RP skončí v září, porod v říjnu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Wensdyyy
Stálice 57 příspěvků 56 inzerátů 20.09.18 23:33
RP skončí zářím, porod v říjnu

Ahoj, mám takový dotaz, vlastně dva, no spíše se chci ujistit.

za 1. v roce 2016 jsem nastoupila na neschopenku asi na dva měsíce, během toho času mi vypršela smlouva u firmy, následně jsem nastoupila na PPM (asi do měsíce) a poté na rodičák. (všechno plynule od datumu k datumu) Ale nyní čekám další dítě a nárok na PPM nemám, protože jsem vlastně nezaměstnaná. Nicméně všude se mě ptají, jestli jsem vedena na ÚP. Zcela logicky jsem se nikde na ÚP neregistrovala (když mi skončila smlouva u firmy), protože jsem měla neschopenku a následně PPM. Měla jsem se na ÚP registrovat? Neznamená už jen to že jsem na RP, že jsem vedená na ÚP? Někdo kdo to měl stejně?

za 2. Přišel mi dopis z ÚP, že mi za září doplatí zbytek peněz z RP. Takže budu na RP s prvním dítětem do 30.9. Následně mám 4.10. termín porodu druhého dítěte (Na PPM nárok nemám viz výše). Dostanu tedy v listopadu peníze za celý měsíc říjen i kdybych porodila 15.10. a budu krytá státem na ZP a (SP) za celý měsíc, nebo až od datumu přesného porodu?

Děkuji za info :kytka:

Reakce:
j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63601 příspěvků 3 inzeráty 21.09.18 08:25

@Wensdyyy Dostanes a budes, jen doufej, ze neporodis driv, jinak to za zari budes vracet.

Wensdyyy
Stálice 57 příspěvků 56 inzerátů 21.09.18 10:55

Taky jsem si říkala, že jestli porodím už v září tak to nedostanu… :-( zrovna je to pěkná částka a tím že nemám PPM tak se hodí každá koruna

Lendeš
Kelišová 5586 příspěvků 21.09.18 12:59

Na ÚP se nehlásíš, když nehledáš práci. Jediné co, tak po skončení prac. poměru jsi povinna všechny změny hlásit zdravotní pojišťovně. Oznámila bych jí i teď změnu, že budu sice dál příjemce RP, ale na jiné dítě.

Wensdyyy
Stálice 57 příspěvků 56 inzerátů 21.09.18 14:28

@Lendeš tak to jsem naštěstí udělala, a mám v plánu tam jít i teď, děkuji :-)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Šíp se pustil do Krause: Řeknu vám, proč k němu nikdy nepůjdu já ani Gott

Osobně se prakticky nikdy nepotkali. Když se tak náhodou stalo, dělal prý Jan... číst dále >

Nový chlap Celeste Buckingham: Zcestovalý fešák, který miluje slevy

Vyplatilo se počkat! Po týpcích z branže Celeste Buckingham (23) zalovila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >