Reklama

Rodičovský příspěvek - Slovenka bez pobytu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Svetluska.Lulu
Kecalka 236 příspěvků 13.04.18 09:32
RP - Slovenka bez pobytu

Ahoj vsichni,

Jelikoz se marne pokousim dovolat na prislusny urad, zkusim tady.

Jsem Slovenka, bydlim v CR pres 6 let bez trvaleho nebo prechodneho pobytu, nikam jsem se nebyla nahlasovat, ale pobyt muzu dolozit najemnimi i pracovnimi smlouvami.

Manzel je Cech, dcerka taky (rodila jsem tady, ma cesky rodny list). Mam porad pracovni pomer, s materskou nebyl zadny problem. Ovsem narazila jsem na starsi clanky, ktere uvadi pobyt jako podminku na rodicak.

Na doplneni - zdravotni pojisteni mam od r. 2013 tady, na Slovensku uz nic neodvadim a v podstate jsem tam nikdy nepracovala.

Dostanu tady RP bez problemu?

Diky :kytka:

Reklama

Reakce:

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.04.18 09:43

8. Je pro nárok na rodičovský příspěvek důležitý trvalý pobyt a bydliště v České republice?
Ano, rodič žádající o rodičovský příspěvek a dítě zakládající nárok na tuto dávku (občané ČR, kteří nemigrovali v rámci EU) musejí pro přiznání rodičovského příspěvku splnit podmínku trvalého pobytu a bydliště v ČR. U cizinců ze třetích zemí (mimo Evropskou unii) je třeba mít nepřetržitý přechodný pobyt na území ČR delší než 365 dnů a bydliště ke dni podání žádosti. Pro osoby podléhající právu EU platí odlišná pravidla. Bydlištěm se rozumí místo dlouhodobého faktického pobytu nebo místo, kde má osoba středisko svých zájmů, například kde vykonává výdělečnou činnost, plní povinnou školní docházku apod. Ministerstvo práce a sociálních věcí může v odůvodněných případech na žádost podmínku trvalého pobytu prominout.

ale osobně nechápu proč si prostě nepřihlásíš TP když máš nájemní smlouvu, měla bys to bez starostí

Svetluska.Lulu
Kecalka 236 příspěvků 13.04.18 10:02

@Doe_Jane dekuju. Tohle me trosku uklidnilo. Ano, uznavam, mela jsem si prihlasit pobyt a bylo by to jednodussi. Zkusim to a kdyby byl bez TP problem, tak ho prihlasim. Jinak bylo furt neco, tehotenstvi rizikove a do toho svatba, no… :oops:

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.04.18 10:04
@Svetluska.Lulu píše:
@Doe_Jane dekuju. Tohle me trosku uklidnilo. Ano, uznavam, mela jsem si prihlasit pobyt a bylo by to jednodussi. Zkusim to a kdyby byl bez TP problem, tak ho prihlasim. Jinak bylo furt neco, tehotenstvi rizikove a do toho svatba, no… :oops:

jasný no, tak se nestresuj, hlavně ať je mimino ok :)

Svetluska.Lulu
Kecalka 236 příspěvků 13.04.18 10:17

@Doe_Jane dekuju :kytka: to ona je, uz si pomalu dava nozicku do pusinky :srdce:

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.04.18 10:18
@Svetluska.Lulu píše:
@Doe_Jane dekuju :kytka: to ona je, uz si pomalu dava nozicku do pusinky :srdce:

super, tak vidíš nic důležitějšího není, ale určitě to dobře dopadne, při nejhorším si nahlásíš ten pobyt

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Šmejdství a půjčky zavánějící lichvou: Syn „té od sirotků“ je pěkné kvítko!

Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL), která přišla s návrhem přijmout... číst dále >

Zemřel zpěvák Vláďa Štěpánek: Proslavily ho kapely Harlej a Walda Gang

V úterý 18. září zemřel zpěvák Vláďa Šafránek (†46). Fanoušci ho poznali... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena věří, že je opravdovou elfkou a pochází z jiného světa

Šestatřicetiletá Kimberel Eventide z Illinois věří, že je elfkou a má na... číst dále >

Chyby v dětské výživě: škodit svému potomkovi můžete už v těhotenství

Výživa v prvních třech letech života dítěte je klíčová. Stravou totiž můžeme... číst dále >

Reklama