RP na otce

Anonymní
10.7.20 15:44

RP na otce - prosím radu.

Ahoj holky,

prosím o radu pouze toho, kdo se vyzná aneb to stejné řešil v roce 2020.

1.) Pobiram PPM do 31.8.2020, poté už bych měla vybírat RP, prosím, ví někdo, lze nějak vyřídit rodičovský příspěvek na otce, aby byl vyšší a rychleji vybraný? Jake jsou v tomto případě podmínky?

2.) Kdyby byl RP na otce, mohu být v práci stále na rodičovské dovolené, jak je to že zdravotním pojištěním?

3.) U zaměstnavatele mám nárok na 20 dní dovolené, čerpat ji budu v září, mohu pobírat rodicak současně (kdyby nešel na partnera) s dovolenou?

Na netu jsem se dočetla, že příspěvek na otce lze, nastavit na něj a po měsíci ho „předá“ zpět na mě, ale s tím, že výše zůstane stejná, jakou zvolil sám. Ale je to článek z r. 2008.

Nejsme manžele, partner pracuje, na mateřské jsem já a pobiram také peněžitou pomoc v mateřství. Partner využil otcovskou dovolenou.

Děkuji všem za radu :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

17481
10.7.20 15:49

Nebude na otce, jen budes volit výši rp podle platu otce. Prostě at chlap dolozi platovy vymer a jinak se nic jineho nedeje, budes mit rodicak normalne na sebe. Dovolenou v práci si muzes vybrat klidne pred nástupem na rodicak, ten nemusi navazovat hned na materskou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3695
10.7.20 15:49

Proc by mel byt rodicak na nej? Bude normalne na tebe, jen dodas jeho vymerovaci zaklad, abys mohla rychleji cerpat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.7.20 15:59

Holky, abych to ještě vysvětlila, já četla, že aby mohl být rodičák přes plat partnera, tak musí být na mateřské alespoň 3 dny.. Tak nevím.

A tedy, rodičovský příspěvek bude normálně na mě, jen ho vypočítají z jeho platu?

Omlouvám se, moc informací z úřadu, z netu, od účetní a každej tvrdí něco jiného. 8o

• Nahlásit
  • Citovat
14792
10.7.20 16:01

1.) Na ÚP doložíš vyměřovací základ otce dítěte a podle toho můžeš volit.
2.) RP nebude na otce, ale jen výši budeš volit podle jeho DVZ. Tzn, pořád budeš čerpat RP ty. Takže nemusíš řešit zdravotní a nic.
3.) V práci si po skončení PPM vezmi řádnou dovolenou, a pak nastoupíš na rodičovskou. Čerpání RP s tím nemá co dělat. To si nastavíš klidně od 1.9.. Zároveň s tou dovolenou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3263
10.7.20 16:06
@Anonymní píše:
Holky, abych to ještě vysvětlila, já četla, že aby mohl být rodičák přes plat partnera, tak musí být na mateřské alespoň 3 dny.. Tak nevím.

A tedy, rodičovský příspěvek bude normálně na mě, jen ho vypočítají z jeho platu?

Omlouvám se, moc informací z úřadu, z netu, od účetní a každej tvrdí něco jiného. 8o

Ne nemusí být na mateřské 3 dny partner. A ano, rodicak bude na tebe, vypočítají to z platu otce dítěte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3695
10.7.20 16:06
@Anonymní píše:

Omlouvám se, moc informací z úřadu, z netu, od účetní a každej tvrdí něco jiného. 8o

Nemusí být na mateřské, jde jen o ten vymerovaci zaklad, nic jineho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5267
10.7.20 16:07
@Anonymní píše:

Momentálně čerpám RP přes plat manžela, ten na mateřské nikdy nebyl ani den, takže to je nesmysl. Vše je nadále psané na mě, jen se na sociálku dokládal jeho příjem (musíš nejprve na sociálce nechat potvrdit jeho DVZ, s tím pak teprv na pracák)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.7.20 16:11

@Michelle_M Ano, ano. Já jen jestli není problém, že nejsme manželé.

• Nahlásit
  • Citovat
8276
10.7.20 16:12
@Anonymní píše:

Není to problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17481
10.7.20 16:13
@Anonymní píše:

Neni je to stejne, jde o to kdo je napsany v rl ditete.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1118
10.7.20 18:31
:think:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu