RP a další dítě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.05.19 22:26
RP a dalsi dite

Maminky, poradte prosim..Jde zatim o cistw teoretickou uvahu, ale..
Mam nyni skoro 19m dite. Rodicak cerpam do jeho 3 let, tj. rijen 2020.Jelikoz je rijnovy, pocitam s odkladem skolky..Ani sama. nevim, kdy se. nastupuje..ale kamoska rikala, ze mi.ho nejspis. nevemou..navic se narodil o 2m drive, takze vyvojove je porad lehce opozdenejsi..Kdyz bych si chtela poridit dalsi dite,materskou.bych nedostala(mela jsem dl. zamestnani, pote UP, pote PP na dobu urcitou, nemocenskou a pak materskou a.nyni rodicak),takze narok na materskou.mit.nyni nebudu-ev. bych nemela tedy.Jak je to s docerpanim RP tak, abych stihla vycerpat cely? RP dostanu 6-8tydnu pred porodem.ci az po narozeni ditka? Musim tento RP vycerpat do jake tedy doby? Nez se narodi druhe dite? Jinak bych o cast z tohoto prisla? Pokud bych nestihla otehotnet a sla do prace po vycerpani tohoto RP…jak dlouho musim pracovat, aby vznikl opet narok na. materskou a. nasledne rodicak? Dekuji

Reakce:
Kriss Tina
Extra třída :D 10148 příspěvků 13.05.19 22:48

Rodicak bys dostala po narození druhého dítěte, to co nestihnes vyčerpat do porodu na první by propadlo. Když bys šla do práce, tak musíš mít odpracovano alespoň 270 dní než vznikne nárok na mateřskou.

unuděná
Kelišová 7390 příspěvků 14.05.19 08:52

Proč čerpáš do 3let? Nemáš nárok na kratší dobu? Nebo jsi nad tím moc nepřemýšlela? Ono totiž je mnohem výhodnější dát si ho na co nejkratší dobu a spořit si to bokem - právě pro případ otěhotnění. Když přijde brzy, zbytek propadne. Maximální měsíční částka je myslím pořád 11500,–, lépe si to teď zvednout a pokud bys neotěhotněla, tak si ke konci roztáhni zbytek na potřebnou dobu a využij naspořenou rezervu. Minimální částka je naopak asi 50,–/měsíc, dokud tohle čerpáš, platí za tebe zdravotní. Případně se nahlásíš na pojišťovnu jako osoba pečující o dítě.

debra.morgan
Echt Kelišová 8140 příspěvků 14.05.19 09:00

Současny rp si muzes nastavit az do vyse ppm (jestli jsi ji teda měla, ale pochopila jsem, ze ano?) jinak jestli mas strach, že otehotnis, tak vyber co pujde a pak si tam nech tech 50kč/měsic

Váš příspěvek
Reklama