Ruptura III. - druhý porod císařským řezem

Anonymní
12.8.11 22:28

Ruptura III - druhy porod cisarskym rezem

Nemate nekdo skusenost s 1. vyvolanym porodom, nasledne rupturou III. stupne, t.j. poskozenym konecnikem - nutnou plastikou konecnika, ci vam u druheho mimi byl aplikovany cisarsky rez? Dekuji za kazdy koment.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
12.8.11 23:14

kamarádka měla něco podobného, velké porodní zranění, byla na plastice, (ale až po druhém porodu) a rodila napodruhé císařem. Měla to indikováno snad automaticky.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
13.8.11 14:06

Hm, tak uvidime… mam z toho strach, aby to zase neruplo, uvidim, jak se zatvari …

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
13.8.11 14:21

a netusis nahodou, zraneni jakeho typu to mela. Ja som mela rupturu III. stupne, t.j. poskozeni konecnika, byla jsem taky pak na plastice…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
13.8.11 18:48

já myslím, že až ke konečníku to neměla, ale měla to hoodně slabounký…ale jestli jsi už po plastice, tak už by to mělo být funkční. Ale cháopu že máš strach

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
14.8.11 15:23

Strach mam hrozny…, bylo to strasne, samotny porod, hojeni na mesice, nefunkcnost sverace, dalsi operace, odislo nam mliko a opat hojeni a bolesti… ach…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
14.8.11 19:49

To je škoda, že se ti nikdo jiný neozval, krom mě, já to mám přeci jen zprostředkovaný. Vůbec si to neumím představit :-(.

Teď jsi těhotná, nebo o tom jen uvažuješ a přesto se bojíš? Co na to říká tvůj doktor?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
14.8.11 20:50

hm, beru to tak, ze je malo takto spatnych koncov. Jsem tehotna, prave. Gynekolog vyjadreni pro nemocnici nedava, je to ciste na porodnici a tam uvidime…Ale diky, ze jsi odepsala…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
14.8.11 21:04

aha…
no nevím jak je to v takovémhle případě, přeci jenom plastika je trochu něco jinýho než normální tkáň, i když umí dělat zázraky. Ale zkus se s někým poradit - v případě, že by se mluvilo o normálním porodu o možnostech předcházení podobnému zranění. já jsem se o to před porodem hodně zajímala, masírovala jsem hráz, cvičila s epinem. měla jsem i dobře vedený porod - to taky hraje roli a taky kapku štěstí,že malá šla, jak měla.

zkus kontaktovat v tém okolí nějakou porodní aistentku, nebo dulu a poradit se. Taky aby jsi získala potřebné seběvědomí a nebála se. To hraje taky velkou roli - i kdy v tvém případě je to naprosto pochopitelné, mě stačilo, co mi vyprávěla kamarádka. Teď ale říká, že po té plastice by to dašlí dítko třeba klidně zkusila zase normálně.

budu každopádně držet palce, aby to dobře dopadlo! Zdravé miminko je sice to nejdůležitější, ale také potřebuje zdravou mámu, kterou „nic“ nebolí, teda ne tak hrozně, jako jsi asi zkusila ty.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
14.8.11 22:10

diky za povzbudzeni, uplne sdilim tvuj nazor. Budu se radit a uvidme co to vyjadreni doktoru… cekame druheho syna a hlavicka je opet vetsi… no, chce to pozitivne myslet, nech se deje cokoliv.

Diky moc, krasny vecer

• Nahlásit
  • Citovat
Lenicak
6.9.11 23:50

plastika konečníku

Ahoj, můžu se prosím zeptat, jak probíhala ta plastika konečníku? Mám po porodu stejný problém a čeká mě i stejná léčba, ale v podstatě nevím, co mám čekat a na co se připravit.

• Nahlásit
  • Citovat
3470
7.9.11 20:29

Ahoj,
nevim, jestli je to jeste aktualni. Mela jsem po prvnim porodu taky rupturu hraze III.stupne, ale nemela jsme plastiku konecniku, jen normalni siti. Takze nevim, jestli tohle v tom muze hrat roli. Pred druhym porodem, ktery probehl 22 mesicu po prvnim jsem to konzultovala se dvema gyn., oba mi rekli, ze by to melo probehnout v pohode, jen ze se to neobejde bez nastrihu, aby to neruplo v jizve. Doktor na prijmu pri porodu se divil, ze jdu s takovym zranenim rodit prirozene, ale asistentka byla v klidu, pry pokud budu tlacit, jak mi rekne, tak to bude v pohode. Tlacila jsem jak o zivot, zadne pritlacovani jak mi radila, bylo mi jedno, jestli se roztrhnu az po zada a nakonec se to obeslo bez nastrihu, s malilinkatou prasklinkou. Porod byl rychly jak po masle.
Potreti jsem rodila ted v kvetnu, po dvou a pul letech po druhem porodu, opet prirozene, opet bez nastrihu, opet jak po masle. Tentokrat uz ani nikdo neresil, ze bych mela rodit cisarem.
Zrejme zalezi jak je to zhojene. ja jsem ani po te rupture nemela problemy s hojenim, se stolici, s inkontinenci, ani jsem o tom nevedela.
Tak drzim moc palce, at to vyjde co nejlip

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.9.11 13:58

ahoj holky, no ked si nemala problem s porusenym svalstvom, tak to snad bolo ok. Mne to ale nefungovala, preto nasledovala plastika a nasledne teraz i S.C. a som zan vdacna…

K plastike, Lenicak, nie je to nic prijemne, ale ma to pomoct. V jeden den ma prijali, na druhy den spravili, operacia takmer 2hodinova, bolesti dost velke, v podstate dalsie sestinedelie, ale da sa to s vidinou, ze bude lepsie… V nemocnici som bola 14dni. Drzim palce

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
29.4.12 19:58

vysledek plastiky

ahoj, muzu se zeptat, jaky byl vysledek plastiky? Jsi spokojena? ja byla na plastice hraze pred 4mi dny, hrozne to boli a mam pocit ze me MUdr. zasil UPLNE - zbyva tam jen dirka tak na jeden prst. doufam, ze to brzo prestane bolet a povoli, ale jsem dost nervozni :,(

kdyz jsem byla na prvni konzultaci pul roku po porodu tak me to pri sexu bolelo, zela mi tam dira jak vrata a vadilo to pri behani a nekdy i pri chuzi. Doktor Tomasek z Podoli rekl pul roku pockat aby si to jeste „sedlo“. Jenze po dalsim pul roce uz me nic nebolelo a ted toho temer lituju, ze jsem na to sla. ale snad to tam aspon bude vsechno na svem miste :nevim:

jen se bojim, aby se do mne manzel vubec vesel… budu vdecna za kazdou zkusenost

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
29.4.12 20:37

ahoj, bohuzial neporadim, ja som bola na plastike sveraca, ne pochvy :(… mozno niekto iny… drzim palce, urcite sa to spravi, mame zazracne telo…

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama