Ručně dokrmená andulka - zkušenosti

rokris
1.6.16 10:37

Ručně dokrmená andulka - zkušenosti

Nejhezčí den přeji :kytka: Prosím, máte doma někdo dokrmenou andulku nebo jiného malého papouška? Doporučili byste? Mám možnost vzít andulku od chovatelky, která nedokrmuje a pak mám další kontakt, no a tam dokrmují. Tak nevím. Navíc mám doma samičku, která je z obchodu a dostala jsem ji darem. Je už odrostlá a ochočit možná moc nepůjde. Tak mám dilema, zda vůbec nějaké mládě brát. Zamýšlím dvě klece. Ale i přesto. Nezdivočí za těchto podmínek třeba i ta dokrmená andulka? Díky za každý názor. :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1675
1.6.16 11:01

Ahoj, dokrmená je naprosto úžasná, koupila jsem ji kdysi bývalému… Přítulná, furt ti seděla na rameni nebo na tebe nalétávala, krásně se naučila mluvit, umí asi 20 slov… Já chovala andulky jako malá a tohle žádná obyčejná neuměla

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
rokris
1.6.16 11:28

@Janee19 Děkuju, táta taky choval. Tenkrát se ale nedokrmovalo, takže zkušenost žádnou nemám. Dokrmenou jsem si předběžně rezervovala, tak si na ni počkám.

• Citovat
  • Nahlásit
25
18.7.16 15:52

Pro rokris sice už s křížkem po funuse, ale...

… Mám dvě andulky, jedna je z venkovní voliéry, druhá z bytového odchovu. Nejsou ručně dokrmované. Ale obě se ke mě dostaly velmi brzo po vylétnutí z hnízda - měly tenkrát ještě černé špičky zobáčků. A jsou to oba ohromní mazlové a sameček (a to přibyl k samičce až po 2 letech) krásně říká několik slov a frází. Podle mě je hlavní, aby se andulka dostala do nového domova mladinká, aby se jí člověk věnoval a mluvil k ní a tak:) A pak nemusí být ani ručně dokrmovaná. /určitě to ale je i o vrozeném charakteru - každý z mých anduláčků je trochu jiný a každý další bude zase jinačí..:-) )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
rokris
3.8.16 11:25

@roedja Souhlasím. Už máme anduláčka, byl to úplný prcek, když k nám přišel. A od začátku je to veliký kámoš s lidmi. Mám ho od jedné bezvadné paní. Je to hotová andulčí máma. Mláďata jsou od ní prakticky ochočená. Nedokrmuje uměle, jenom se jim prostě věnuje. Postupně jsme si různě po rodině odebrali od této paní už tři andulky. :)

• Citovat
  • Nahlásit
25
3.8.16 14:38

@rokris Tak ať jste spokojeni vy i andulík!  :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie