Rozvod, dítě, vypořádání majetku atd.

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.14 12:54
Rozvod,dítě,vypořádání majetku atd.

Můžete mi poradit některá, co a jak zařídit před rozvodem? Bohužel zřejmě nastane tato situace, máme tříletou holčičku, dvě auta a byt na úver (majitelé jsme oba, přičemž já mám svůj úver na půlku bytu a manžel také platí svojí půlku) jsem z té situace hrozně zmatená, smutná atd. Já zřejmě zustanu v bytě s dcerkou nebo v to alespon doufám, ale jak vyřešit to placení úvěru??auto, které sice splácel on, ale už jsme spolu žili (ne manželé).Nechci být záeřná, ale nemám peníze navíc a chci zajistit dcerku hlavně?:( prosím poradte..

Reakce:
lasička1
Echt Kelišová 8199 příspěvků 26.10.14 13:02

Pokud chceš zůstat v bytě-máš peníze na splácení obou půjček? Pokud s tím manžel bude souhlasit, tak by se dala jeho půjčka na polovinu bytu převést na tebe a splácela by sis to sama. A to co jste společně již zaplatili, či jste vkládali do bytu vyloženě svoje peníze / za svobodna vydělané/,tak se dohodnete na vyplacení konkrétní částky.
Auta máte dvě-obě se splácely v době, ky jste spolu bydleli i hospodařili?
Pokud se jedno auto splácelo v době, kdy jste spolu žili, nebyli manželé, ale neměli jste společné hospodaření, tak bude auto výhradně manžela. Dalo by se polemizovat, pokud by kasa byla společná, že vlastně i z tvých příjmů se auto splácelo.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

Články z Expres.cz

Kde bere Tereza make-up? Nosí jí ho bláznivý právník, co Češku požádal o ruku

Češka Tereza Hlůšková (22) u pákistánského soudu připomínala spíše filmovou... číst dále >

Je apatická a drží hladovku! Tereza v pákistánském vězení přestala mluvit s okolím

Byla si jistá tím, že se dočká svobody. Místo toho ale vyfasovala osm let a... číst dále >