Reklama

RP skončí v září, porod v říjnu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Wensdyyy
Stálice 52 příspěvků 58 inzerátů 20.09.18 23:33
RP skončí zářím, porod v říjnu

Ahoj, mám takový dotaz, vlastně dva, no spíše se chci ujistit.

za 1. v roce 2016 jsem nastoupila na neschopenku asi na dva měsíce, během toho času mi vypršela smlouva u firmy, následně jsem nastoupila na PPM (asi do měsíce) a poté na rodičák. (všechno plynule od datumu k datumu) Ale nyní čekám další dítě a nárok na PPM nemám, protože jsem vlastně nezaměstnaná. Nicméně všude se mě ptají, jestli jsem vedena na ÚP. Zcela logicky jsem se nikde na ÚP neregistrovala (když mi skončila smlouva u firmy), protože jsem měla neschopenku a následně PPM. Měla jsem se na ÚP registrovat? Neznamená už jen to že jsem na RP, že jsem vedená na ÚP? Někdo kdo to měl stejně?

za 2. Přišel mi dopis z ÚP, že mi za září doplatí zbytek peněz z RP. Takže budu na RP s prvním dítětem do 30.9. Následně mám 4.10. termín porodu druhého dítěte (Na PPM nárok nemám viz výše). Dostanu tedy v listopadu peníze za celý měsíc říjen i kdybych porodila 15.10. a budu krytá státem na ZP a (SP) za celý měsíc, nebo až od datumu přesného porodu?

Děkuji za info :kytka:

Reklama

Reakce:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62898 příspěvků 3 inzeráty 21.09.18 08:25

@Wensdyyy Dostanes a budes, jen doufej, ze neporodis driv, jinak to za zari budes vracet.

Wensdyyy
Stálice 52 příspěvků 58 inzerátů 21.09.18 10:55

Taky jsem si říkala, že jestli porodím už v září tak to nedostanu… :-( zrovna je to pěkná částka a tím že nemám PPM tak se hodí každá koruna

Lendeš
Kelišová 5263 příspěvků 21.09.18 12:59

Na ÚP se nehlásíš, když nehledáš práci. Jediné co, tak po skončení prac. poměru jsi povinna všechny změny hlásit zdravotní pojišťovně. Oznámila bych jí i teď změnu, že budu sice dál příjemce RP, ale na jiné dítě.

Wensdyyy
Stálice 52 příspěvků 58 inzerátů 21.09.18 14:28

@Lendeš tak to jsem naštěstí udělala, a mám v plánu tam jít i teď, děkuji :-)

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Drsný porotce StarDance Zdeněk Chlopčík: V osobním životě jsem měkkota

Ačkoliv ho mnozí nazývají katem, dnes už si bez něj nelze StarDance... číst dále >

Marcus a Martinus už příští týden v Praze! Co musíte o koncertě vědět?

Norské sourozenecké duo Marcus a Martinus přijede už příští týden do Česka!... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsi prase, kráva a smrdíš, dozvěděla se ve Výměně manželek mladá maminka

Tereze vadí, že na ni ani na její dvouletou dceru Elišku nemá přítel Marek... číst dále >

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >