RTG kotníku na konci 6.měsíce

16.5.18 02:50

RTG kotníku na konci 6.měsíce

Ahojky holky, včera jsme si podvrtla nohu, bylo to docela ještě v pohodě a k doktoru jsem se bránila kvůli rentgenu, bojím se kvůli malymu, ale dneska to šílene bolí a přemýšlím, jestli mám nebo nemám jít :( myslíte, ze to nějak hodně škodí? Děkuji :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14250
16.5.18 03:28

Pokud to nebude bezpodminecne nutne, rentgen delat nebudou. bez urcite k lekari.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
296
16.5.18 05:55

Ja bych se RTG nebala. Asi bych se mu vyhnula v 1.trimestru, kdy jsou bunky nejcitlivejsi na vyvoj, ale ted uz bych byla vic vpohode. Dostala bys stejne ochranny pas na bricho..i kdyz spis pro tvuj dobry pocit, pac kotnik je od bricha daleko a RTG-zareni nelita nekontrolovatelne do vsech smeru. Pujde jen do te nohy.
Jinak pro zajimavost..jsou nastavajici maminky, ktere litaji pravidelne letadlem a z kosmickeho zareni v 10km nad zemi dostanou po secteni vetsi „davku“ nez ty do toho kotniku ;-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1895
16.5.18 07:06

Ahoj, já jsem si ve 30. Týdnu zlomila nohu, na rtg jsem byla každý týden, jelikož to bylo blbě zlomené.
Mluvila jsem i s gynekologem a ten říkal, že pohoda, záření je slabé, jde jen na nohu, břicho ti vykryjí.
Na rtg se jen smáli, že mimino bude buď ředitel jaderné elektrárny nebo rtg laborant.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16.5.18 07:16

@Rive :palec: děkuju moc, člověk neví, tak se ptám, řeším kde jakou potravinu, kde jakou ptákovinu a pak stejně nakonec blbě šlapnu :potlesk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51106
16.5.18 08:02

No, porad lepsi nez dostat jednorazovou davku zareni na tu nejvzdalenejsi cast od bricha, co snad muze byt, budes to hlasit, takze te odstini, jak to pujde… nez abys to treba mela zlomeny, blbe to srostlo a mela bys s tim potize do konce zivota. Zasla bych k doktorovi a pokud ten vyhodnoti, ze je to nutne, nepanikarila bych.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama