Rozvržení jídel pro 13. měsíční batole

3657
4.3.08 13:59

Rozvržení jídel pro 13. měsíční batole

Prosím o radu. Honzíkovi je 13. měsíců. Teď ještě 2× denně kojím cca v 6:30 ráno to se probouzí a pak cca ve 14 hod. Noc máme bez krmení. Chtěla bych ho odstavit, ale nevím jak mám jídla rozvrhnout.
Myslím si, že by Honzíkovi stačilo UM dávat ráno - jak se probouzí a pak asi až večer. Ale teď dávám kolem 19:30 kaši a ve 20 hod ho ukládám ke spánku. Nevím jestli mám UM kombinovat s tou kaší ,nebo ne. Nebo jestli UM bude stačit jen jednou za den.
Napište prosím kdo dáváte UM - jak máte rozvržený den.
Prostě v kolik hodin - co dáváte. (snídaně, svačiny, oběd, večeře)

Náš rozvrh je zatím takhle: cca 6:30 kojení/ cca 8:00 snídaně(namazaný chleba s něčím)/ 9:30 sváča (ovoce)/ 11:30 oběd / cca 14:00 kojení / 15:30 zase nějaký ovoce nebo zeleninka + sůša/ 17:00 (jogurt nebo přesnídávka či lipánek / mezi tím zase něco na zub (třeba kousek chleba, sůša) a v 19:30 mléčná kaše.
Díky Monča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5140
4.3.08 14:10

Jé tak to by mě taky docela zajímalo.Natálka měla ted 14 měsíců a máme docela chabí jídelníček.6:00 250 ml UM v 11:00 250 ml UM v 13:00 masozeleninový příkrm 16:00 250 ml UM a 19:30 kaše a mezi tím když jíme my tak nějaký piškot nebo kukuřičné křupky :oops: Do ted jí to stačilo ale už začínám pozorovat že je jak kobylka ale příjde mi to že to je jenom o tom že je mlsná protože když nepříjdeme do styku s malýma dětma co to pojídají tak si ani nevzpomene žebrat ale jak je vydí tak by okousla i stěny :oops:
My máme navíc ještě problem že malá toho moc nevypije a proto má ještě tolik toho mlíka to je jediné co pije .ona je schopná místo mlíka za den vypít necelé deci a ještě půlku s toho si vybrindá na tričko a má s toho velkou švandu :twisted: Hrnečků a pitíček máme doma hromady a ještě se nechytla tak uvidím :?:
Takže tak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2073
4.3.08 14:22

Monano,
tak my kdyz jsme skoncili s kojenim (v 15ti mesicih) tak uz jsmen a UM nenajela.
Takze nas rozvrh je:
8:00 rohlik s lucinou nebo pomazankovym maslem
9.30 - jogurt s ovocem
11.30 obed - maso, zelenina + priloha
15.00 ovoce (vetsinou banan a mandarinka nebo banan a ovocna presnidavka)
Pak kdyz si rekne tak dostane susenky nebo kukuricne krupky
19.30 mlecna kase.
No nevim jestli jsem Ti pomola. Kdyztak se mrkni na www.kojeni.net je tam docela pekne zpracovany system prikrmu a jidelnicek az do tri let.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9130
4.3.08 14:39

Ahoj,
tak me Honzik moc jist nechce, tady je nas jidelnicek:
8:00 UM asi tak 22O ml
12:00 obed - vetsinou maso s prilohou nebo hodne husta polevka
16:00 svaca - jogurt s ovocem nebo presnidavka
19:30 kase - tu ted posledni dobou nechce, tak dostava UM
MEzitim dostava kousek chleba nebo rohliku, ale jen kousek a stejne to vetsino rozkouse a vyplivne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2304
4.3.08 15:08

U nas je to takto:
6h asi 220ml UM
8h snidane, pecivo s necim ci ovesna kase. Moc tomu neda :(
10h svacina, jogurt, lipanek
12h obed, polivka + druhe
15h svacina ovoce
18.30 vecere, kase, krupice, br. kase, ovesna kase, popripadne, kdyz nechce na obed druhe a nebo se v tom jen porypa, tak doji to.
20h 220ml UM

Tak doufam, ze ti pomuzem :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.3.08 19:10

Monano - myslim ze kdyz davas vecer MLECNOU kasi a pres den jogurt,urcite staci UM jen rano.Zalezi taky jestli ti u prsa odpo neusina,ze to teda tak trochu vyzaduje :D .No uvidis jak ti veme UM.
U nas je to ted asi takhle:
6-7h: 210 ml UM
9:30: snidane(pro me,pro Emcu savcina,cha hca)- chleba se Gerve,Almete a pod.
12:30: masozeleninovy obed 250 ml
15:30 jogurt s bananem, nebo presnidavka, nebo cerstve rozmackane ovoce,nebo ruzne phakove, jahlove kase s ovocem
19:00 mlecna kase 200ml

(nekdy jsou odpoledni svaciny 2,zalezi jak spi)

mezi tim kukuricny krupky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1283
4.3.08 20:40

Ahoj, my máme ve 13M takovýto jídelníček:
7,30-8 chleba s lučinou nebo sýrem, ovoce, 130 ml UM
10 - bílý jogurt
12 - masozeleninový příkrm
15,30 ovoce nebo ovocná přesnídávka plus křupky, nebo pár piškotů
17,30 130 ml UM
19 - mléčná kaše

noa za dne toho takymocnevypijeme, tak 200 ml, a to to oproti svým předsevzetím musím osladit, jinak by to slečna nepila vůbec:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3657
4.3.08 20:50

Ryntyntyno, u prsa mi Honzík neusíná. Chodí spát už jen po obědě, tak kolem 12:30 - 13:00. Je zcela zmožen :lol: a hned vytuhne. Ale spí jen hodinku :( .

Jinak děkuji za vaše jídelníčky.
Pište, klíďo dál. Hltám každé slovíčko. :roll:

Ještě, asi pro vás blbá otázka. Jak připravujete UM ráno, když vás to vytrhne ze spánku. Máte připravený z večera a jen ohřejete, nebo si necháváte jen ohřatou vodu :?:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9130
4.3.08 20:55

Ja um pripavuju z prevarene vody od vecera, jen ji dam do flasky a ohrat do mikrovlnky, kdybych ji mela rano varit, tak mi Honzik nevydrzi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1864
4.3.08 21:12

Tak náš Marťas má 13 měsíců a kojený byl do 11 měsíců. Sám se odstavil, k mému údivu, byl to prsomil jak noha :wink: . No, ale UM odmítal, dle dr. stačí dávat mléčné výrobky, mléko pít nemusí, mléko tedy nedostává a já jsem v klidu. Takže jídelníček u nás vypadá takto:

7:00 jogurt
11:00 polívka
12:00 jak přijdeme se starším synem ze školky normoš oběd jako já
15:30 termix, ovoce
17:30 vánočka, chleba s něčím, rohlík…

• asi 1 litr čaje za den (pije více, než můj čtyřletý syn 8) )

Možná vám přijde ten jídelníček docela dospělácký, ale druhé dítě, jiná měřítka :D , můj první syn neměl solené jídlo do roku a půl a o sladkostech nemluvím, u Martina je ale všechno ehm. . . dříve :wink: 8) .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.3.08 21:59

Taky sem resila jak to bude s pripravou UM,do 10 mesicu sem kojila a to brzko-ranni papani mi prislo nejhorsi- teda nejhorsi vylezt z postele a neco kuchtit :roll:
Mam z vecera pripraveno-prevarenou vodu nalitou v lahvicce presne a danou do mikro.Rano mikro jen zapnu na 20 sekund, je to akorat horky,dam 8 odmerek, ztrepu a je to :wink: .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7666
4.3.08 22:23

příprava UM nejdřív jako ryntyntya - voda připravená, UM v dávkovači…vylézt, malého s sebou - musel to vidět, že se to dělá, jinak byl ryk, do kuchyně do sedačky, ohřát v MW, protřepat…později když jsem ho měla dávat ve spacím pytli do židličky, tak to bylo horší, takže teď - odměřené UM ve flašce. Voha ohřátá v termosce - to mám u postele. Ráno rozlepím jedno oko, přeliju, promíchám, podám…po vypití ještě totiž spí…vypije to (to já už spím), najde si dudu a spí dál…

Jídelníček:

mezi 5-6: UM 240 ml
9 hod. rohlík/chleba + lučina+jablko (popř.bílá holandie, když zrovna dojde pečivo)
11.30-13 (podle spánku) oběd:omáčky, zelenina, maso, polévky…
Odpo cca 15-16 přesnídávka nebo jogurt nebo bananá…nebo ovoce s jáhlovou kaší…
Večr cca 19.hod chleba/rohlík+lučina nebo zbytky od oběda + 180 ml UM.

Jinak přes den tahá různé křupky, piškoty, sušenky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
197
5.3.08 14:09

Ahoj, přestala jsem kojit ve 14m a náš jídelníček se od tý doby moc nezměnil, akorát přibylo víc zeleniny a nebo sem tam nějakou křupku mezi jídly.
Ve 14m takto:
8:00 - jogurt
11:00- 150ml UM (pak spánek, bez mlíka by mi odpoledne neusnul)
14:00 - oběd (zelenina, rýže nebo těstoviny, maso)
16-17:00 - ovocná přesnídávka
19:00 kaše

Takhle to u nás funguje už docela dlouho a nemáme problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.3.08 14:22

Ahoj.
Hanička jí přibližně takto:

7:00 - snídaně - 180 ml UM
9:00 - svačina - ovoce, přesnídávka …
12:00 - oběd - jeden vydatný chod, zeleninomasový s přílohou, nebo polévka se zavářkou, těstovinami „co v ní stojí lžíce“
16:00 - svačina - jogurt, nebo rohlík/chleba s máslem, žervé, šunkou …
19:00 - večeře 180 ml kaše (řidší z flašky)

Mezi jídly spíš výjimečně … kousek ovoce, nebo co uloudí dospělému nebo bráškovi. :D Obě děti už mají více méně stejný jídelní režim.

Příprava UM: Voda z kohoutku, nasypu z dávkovače UM, sklenici dám do smaltovaného půllitru a zaleju horkou vodou, za chvíli protřepu a podávám.

Beruška :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6909
5.3.08 14:35

Ahoj,
Matýskovi bude 14 měsíců a jedl by snad celý den :)

5-6 ráno 250 ml UM
9 jogurt,někdy ještě ovoce
12 oběd
15 přesnídávka
17-17,30 chleba se sýrem(většinou :wink: )
19-20 250 UM

Mezitím křupky,kousek rohlíka,odpoledne větišnou ještě kousek ovoce

Příprava UM:naliju do Aventu aguilu,dám do mikrovlny ohřát na cca 30 sekund a podávám :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama