať ti poví, na co máš a nemáš právo.

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
213
30.6.07 18:03

Souhlasím s Lusií,že by sis měla nechat poradit od právníka :-) ,nebo by tě ten tvůj mohl oškubat :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.6.07 19:34

rozvod

Ahojky Nell ,no určitě to není tak jednoduché jen podepsat papír .Musí s tím především banka souhlasit .Sice můžete udělatt návhr na majetkové vyrovnání ,ale platné to bude až po rozvodu .
Já bych asi do toho šla i bez právníka ,ale určitě bych se s ním minimálně poradila o postupu.

Hodně štestí ,držím pěsti.

Majdalenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7053
30.6.07 20:28

ahoj Majdalenko,
tak přesně tohle mi řekli v ČS a já si to taky myslím.Chápu ho,že je naštvanej,že si nemůže koupit byt svůj,ale na druhouo stranu jsem mu i řekla,že tohle v podstatě není můj problém,protože já nejsem ten,kdo odchází k jiné.Prostě se bojím,co od něho můžu čekat,aby mi pak ještě nedělal naschvály nebo nějaké křivárny.Je strašný zjistit po 12 letech,že toho člověka vlastně neznáš,nebo že zjistíš,čeho všeho je schopen a jak je zákeřnej a zlej.Že se bud celej život přetvařoval,nebo je schopen pro toho koho miluje ostatní zatratit a v podstatě jít přes mrtvoly za svým štěstím.
pa Nellys

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.6.07 20:57

rozvod

Chápu tě Nelly ,psala jsem ti i ke článku.Právě ,že sem to taky nepochopila jak se k tomu ten tvůj celou dobu stavěl .Člověk kolikrát neví s kým to vlastně žije .
Nic nepodepisuj .
Ten návh bych si nechala udělat právníkem a předložila mu ho ,pokud by nesouhlasil ,předložíš ho soudu …tím se to ale může protáhnout ,ale jak říkám s každým závazkem musí banka souhlasit ,nemůžete se rozhodovat sami kdo z vás bude hypotéku platit v budoucnu .A ještě jednu věc zeptej se právníka jestli je třeba nějaké prohlášení ,že jiné závazky manžel nemá tj. dluhy .protože každá pujčka byt je psaná na něj je i tvůj závazek -bohužel .

Majdalenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7053
30.6.07 21:10

Tak to jsem vážně netušila,díky za radu,doufám že na to nezapomenu se zeptat.Ty máš s rozvodem nějakou zkušenost?
Promin že se ptám,prostě jen sháním veškeré informace,abych byla připravená,nebo se aspoň trochu mohla nějak bránit,nic podepisovat nebudu,dokud to neuvidí v ČS nebo právník,to jsem mu řekla,ale byl taky vzteklej,že to zase bude trvat než se tam dostanu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.6.07 21:18

rozvod

S rozvodem naštěstí tu čest ještě nemám .Ale sestra je v tomhle dost zběhlá a už jsme se o tom několikrát bavili.To ,že závazky jednoho nebo druhého jsou vlastně společné ,není nic nového …bohužel myslím ,že to je dost nepříjemný zákon .

To že se vzteká ,tak at se vzteká nic se nemusí protahovat ..tak at to zařídí on ,když tak spěchá .Podat žádost o rozvod není nic těžkýho ,do týdne můžete doložit i návrh na majetkové vyrovnání .Pak stejně musíte počkat až si Vás předvolají .
Jen ještě jedna věc mě napadla ,že on může i požadovat nějaké finanční vyrovnání …nevím jak dlouho jste tu hypotéku společně platili…na to bych se taky zeptala .At jsi kdyžtak připravená i na tuto možnost.

No nezávidim ti ani trochu ,hlavně tu jeho zlobu …je mi to moc líto .

Majdalenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7053
30.6.07 21:42

Jako že by si on vzal hypotéku a i po rozvodu když na to nebude mít prachy bych mu to musela platit?
Tak v tom případě on ale moje taky ne? Ten papír i žádost podává a sepisuje on.Hypotéku máme asi rok a čtvrt,už to taky zkoušel,že řekl ve vzteku,že by po mě mohl chtít zaplatit všechno co investoval do bytu a hypotéky,ale já mu řekla,že do toho šel dobrovolně a že je to kravina a on to uznal.
moc ti děkuju za rady a tipy
ještě otázka opravdu trvá rozvod ode dne podání 3 měsíce? to tvrdí on
Nellys

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.6.07 22:54

rozvod

Myslela jsem to tak ,že by mohl chtít kompenzaci za to co už do bytu vrazil,hlavně do hypotéky .
Pokud by jste byli domluvený a vše měli mezi sebou vyřešené tj majetkové vyrovnání ,tak je to rychlý ,ale počítala bych spíš s půl rokem ,zas až tak rychle naše soudy nepracují .

Majdalenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7053
30.6.07 23:01

No tak to je v háji,protože mi řekl,že pokud nebudeme rozvedený nebo se neoprostí od té hypotéky,aby si našel jinej byt,tak že tady zůstane.To jsem pěkně v pr… Už teď je to mezi námi nesnesitelný,ničí mě ty jeho sms a telefony s ní,pak vybouchnu a hádka.Nevím jak dlouho to ještě vydržim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.6.07 23:05

rozvod

Nelly a ty nemáš možnost tu hypotéku přenechat jemu a odejít ?Popřípadě si později vzít hypotéku se slušným člověkem ? Jit k rodičům ?
Nechat si vyplatit nějakou kompenzaci ?

Jen mě to tak napadlo..pokud by to nešlo,nezbyde ti než ho ignorovat ,říct jen zařizuju vše jen abych od tebe už taky měla pokoj …nevim musí to být hrozně těžký :(

Majdalenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7053
30.6.07 23:08

My bysme vlastně kromě toho bytu byli schopný se dohodnout,už jsme si udělali takový jakýs seznam,co si kdo veme,ale právě kámen úrazu je v té hypotéce a toho,že z ho ní nepůjde tak snadno vyvázat.
Nellys

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7053
30.6.07 23:17

To je právě to,na začátku byla dohoda,bud se byt prodá nebo si ho nechá on nebo já.Já mu navrhla aon s tím souhlasil,že si byt nechám,jen jsem potřebovala zjistit,zda mi dají odklad od splácení aspoň na rok,teď jsem to teprve rozjela,tak uvidim.
Problém je v tom,že za tu cenu,co jsme ho kupovali 3+1 1.050.000
teď seženu leda 1+1 a splátky jsou stejný,takže si řikám,že je škoda ho pustit,u nás šly byty rapidně nahoru.Možná to tak asi skončí,pokud to nedopadne s tím jeho vyškrtnutím,protože už mi i řekl,že by se teda měl prodat,ale pak řekl,že pokud ho chci,at si ho necham,on by na něj sám neměl má tak o 6.000 menší výplatu než já,vlastně nás teď financuju,takže pokud by se k němu nepřistěhovala ona,tak by to finančně nezvládnul a myslím,že na hypotéku bude mít taky malý příjem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
30.6.07 23:18

Zůstaň v klidu, bo hádky to vše ještě zhorší. A začni si trénovat svůj pohled na manžela jako na cizího - třeba jako na bratrance… Bratrancova přítelkyně ti taky nevadí… Je to sakra těžké, ale pokud to dokážeš, bude ti líp… A hlavně se nebudeš tak týrat… Ale nejspíš to nepůjde, já vím :(

S manželem se domluv zda by nebylo lepší byt prodat - což chápu, že se ti nechce - vzhledem k tomu, že bys neměla kam jít… Co se týče banky, uvědom si, že budou zkoumat tvoji bonitu - to znamená, že budou zkoumat, zda jsi ze svého příjmu schopná hypotéku splácet - a pokud ne, její převedení na tebe neschválí ani po rozvodu - to si raději zjisti a zařiď se hned podle toho - buď tak, že tenmto byt prodáte nebo tím, že si najdeš spoludlužníka…

No, a hlavně ti chci říct, že každý průšvih se může ukázat jako největší životní klika… Neboj, bude líp.
A drž se!

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama