RP a vyplacení zpětně, do kdy zažádat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

tartaletka
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 27.02.17 21:11
RP a vyplacení zpětně, do kdy zažádat?

Ahoj dobré duše, mám dotaz ohledně RP. Když je dítě narozené na konci prosince, do kdy mohu zažádat o příspěvek zpětně? Teď do konce února nebo do 3 měsíců dítěte, takže konec března?

Byla jsem totiž na Ossz před dvěmi týdny dát žádost s potvrzením vyměřovacího základu, myslela jsem, že to dělají na místě. No a paní, že mi to pošlou. A nic se neděje a já teď nevím, zda už mám zítra poslední den na to jít na úřad, nebo mám čas ještě v březnu? Díky

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15477 příspěvků 27.02.17 21:14

@tartaletka Snad neziji v mylnych predstavach, ale myslim, ze do 3 mesicu od vzniknuti „naroku“. Takze kdyz ti md konci napr. v breznu, od dubna by jsi mela cerpat rp, tak do cervna si muzes zazadat, aby ti byl vyplacen od zacatku. Take jsem jeste nezazadala, ale uz mam i po docerpani ppm. Ty mas jeste urcite cas, tedy pokud jsi mela narok na ppm.

tartaletka
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 27.02.17 21:16

@Cuddy no, ja ale nejsem na MD, mam automaticky rodicak ;-)

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15477 příspěvků 27.02.17 21:16

@tartaletka Aha, tak pockej na odpoved mistnich znalcu… :-)

tartaletka
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 27.02.17 21:17

@Cuddy rodicak budu volit pres manzela

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63309 příspěvků 3 inzeráty 27.02.17 21:21

@tartaletka Upřímně, jelikož máš na vyčerpání 4 roky, tak je to relativně jedno, nic horšího, než že ho začneš brát od ledna se nestane ;-)

zoy
Ukecaná baba ;) 1495 příspěvků 27.02.17 21:36

Pokud volíš přes manžela, tak můžeš zažádat od kdy chceš, sice je normální žádat od data, kdy se dítě narodilo, ale pokud požádáš od pozdějšího data, tak je to možné, já to tak například mám, jen se na mě paní na úřadě divně koukala, proč zrovna takto, tak jsem jí řekla, aby se mi dobře počítalo, do kdy ten rodičák budu mít.

tartaletka
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 27.02.17 21:41

Dekuji :kytka: uz to chápu, myslela jsem, ze o ten jeden mesic prijdu o penize

malytlustyhroch
Zasloužilá kecalka 506 příspěvků 27.02.17 22:25
@tartaletka píše:
Dekuji :kytka: uz to chápu, myslela jsem, ze o ten jeden mesic prijdu o penize

Prijdes o ne prinejmensim v tom smyslu, ze kdyz porodis dalsi mimi driv nez ten r. p. docerpas, tak ti bude vyplaceno o to min.
Ted to taky resim, ale po m. d. takze nevim od kdy v tvem pripade vznikl narok, jestli az porodem, nebo uz pred tim. Kazdopadne ssz ma na vypocet 30 dnu, nam to na druhy pokus prislo po 25 dnech, poprve jsem (jak jsem po mesici cekani zjistila, udela tu chybu, ze jsem na zadost napsala, ze potvrzeni se vydava pro me a melo tam byt ze se vydava pro manzela, takze to proste skartovali :zed: ) a na uradu prace na to pak budou mit taky 30 dnu, ale to uz se snad do toho limitu tri mesicu zpetne nepocita. Hodne stesti (muj pocit ze shaneni a vyplnovani potrebnych priloh k priloham: :zed: )

Jitusee
Extra třída :D 10213 příspěvků 27.02.17 22:27

@tartaletka Mne to Pani na OSSZ vyplnila behem minuty, takze bych se možná i zajímala, kde je tem papírum konec.

malytlustyhroch
Zasloužilá kecalka 506 příspěvků 27.02.17 22:44
@Jitusee píše:
@tartaletka Mne to Pani na OSSZ vyplnila behem minuty, takze bych se možná i zajímala, kde je tem papírum konec.

A byl to papir o tobe nebo o manzelovi? O matce delaji na pockani, pokud predtim pobirala materskou… Po me na papir o manzelovi chteli papir od nej zprace, zadost a 30dni na „vypocet“ podobne asi jako popisuje @tartaletka

zoy
Ukecaná baba ;) 1495 příspěvků 28.02.17 08:00

Jak píše @Jitusee tak záleží na konkrétní pracovnici, mě na jedné pobočce říkala, že to pošlou poštou, ale měla jsem špatné papíry z práce, takže podruhé jsem šla jinam a tam mě paní poslala na 15 min projít, ať se pak stavím a bylo. Pro vysvětlení jsem z Prahy a tam je míst více a je jedno, na které člověk jde.

Jitusee
Extra třída :D 10213 příspěvků 28.02.17 08:00

@malytlustyhroch To je pravda, byl pro me a byla jsem po mateřské. Takze to byl fakt frcak.

zoy
Ukecaná baba ;) 1495 příspěvků 28.02.17 08:08

Abych upřesnila, u mě šlo o papír pro manžela. Oni v podstatě jen musí kouknout do systému a zjistit, jestli se v něm píše to samé jak na papíru, co manžel dostane v práci. Tak nechápu, co by na tom 30 dnů vykoukávali. :zed:

malytlustyhroch
Zasloužilá kecalka 506 příspěvků 28.02.17 09:37
@zoy píše:
Abych upřesnila, u mě šlo o papír pro manžela. Oni v podstatě jen musí kouknout do systému a zjistit, jestli se v něm píše to samé jak na papíru, co manžel dostane v práci. Tak nechápu, co by na tom 30 dnů vykoukávali. :zed:

Jo to ja taky nechapu (stredoskolak, excel, 5 minut prace :pocitac:? ) Kde si byla, prosim? Da-li Panbu a budu to resit podruhe, tak bych taky sla tam, kdyz poradis, byla jsem v Kobylisich a tamto bylo, jak pisu :zed:

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejodvážnější národní kroj všech dob? V tomhle poletí Šteflíčková na Miss Universe!

Pokud Lea Šteflíčková na nadcházející Miss Universe nenadchne svou krásou,... číst dále >

„Když chce, tak chce!“ Borkovec ukázal fotku jako důkaz o vztahu s Knechtovou

Petr Borkovec (18), známý coby problémový zajíček ze soutěže SuperStar,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přechodem trpí obě pohlaví, muži to však mají složitější

Zatímco menopauza je známá věc, andropauza je stále tak trochu tajemstvím.... číst dále >

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >