RP a k tomu ještě mzda od zaměstnavatele?

Anonymní
9.9.11 08:59

RP a k tomu ještě mzda od zaměstnavatele?

Ahoj holky… možná budu mít úplně stupidní dotaz, ale jsem na mateřské: nejdřív jsem pobírala PPM od OSSZ, to mi skončilo a vyřídila jsem si od srpna rodičovský příspěvek na 3 roky 7 600,– Kč měsíčně. To mi začalo chodit a k tomu ještě od zaměstnavatele mzda (cca částka, co mi chodila od OSSZ předtím). Mým zaměstnavatelem je velká obchodní společnost. Co to má být? Nevíte někdo? 8-o Myslela jsem, že budu brát jen těch 7 600,– Kč!? Nerada bych se dostala do nějakých problémů… Děkuji za odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1961
9.9.11 09:02

Napadá mě jedině proplacená dovolená od zaměstnavatele. Však se jich zeptej, normálně by ti měli dát výplatnici, kde uvidíš detail.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kofola3
9.9.11 09:02

Nečerpala jsi dovolenou z práce?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
9.9.11 09:05

Myslela jsem právě minulý měsíc, že mi byla proplacena dovolená. Ale tento měsíc to přišlo zase 8-o

• Nahlásit
  • Citovat
kofola3
9.9.11 09:08
Anonymní píše:
Myslela jsem právě minulý měsíc, že mi byla proplacena dovolená. Ale tento měsíc to přišlo zase 8-o

Ta je možné, že jí máš víc.
Na kolik dnu máš nárok??

• Nahlásit
  • Citovat
kofola3
9.9.11 09:10

Nejjednodušší bude, když si zavoláš do práce a zeptáš se.

• Nahlásit
  • Citovat
72092
9.9.11 09:33

Já bych řekla, že to obojí bude dovolená, pokud si končila PPM někde uprostřed měsíce, tak dovolenou dostaneš zaplacenou ve 2 měsících, pokud bys měla ještě nějakou zbylou loňskou, tak to může vyjít možná i na 3 měsíce.
Nicméně souhlasím, že přesně se to dozvíš v práci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1438
9.9.11 09:33
Anonymní píše:
Myslela jsem právě minulý měsíc, že mi byla proplacena dovolená. Ale tento měsíc to přišlo zase 8-o

Dovolená se nesmí proplácet, dovolená se musí čerpat. Takže na kolik dní dovolené máš nárok, tolik ji budeš čerpat. Čerpat ji můžeš začít až po skončení mateřské dovolené, navíc za dobu mateřské dovolené se nárok nekrátí, takže je pravděpodobné, že čerpáš celoroční nárok a máš ho prostě roztažený do dvou měsíců.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2451
9.9.11 10:05

Ahoj zakladatelko,je dost možné,že ti zaměstnavatel proplácí i tvou letošní dovolenou,na kterou máš nárok,pokud odpracuješ v novém roce 60 a více dní.Za odpracování se rozumí tvá mateřská dovolená,je to jako kdyby jsi byla na neschopence,prostě jsi stále v pracovním vztahu a tak ti běží dovča.Měla jsem to samé,zjistila jsem si to v zákoníku práce. :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8286
9.9.11 10:05

mě taky propláceli dovolenou ale to bylo v roce 2008 nevím jak je to ted

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
170
9.9.11 10:52

ta dovolená by to mohla být -
také jsem po skončení mateřské „nastoupila na dovolenou“ a vyšla mi do dvou měsíců, takže za 1 měsíc dostanu část PPM + část výplaty od zaměstnavatele (za dovolenou) a v dalším měsíci už rodičovský příspěvek + opět část výplaty od zaměstnavatele (za zbytek dovolené). a jak tady holky píšou, pokud máš dovolené víc - třeba ti něco zbylo z loňského roku, tak se ti to může protáhnout třeba i do třetího měsíce…
rozhodně je to příjemné přilepšení :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.9.11 12:51

Děkuji moc :palec: mám hned lepší náladu! Jste hodné  :wink:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu