Rudý zadeček novorozence - co koupit v lékárně?

Anonymní
15.8.20 20:39

Rudý zadeček novorozence - co koupit v lékárně?

Zdravím. Prosím o radu. Mám doma 14 denní miminko, bohužel doma máme 29 stupňů, jak jsou ty horka a nevím, jestli to nemá vliv také. Mám plenky Bella Happy a Dada. Malý ma od včera tohle na zadečku. Strašně si to vyčítám, ale prebaluju opravdu často, myju ho vodou (kbelík 2 az 3× týdne, jinak žínkou a pořádně vysusim). Opravdu prebaluju poctivě, i v noci, když vstávám a budím malého na kojení. Klidně před i po, když při kojení posílá rovnou do plenky :) a stejně má na zadečku tohle. Jsem z toho fakt špatná. Při každém prebaleni potru černým čajem, nechám vsaknout, ať to není mokré a namazu sudockremem. Když neměl tohle, tak jsem mazala bepanthenem. Ale od včera má červený zadeček, přijdu si jako hrozná matka, je to moje první miminko a po dvou týdnech péče tohle, fakt si to vyčítám, ale mám pocit, že dělám, co můžu. Prosím poradíte, co koupit v lékárně? Ten sudockrem od včera nějak nezabral. :,(

Edit admin – umazala jsem foto opruzeného zadečku

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
140
15.8.20 20:41

Zkus Imazol, ten nas vzdycky zachrani, je zazracny :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
140
15.8.20 20:42

A nic si nevycitej, ty horka jsou sileny, moje prvni dcera mela podobný problem. Druha dcera ne a to si nemyslim, ze bych delala neco jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
163
15.8.20 20:46

Ahoj, zkus koupat v odvaru z repiku. My sice máme zimni miminko, ale vadili mu jednorázové plenky a zadeček vypadal dost podobně, tak jsme pořídili látkové. Zkus přes den dávat klidne jen čtvercovou plenku na novorozenecky sklad, na YouTube najdeš, jak udělat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16815
15.8.20 20:47

Potírat černým čajem, imazol

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1531
15.8.20 20:48

Za mě taky Imazol. Já jsem měla druhou dceru na podzim a taky byla opruzena (první letní vůbec :nevim: ). Imazol nám poradila doktorka. A jinak pokud máte tak vedro, klidně mimčo nech nahaté, jen na podložce. A při přebalování zadek umyj pod tekoucí vodou, je to nejlepší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.8.20 20:49

Hned zítra letím někam do lékárny, moc děkuji! PS jako je to i tvrdé ta ruda kůže, větrám ho při prebaleni, už jsem dostala i curaci sprchu na rameno, hruď atd :lol: takže malej toho využívá a stejně. Je mi to strašně líto, jestli ho to začne ještě bolet a bude plakat, tak to budu MATKA roku :zed: :zed: :zed: anonym dávám, protože se stydím…

• Citovat
  • Nahlásit
2578
15.8.20 20:55

Můžeš zkusit jiné plenky. Umývat medvídkem a perlanem. Ten imazol je fajn. A já mám docela ráda Infadolan. A tohle už bych i konzultovala s lékařem, přijde mi to vážně hodně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4286
15.8.20 21:00

Určitě imazol a neumývala bych to žinkou (za mě myslím že to bude dřít), případně kup v lékarně perlan (takový buničiná, jemnější než žínka) ale spíše prostě dala pod proud vody, a pak namočila do toho černého čaje. Dcera jednou takto měla hrozné. Pak ještě kup hypermangan takový růžový prášek, trošilinku do vody a v tom taky namáčet. a mít radějí na volno a přebalovat i v noci i dvakrát třikrát za noc. Počkej dva tři dny jak ne ti pomůže tak dětský lékař, my pak měli až do krve a bohužel dostala kortikoidy. ale už se to hojilo postupem výše, ale pak se pokakala v noci a bylo to hodně špatné, že dostala ty kortikoidy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
703
15.8.20 21:00

Černý/heřmánkový čaj a větrat, nechat klidně jen na nepromokavé podložce bez plenky. Pokud mastičku, tak tu taky na úplně suchou pokožku a nechat ještě zaschnout. Oboje plenky, které uvádíš, jsou dost tvrdé, to mu taky může vadit. Jo a látkové taky nezaručí, že se po nich v mokru neoprudí ještě víc..ale můžeš to vyzkoušet. :nevim: A to z tebe „matku roku“ fakt nedělá, o nic nejde, jsou daleko horší věci na světě, klídeček. :mavam: A umývala bych jen vodou, může mu vadit i mýdlo. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.8.20 21:02
@browneye píše:
Ahoj, zkus koupat v odvaru z repiku. My sice máme zimni miminko, ale vadili mu jednorázové plenky a zadeček vypadal dost podobně, tak jsme pořídili látkové. Zkus přes den dávat klidne jen čtvercovou plenku na novorozenecky sklad, na YouTube najdeš, jak udělat.

Děkuji. Co všechno potřebuji na ty látkové plenky? Jako jsem fakt prvorodicka a totálně neznala, kolik tak látkových plen koupit, když se musí novorozenec prevalovat XY x denně, aby to stačilo? A dovnitř do látkových se dává něco, jak se to jmenuje, pod čím googlit? A vrchní kalhotky nebo nějaké ty spony? Moc prosím poradíte? Pokud by to mělo malému pomoct, objednám a naučím se látkové. Nechci ho trápit, fakt mě to mrzí ta prdelka :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
15.8.20 21:03

@prejeta_zaba větráme, ale pokaždé něco nebo mě :mrgreen: pocura. A myju zatím jen vodou. Hmmm černým čajem taky už druhý den potiram :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
15.8.20 21:05
@Veru1987 píše:
Určitě imazol a neumývala bych to žinkou (za mě myslím že to bude dřít), případně kup v lékarně perlan (takový buničiná, jemnější než žínka) ale spíše prostě dala pod proud vody, a pak namočila do toho černého čaje. Dcera jednou takto měla hrozné. Pak ještě kup hypermangan takový růžový prášek, trošilinku do vody a v tom taky namáčet. a mít radějí na volno a přebalovat i v noci i dvakrát třikrát za noc. Počkej dva tři dny jak ne ti pomůže tak dětský lékař, my pak měli až do krve a bohužel dostala kortikoidy. ale už se to hojilo postupem výše, ale pak se pokakala v noci a bylo to hodně špatné, že dostala ty kortikoidy.
Žínkou jen otiram jemně, ale děkuji za radu! Zkusíme ještě teď zajet do nonstop lékárny pro ten imazol.
  • Citovat
  • Nahlásit
522
15.8.20 21:11

A mě se hodně osvědčil krém od Weledy. Měsíčkový kojenecký krém. Používala jsem nakonec jen ten a dcerka nebyla opruzena vůbec…Na tohle akutní bych dala ten imazol a pak zkus tu Weledu ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
752
15.8.20 21:15

S timhle uz bych mozna sla i k doktorovi, kazdopadne muzu doporucit ●jine plenky, vyborne jsou treba babylove nature z dm ●umyvat perlanem a vodou, jemne a dobre vysusit nebo nechat uschnout… muzes pridat medvidka nebo jiny olej do te myci vody, my mame mesickovy od weledy ●mazat imazolem 1-2× denne, zbytek treba ten sudocrem, nam se osvedcila weleda na opruzeniny ●vetrat zadecek, podle toho, jak dlouho miminko vydrzi, nase mala treba nesnasi, kdxz je bez plenky nebo i jen v plence, vydrzi rozbalena treba dve tri minutky, pak zacne rvat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama