Jak roste bříško a váha v těhotenství? (těhule 2019)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
josslyn.n
Stálice 52 příspěvků 12.02.19 12:40
Růst bříška, přibírání, váha (těhule 2019)

Ahoj holky, napadlo mě založit téma na to, jak nám roste bříško v těhotenství a jak celkově přibíráme. Můžeme přidávat fotky, míry nebo jen popsat, jak to s náma vypadá.
Já jsem teď 11+0. Před těhotenstvím jsem měla 63 v pase a 74 přes břicho. Teď už jsem na 66 v pase a 78 přes břicho. Všude čtu, že se ještě v 1. trimestru nepřibírá, ale mám nahoře 2 kila (před těhu 52kg, nyní 54 kg, 170cm). Mam docela obavu kam až to vyleze.
Jsem v pořádku tak uvažuji, že začnu cvičit (apsoň jogu nebo pilates doma než bude počasí na procházky).

Jak jste na tom vy?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Veeerousek
Kecalka 188 příspěvků 12.02.19 12:46

Já jsem 21+3tt a přibrala jsem cca 3 kila. Je to hodně individuální. Já byla v I. trimestru hodně nafouklá a ,,těžká" a potom se to uklidnilo, dokonce jsem něco shodila a to se v jídle nějak extra nehlídám. Mám menší problémy, takže jsem cvičila pouze doma tak lehce, ale určitě je dobré se nějak hýbat. Hlavně nepanikařit, musí se počítat s tím, že se prostě v těhu přibere.

LuciMik94
Povídálka 42 příspěvků 12.02.19 12:52

Já jsem do 24.tt jen zvracela a cítila ae jako s těžkou chřipkou, do sebe jsem dostala strašně málo jídla a když už, tak jen žitný chleba bez ničeho. 7let před otěhotněním aktivně denně sport, jen zdravá strava…během prvního měsíce těhotenství nahoře 8kg (nejspíš voda). Teď jsem 32.tt a mám nahoře 16kg s tím, že jím zdravě a vyváženě, nejím cukr ani bílé pečivo…se sportem mi to nejde - hned se motá hlava a je mi špatně, takže jen chodím hodně na procházky.

Uživatel je onlinePHV
Zasloužilá kecalka 569 příspěvků 12.02.19 12:57

Já jsem zvracela první 4 měsíce, čekáme chlapečka. Bříško nemám nijak extra velké, přibrala jsem 6 kilo a teď jsem 31tt :hug: teď pořád jen čůrám a přijde mi že nic jiného nedělám :lol: začala mě hrooooozne honit mlsná, hlavně na sladké :lol: snažím se hodně jíst ovoce a zeleninu.

Betyssek
Kecalka 124 příspěvků 12.02.19 12:59

Nejvic jsem pribrala v prvnim trimestru. Pres 10 kilo. Ted mam tyden pred porodem, nahore 22 kilo, ale poslednich 5 tydnu jsem nepribrala uz ani gram. A to jsem se 1.i 2.trimestr v jidle krotila a davala si pozor co jim. Kvuli krvaceni jsem se extra hybat nemohla, ale prochazky byly (mame psa). Na druhou stranu, nenakynula jsem nejak extra, mam břicho, boky a zadek, a jinak mam extrémní otoky, takze az vas budou desit kila, pamatujte, ze to nemusi byt speky, ale treba zadržena voda v tele proste. :D a mimco a telo si nejvic rekne, co a jak potrebuje :kytka:

jizvíková
Extra třída :D 12759 příspěvků 12.02.19 13:04

Jsem 7tt, zhubla jsem 3 kg.

chaela
Ukecaná baba ;) 1759 příspěvků 1 inzerát 12.02.19 13:12

Já jsem teď 13tt, nevazim se, nemerim se, ale do některých kalhot se už nevlezu. Břicho mám lehce nafoukly, kamarádky si už všímají, ale to bude asi tím, že normálně mám břicho placatý. Pripadam si strasne plně :) doufám, že brzo splasknu.

Lumíkovec
Zasloužilá kecalka 742 příspěvků 12.02.19 13:18

Ja prozvracela prvni 4 mesice. Presto jsem pribirala. Jedla jsem porad stejne a ze 74 kilo jsem vylezla na krasnych 105 :lol: po roce jsem na puvodni vaze a jim vic jak jsem jedla no… ale do leta mam v planu dat jeste 10 kilo dolu. Az zacneme delat na druhem, at mam startovni caru niz a snad 100 neprelezu. Podle me to neovlivnis. 30 kilo nahore jako nic a pritom jsem pulku tehotenstvi vse vyzvracela a druhou jedla normalne jako pred tehotenstvim. Ale nebala bych se toho, pak to jde dolu vicemene samo :)

Čičorečka
Ukecaná baba ;) 1555 příspěvků 12.02.19 13:33

Já jsem 23tt. V prvním trimestru, ač jsem nezvracela a jedla jak popelnice, zhubla tři kila. Do teď už jsem je nabrala, jsem na své původní váze. Teď už budu jen kynout.

zimniden
Povídálka 35 příspěvků 12.02.19 13:44

ahojte, já jsem teď 28+3, přibrala jsem necelých pět kilo, ač mi někdy přijde, že strašně žeru. Mám ale aktivního mladého pejska a jsme hodně venku. Nevolnosti jsem neměla žádné, chutě taky ne, ale zdá se mi, že se mi trochu rozjely stehna :think: :) Čekám první miminko a bříško je tak nějak normálně velké, ale už mi začíná občas celkem překážet :mrgreen:

Veveruska 2019
Stálice 56 příspěvků 12.02.19 13:47

Ahojte ja jsem 21tt,mám nahoře už 4 kg.nejvic jsem přibrala přes svátky a to celý 3kg:blush: za měsíc prosinec.za leden už to bylo jen 1kg..nějak to neprozivam u prvního jsem přibrala 25 a vše šlo krásné dolů,bez nějakýho cvičení.u dalšího to bylo je 13 kg,to jsem i porodila :joy:no akorát to břicho není už jak ve 20ti:joy:

Bídžej
Zasloužilá kecalka 794 příspěvků 12.02.19 13:59

@josslyn.n no na to, že jsi tu ještě před pár týdny řešila, že jsi krvácela a spinila, tak teď řešíš pěkné kraviny :roll: :lol:

cvičit těhotenskou jógu určitě můžeš, ale až od 13.tt a rozhodně ne kvůli redukci váhy. Na pilates můžeš taky, ale musíš lektorku na tehotenstvi upozornit a měla bys vynechat cviky na břicho.

Jinak doporučuji váhu neřešit, každá pribirame v tehu jinak. Jez zdravě, dostatečně, hodně pij, dopřej si pohyb a zbytek nech na svém těle. Po porodu můžeš hubnout jak rychle chceš ;) :palec:

Bídžej
Zasloužilá kecalka 794 příspěvků 12.02.19 14:07

@josslyn.n jo a ještě přidám uklidnění - za první tehu jsem přibrala 26 kg, absolutně nevím jak. 10 zůstalo v porodnici, zbytek šel víceméně v zápětí. Nějaká kila mi zůstala, ale za to si můžu sama :mrgreen:

Takže se té váhy opravdu neboj, kór když jsi takhle štíhlá - pokud se budeš o sebe dobře starat, priberes to, co mimi a tvé tělo potřebuje a po porodu to seklepnes raz dva :hug:

Elath
Kecalka 233 příspěvků 12.02.19 14:19

:-D když ono je to takové u každé ženské jiné. Já nabrala 10 kg, ale vlivem hormonální stimulace a následném OHSS, pak až za 2 měsíce vložení embrya. Břicho mi zůstalo nafouklé/vypadlé, po tom hyperstimuláku a až na konci třetího měsíce se začalo formovat a tvarovat a možná i trochu zvětšovat i se zadkem a poprsím aktuálně o 3 čísla větší (a to jsem teprve 18tt, takže se spíš bojím, kam až se mi bude zvětšovat hrudník). Opravdu růst mi břicho začíná až teď. A váhově jsem v prvním trimestru něco shodila a ještě jsem to nenabrala zpátky. Takže tak.

josslyn.n
Stálice 52 příspěvků 12.02.19 14:31

Já jsem 1. trimestr prožila bez zvracení a nevolnosti, naopak jsem měla obrovský hlad, že jsem se i v noci budila. Vlastně je zázrak že jsem přibrala zatím jen ty 2 kila :)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Vignerová zveřejnila nový vztah v opilém videu! Její milenec je autor seriálu Most!

I když se Aneta Vignerová (31) snažila mlžit a tvrdila, že scénárista Petr... číst dále >

Babička heroinové Terezy: Proč prodává dům, kde vnučce slibovala nový domov?

Ke svým prarodičům pojí mnoho lidí výrazně silnější pouto než k vlastním... číst dále >

Články z Ona Dnes

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >