Růst bříška v druhém těhotenství 2019

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
KačenkaNo
Povídálka 26 příspěvků 26.08.19 23:12
Růst bříška v druhém těhotenství 2019

Ahojky maminky, chtěla bych vědět jestli je pravda že v druhém těhotenství roste bříško rychleji než v prvním? V prvním tehu jsem měla pocit že bříško začalo být vidět až okolo 7m (jakože to přestalo vypadat že jsem tlustá :D ) a teď jsem v 14tt a malej špíček už tam mám :think:

A take jak jste zvládali první ratolest s těmi nevolnostmi, únavou a jinými nádhernými zážitky z těhotenství? :think:

Příspěvek upraven 26.08.19 v 23:33

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Mari.G
Kelišová 5686 příspěvků 26.08.19 23:26

Tak to je téma pro mě :mrgreen:. Jsem 24tt, 4. těhotenství, ale čekám 2. dítko. Tentokrát jsme měli co dělat to utajit před rodinou aspoň první trimestr. Břicho jsem měla veliké i u syna, ale teď už je to masakr!

KačenkaNo
Povídálka 26 příspěvků 26.08.19 23:32

No to koukám pěknej pupíček už tam je. :srdce: a necháte se překvapit? Jaké byly ty začátky? A je to rozdíl mezi prvním a druhým dítkem? Jako ten pupíček ;)

Mari.G
Kelišová 5686 příspěvků 26.08.19 23:37

@KačenkaNo Čekáme chlapečka. Začátky byly objektivně asi lepší než u syna, nevolnosti a nechutenství se konalo, ale dalo se to přežít. Horší byla únava. Jak manžel došel z práce, házela jsem šipku do postele :mrgreen:. První syn chodí spát po 23. hod. v noci, takže s tím těhu to bylo chvíli napínavé. Teď mi zase nejde uspat přes den, přestože ostatním lidem usne a unavený je, takže spíš bojuju s únavou :mrgreen:. Teď mi hodně zavazí to bříško, syn je nacpaný v kyčlích, tak se mi hodně špatně ohýbá a tak. Ale jinak se cítím dobře, minulý týden jsme byli na táboře pod stanem. Pupík mám ještě větší než u syna v tuto dobu. Jako obecně jak je to 4. těhu, tak pokaždé to břicho vyrazí rychleji. Ale takto daleko jsme se dostali podruhé a rozdíl to je. I u syna mi nevěřili termín porodu. Teď všichni kroutí hlavou a ptají se, jestli jim netajím dvojčata :mrgreen:. My se do toho tedy budeme za týden stěhovat do 3. patra bez výtahu, tak to bude celkově zábava :mrgreen:.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.08.19 23:40

Já teď čekám druhé, jsem teprve 14tt, ale břicho už je pěkně vidět (vážím 58 kg), vzhledem k tomu, že to zatím také tajíme, (pozítří mě čeká ještě prvotrimestrální screening, až pak oznámíme rodině), tak musím hodně maskovat, aby si toho nikdo nevšiml.

KačenkaNo
Povídálka 26 příspěvků 26.08.19 23:46

Tak to věřím, já mám baráček a schody na záchod a to nemám žádný pupík ještě a už teď nemůžu a čekám do poslední chvíle než si tam dojdu :D :D možná taky trošku nezodpovědně pijí trochu míň abych nemusela pořád do schodů :nevim: a k tomu dcera má teprve 8m a teď před ani ne týdnem se začala batolit a stoupat si kde to jde takže nechat ji v postýlce a běžet na záchod nejde už :,( takže do schodů v ruce tu nezbednici a plný mocak :lol: :lol: :lol: ke chlapečkovi gratuluji já tedy doufám že bude druhá holčička :dance: a unava uz je lepší? Nebo pořád na stejno? No upřímně já si prošla asi 3tehu bez úspěchu až 4 dopadlo a teď 5.. a neřekla bych že mi rostlo bříško nějak rychleji u dcery spíš nebylo vidět dlouho..

Mari.G
Kelišová 5686 příspěvků 26.08.19 23:49

@KačenkaNo Tyjo, tak to obdiv, jestli má malá 8 měsíců! V té době mi syn vstával v noci 8-12× a ve dne spal po cca 20 minutách, chodit začal ve 2 letech. To bych si ještě vůbec netroufla :mrgreen:. Teď má 2,5 roku a vidím, že to bude tak tak na zvládnutí :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:. Jako únava je, ale jde to vydržet. Kdybych si mohla po obědě s ním chvíli lehnout, bylo by to super. Ale už to není ta šílená prvotrimestrální. To jsem doslova usínala za chůze :mrgreen:.

KačenkaNo
Povídálka 26 příspěvků 26.08.19 23:49

Anonymní slečně já vážím ve 14tt 56,5kg jen po první dceři díky dietě bezlepkové jsem do několika měsíců byla míň než na své váze a v tehu teď jsem zhubla snad o 4kg a teď ještě pořád nejsem na své původní váze a stejně nic krom špíčku vidět není :? (Doktorka má trošku strach o mojí váhu, ale miminko vypadá v pořádku teď čekám na výsledky testů ještě)

KačenkaNo
Povídálka 26 příspěvků 26.08.19 23:52

@Mari.G malá mi i přes kojení začala spinkat celou noc už ve 3m a od té doby spinká takhle pořád. Teď už nekojime 2m a chodí (sama si to nastavila) spinkat v 8h a vstává okolo 7h ráno to se naji a hned zase usne :srdce: :srdce: je to zlatíčko

A hlavně druhé mimi není plánované, s přítelem jsme se soukromě viděli až po půl roce a hups další Mimi na cestě.. ze začátku jsem měla dost strach možná i dost pochybovala jestli to dam.. po dceři jsem ani další asi nechtela.. ale tak všechno se dá zvládnout (nějak)

pomme
Kecalka 373 příspěvků 27.08.19 00:06

@Mari.G 8o takové břicho jsem měla těsně před porodem u druhého, u prvního ani to ne. Prožít půlku těhotenství s takovým pupkem - máš můj obdiv. :palec: Já měla na konci problémy si i zavázat tkaničky. Připadala jsem si jak děsná nemotora.

Janli
Extra třída :D 10186 příspěvků 27.08.19 00:06

14tt :mrgreen:, já to neutajila už ve třetím měsíci. Mě vylezlo břicho dřív než druhá čárka na testu :mrgreen:

Kačus82
Echt Kelišová 7747 příspěvků 27.08.19 00:14

Jsem v 15tt a krome toho, ze jsem regulerne dost ztloustla :oops:, tak mi dneska normalne vyskocil pupek ja minule v 6mesici :roll: Drobena proste…

KačenkaNo
Povídálka 26 příspěvků 27.08.19 00:22

@Kačus82 a to z ničeho nic? :D já se na to docela těším ale tak zatím kde nic tu nic :nevim:

Mari.G
Kelišová 5686 příspěvků 27.08.19 01:04

@pomme Díky :mrgreen:. No, co nadělám, že :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:. Hlavně to lezení do schodů, spaní ve stanu, zapínání bot synovi…Jinak to jde. Jen ten ohyb směrem dolů je už dost nepraktický a to mám skoro ještě půlku před sebou. Manžel na mě koukal v sobotu, když jsem vylezla prudký kopec, se slovy: „Jsem zvědavej, jak se hodláš do prosince nerozpadnout :mrgreen:.“

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.08.19 06:12

S 1. těhotenstvím na mne v porodnici koukali, co tam vlastně chci dělat, protože jsem opravdu žádné bříško neměla (mám ještě fotky 4 dny před porodem, jak sedím v tureckém sedu v předklonu a loktama se naprosto v pohodě opírám o zem přede mnou). Jsem docela vysoká, mám skoro 180 cm, tak jsem myslela, že to je tím, že se tam mimčo prostě dobře vešlo :D
Momentálně jsem na konci 9. týdne a těhotenství asi už dlouho neutajím. :lol: Budu muset vytáhnout těhotenská trička, protože moje mi začínají být malé. :)
Jinak já zvracím a zvracím, pořád se mi motá hlava nebo mi je hlady zle, takže musí hodně fungovat tatínek nebo babičky a dědové. :)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama