Rekonstrukce bytu v osobním vlastnictví

563
11.5.11 16:02

Rekonstrukce bytu v osobním vlastnictví

Zdravím všechny,
uvažovali jsem, že bychom si zrekonstruovali byt v paneláku, který máme v osobním vlastnictví. Chci se zeptat, když by jsme šoupali s příčkami a nebo je úplně odstraňovali musíme to hlásit na družstvo a mít stavební povolení a nebo nemusíme. Někde jsem četla, že pokud nejde o nosnou příčku, může jí odstranit normálně a nemusíme mít stavební povolení.
Díky za odpověď

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3999
11.5.11 16:18

My jsme odstraňovali velkou část jedné stěny a stavební povolení jsme mít nemuseli a myslím, že zrovna toto jsme ani družstvu nehlásili, hlásili jsme všechny ostatní úpravy (wc, podlahy…atd), ale toto zrovna asi ne :oops: ale mají to tu i jiní sousedi, takže tak…nicméně jsme museli mít povolení od družstva a takové ty věci, měli jsme s bytem problémy už od jeho koupě, takže jsme nechtěli nic zanedbat, byli jsme dost v hledáčku…takže celkově jsme rekonstrukci hlásili, ale o stěně jsme se nezmiňovali…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5428
11.5.11 16:32

Já myslím,že bys to hlásit asi měla.Netuším,jestli je to ze zákona povinné či není.Pokud jste ve správě družstva,tak bych jim to řekla,aby pak nerencali. :nevim:
Třeba v rodiném baráku,mám říkal projektant,že s posunutím stěny by byl největší problém,jinak by prý nic nenahlašoval.Tak si pak vyber.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7566
11.5.11 16:36

Myslím, že je třeba stavební povolení, když měníš dispozici bytu. Tzn. je to 3+1 a uděláš z toho velké 2+1…a v plánech bytu má každá místnost své rozměry, tudíž při šoupání příčkama se to mění a taky bys měla mít povolení…

Když ale zbouráš příčku a na stejném místě postavíš novou, tak to povolení mít nemusíš…

…ale tak si říkám, že když vidím Jak se staví sen, kde ráno přijedou a hned začnou bourat dělat to jinak, tak nevím, jak to mají vyřešeno s povolením… :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
PetkaK
11.5.11 16:53

Já si myslím že asi jak kde.

Kamarádka bourala jádro (umakart) a dávali na stejné místo cihly a museli mít projekt, stavební povolení a všelijaké capiny. Prostě jejich družstvo to tak chtělo, i když mají byt v OV. A to nehýbali s příčkami.

Naši dělali totéž, ve stejném městě, u jinho družstva v bytě který nemají v OV a na tom družstvu se strašně divili že jim to přišli nahlásit - že se to nemusí. A pak se v tom vyznej :)

• Nahlásit
  • Citovat
3079
11.5.11 17:16

Pokud je byt v OV a nejsou to nosné příčky,tak můžeš bourat bez povolení,stačí jen ohlásit na společenství vlastníků.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1474
11.5.11 17:19

Každý družstvo požaduje něco jinýho :nevim: my musely mít projekty a staticky ověřený,že je vše ok

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1037
11.5.11 19:08

jestli je byt v OV, tak to na druzstvu vubec hlasit nemusi. pokud neco hlasit, tak na stavebnim urade. ohlaseni se podava v pripade bourani nenosne pricky jestlize se zmeni zpusob uzivani mistnosti. pokud zbouraji pricku a z 2 pokoju bude 1 velky, tak nic ohlasovat nemusi. ale pokud probouraji pricku a z pokoje bude treba obyvak s kuchynskym koutem, tak to ohlasit musi. je to ale jen formalita (stoji to akorat prachy, bo musi mit posudek od statika a zpravu od cloveka ze stavebnictvi), nevim uz presne, ale myslim ze maji na rozhodnutia 30 dni. nam napsali uz za 5 dni, bo jsem byla tehotna a pani vedela, ze spechame..
kazdopadne kdyz se nezavazne poptas na stavebnim urade, tak ti to vysvetli a reknou, jestli ohlaseni davat nebo ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1474
11.5.11 19:54

My byt v OV máme a hlásit to musely.Jsme jedni z mála v baráku co mají byt v OV a tak nejsme společenstvo vlastníku ale ještě družstevníku.Navíc máme dost problémový sousedy tak to nahlásily všude a nechaly udělat potřebný projekty který musely odevzdat na družstvo a jedny si nechat doma pro případ kdyby byl problém.Ale je pravda že jsem slyšela od hodně lidí a ty nic nepotřebovaly :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2790
11.5.11 20:43

osobní zkušenost. V bytě jsme nechali jen nosné zdi oškrabané na panel, zbytek letěl oknem. Celá kuchyň, podlahy i celé umakartové jádro. Předělali jsme komplet byt, i sme si zeteplili podlahy a stropy a nikde sme nic nehlásili. Bylo nám řečeno ať se zavřeme a uděláme si to, že kdyby sme žádali někoho (třeba jen z baráku) o povolení, že by to byli zbytečné problémy, navíc naši závistivý sousedi by nám to ani nepodepsali ;) Takže pokud nemudete bourat nosné zdi tak s chudí do toho. Na nástěnku jsme jen dali oznámení, že tam 2 měsíce bude zvíšenej hluk přes den, cizí lidi a že si bordel na chodbě po sobě uklidíme…ale i přes to sousedi držkovali co to šlo :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Baslerinda
12.5.11 13:13
szelvicka píše:
Zdravím všechny,
uvažovali jsem, že bychom si zrekonstruovali byt v paneláku, který máme v osobním vlastnictví. Chci se zeptat, když by jsme šoupali s příčkami a nebo je úplně odstraňovali musíme to hlásit na družstvo a mít stavební povolení a nebo nemusíme. Někde jsem četla, že pokud nejde o nosnou příčku, může jí odstranit normálně a nemusíme mít stavební povolení.
Díky za odpověď

Zdravím, nečetla jsem odpovědi,řeknu ti za sebe. Pokud máte byt v OV a chcete rekonstruovat,klidně vybourejte všechni příčky kromě nosné zdi (to je snad jasné) a nové příčky si postavte podle svého.

• Nahlásit
  • Citovat
Baslerinda
12.5.11 13:14

oprava : všechny příčky … nějak mi ujelo i/y …

• Nahlásit
  • Citovat
19747
18.5.11 11:54

My jsme měli vše na stavební ohlášku, ale dělali jsme toho více a v cihlovém domě, vč. všech nových rozvodů - a na ně jsme museli mít dokonce i projekt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
maija
6.6.11 13:16

dobrý den, dnešním dnem jsem dořešila tu samou situaci..odpovědi na váš dotaz jsem nečetla, takže Vám řeknu: mám byt v OV a chci bourat dvě nenosné zdi. co vím je, že není pravdou, že pokud máte byt v OV nemusíte nic hlásit. Nezapomeňte, že zbouráním byť i nenosné zdi, můžete narušit statiku. Za druhé si musíte uvědomit, zda se všemi nájemníky vycházíte, či se najde nějaký šťoural, který by vám úpravy v bytě chtěl jakkoliv znepříjemnit. Na stavebním úřadě už se nyní hlásí pouze bourání nosných zdí, né příček, ale družstvo po mě chtělo půdorys původního bytového plánu a budoucího plánu bytu a potvrzení statika. Pokud budete něco dělat s elektřinou , tak i revizní zprávu. Osobně jsem byla i na stavebním úřadě se poptat, jak by bylo z mého hlediska nejlepší postupovat, protože mám právě pár šťouralů. Původně jsme si chtěli příčky s přítelem zbourat sami, protože máme v rodině dost šikovných rukou, kteří s tím mají své zkušenosti, ale na rady úřednice na stavebním úřadě, jsem nakonec povolala stavební zedníky, kteří mi to za jeden den zbourají i odvezou, a za docela slušný peníz. Jde hlavně o to, že si sousedi mohou stěžovat, že stavební úpravy - bourání děláte svépomocí, a ne dodavatelskou firmou. Je to jen pro Vaše dobro, když si objednáte firmu, protože pokud se kdykoliv v budoucnu někomu z okolí stane, že jim např. zdi začnou praskat, jako první půjdou za Váma a pokud budete mít tyto práce udělány dodavatelsky, budete krytá. Dále, pokud podá jakýkoliv nájemník stížnost na stavební úřad (provádění prací svépomocí, či nenahlášení na družstvo) pak už se o to stará i stavební úřad, a pokuta je vyčíslena do 1milionu korun. Tak jsme aspoň byla informována já. V neposlední řadě musíte na nástěnku ve svém vchodě oznámit, v kterých dnech se u Vás bude bourat, aby ostatní počítali s vyšší hlučností.
Má rada tedy je, dodat potřebné dokumenty družstvu, nechat si vyhototvit posudky, nebourat na vlastní pěst - není to tak drahá záležitost, vyřízení se vším všudy trvá týden a spokojenost všech kolem, ať nejste v hledáčku ostatních, je na prvním místě.
A ještě jendou chci uporoznit na hodně rozšířenou nepravdu, že pokud máte byt v OV, můžete si v něm dělat co chcete. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
6.6.11 13:25

My jsme rekontstuovali kompletne byt, zatim ve vlastnictvi druzestevnim. Rekonst.probihala soucasne s rekonstukci celeho domu.
Nikomu jsme nikam nic hlasit nesli, ani nas to nenapadlo. Mame novou el.,rozvody vody,plynu,vsechno. I nenosnou pricku jsme bourali. Nikdo se o to nezajimal.
Jako perlicku uvadim, ze rekonstrukce domu, ktera je samozr.pod dohledem staveb.uradu neni do dneska hotova. Takze asi tak. Kdybych se na vsechno ptala, nemame do dnes vybouranou ani tu zed na hajzliku.
Predsedovi druzstva jsme to samozr.oznamili, a od nej mame papir, ze s reknostukci druzstvo souhlasi.
Mame rozumny sousedy :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama