Ruční praní zimní bundy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

JanaKr
Kecalka 331 příspěvků 25.11.17 11:32
Ruční praní zimní bundy

Chtěla bych se poradit ohledně praní zimní bundy v ruce.
Koupila jsem dceři zimní bundu s kožíškem. Na štítku je napsáno pouze ruční praní. Zkusila jsem to vzít v ruce, měla ji špinavou, ale fleky nepustily. Objevily se naopak další. Dala jsem bundu do čistírny, tam mi nechali podepsat, že za bundu ručím já, ne oni, protože na štítku bylo jen ruční praní. Včera jsem bundu vyzvedla a kožíšek na kapuci je zničený, jsem na sebe dost naštvaná, vypadá spíš jako starý odrbaný koberec, zkusila jsem ho pročesat, ale moc to nepomohlo. Chtěla bych se poradit, jak prát v ruce některé zimní věci? Do čistírny už to nechci dávat (i kvůli ceně, protože za dvě vyčistění by byla nová bunda). Nedávno dcera dostala roláček, i na něm je napsáno pouze ruční praní. Jak to vyprat, aby to nebylo vytahané a fleky pustily? Máte s tím někdo zkušenost? Nerada bych zničila použitelné věci. Jednou jsem hodila do pračky na ruční praní tričko, vyndala jsem vytahaný hadr. Perete někdo některé věci v ruce? Mně se to nějak nedaří, asi něco dělám špatně. Beru na fleky žlučové mýdlo. Děkuji za podnětné rady.

Reklama

Reakce:

zuza92
Zasloužilá kecalka 515 příspěvků 25.11.17 11:45

Já si teda nedovedu představit prát zimní bundu v ruce. Vždyť to se nemůže dát vyždímat. Pokud nemáš ždímačku. Ani to na žádné z bund nemám doporučené. Já peru v pračce na 30 na co nejméně otáček moje pračka má nejmíň 400

xstrasilka
Ukecaná baba ;) 1643 příspěvků 27 inzerátů 25.11.17 11:48

V ruce neperu, maximálně když chci něco přemáchnout, aby se na tom neudělaly fleky nebo máme silonové zástěrky, tak ty často jen přemáchnu v umyvadle, ale jinak fakt ne. Když se to nedá hodit do pračky, vykašlala bych se na to.

cecetka
Kelišová 7151 příspěvků 25.11.17 11:50

@JanaKr Nekupuju veci, u kterych si nejsem jista, ze je muzu dat vyprat do pracky.

Alušáček
Závislačka 3010 příspěvků 25.11.17 11:54

@JanaKr Nic neperu ručně, dám to na 30° a najmenší otáčky, prádlo po vyprání v pořádku. Zimní bundu, která nejde normálně vyprat bych si nekoupila, to je nepraktické, hlavně pro dítě…

Tableta
Závislačka 3936 příspěvků 25.11.17 12:32

Peru v pračce na program ruční praní (20°C) :mrgreen: A na 600 otáček, to je nejmíň, co naše pračka umí.

Konnny
Ukecaná baba ;) 1732 příspěvků 25.11.17 12:37

@Tableta Já taky - program ruční praní. A tak peru i péřovky.

nozu
Extra třída :D 11346 příspěvků 25.11.17 12:44

Vse krome zimnich kabatu peru v pracce. I kdyz je na stitku prani v ruce. Peru na specialni program, jemne veci davam do sacku. Kupovat diteti bundu s koziskem, ktera nejde dat do pracky, nebylo moc prakticke…

NikysekR
Extra třída :D 10256 příspěvků 3 inzeráty 26.11.17 20:18

Taky peru všechno v pračce. Nastavím si program na ruční praní a vždycky bylo prádlo v pořádku. Ručně peru málo, maximálně jeden dva kousky, jinak ne a obzvlášť bundu si nedovedu představit prát ručně :nevim:.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Vondráčková se uzavřela do sebe. Jaké jsou teď její plány a co bude dělat?

Prožívá nejhorší období svého života a projevuje se to na její psychice.... číst dále >

DJ Loutka: Kdo byla jeho přítelkyně, kvůli níž se měl oběsit? A jaké měli plány?

DJ Loutka (†51), který se o víkendu oběsil, po sobě zanechal přítelkyni Magdu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Seznamka muže snů nedodala. Musí Tereze zaplatit odškodné, rozhodl soud

I smůla může být někdy užitečná. Rozvedená sedmačtyřicetiletá Tereza Burkiová... číst dále >

Co má hot dog společného se psy a kde se vlastně vzal?

Dlouhá uzenina v housce se všemožnou oblohou je kandidátem na nejdokonalejší... číst dále >

Reklama