Růst zoubků/nespavost/nervozita

Anonymní
11.12.20 10:25

Růst zoubků/nespavost/nervozita

Maminky, prosím pomoc! Mám půlroční miminko a už nemůžu. Rostou jí zoubky, ale je to hrůza. V noci skoro nespí (budí se tak 30×), už jsem si jí vzala do postele, ale stejně to moc nepomáhá (akorát pro mě, že nemusím nikam moc chodit). Hrozně sebou v noci mele, přes den je neklidná, pořád si něco dává do pusinky, ale to situaci ještě zhoršuje, jak „kousne“, začne ještě víc plakat. Vychlazená/nevychlazená gelová kousátka nepomáhají, dřevěná nepomáhají, gely proti bolesti typu Calgel taky ne, heřmánkový čaj, nosítko, nošení na rukou, zabavaní hračkou taky nic. Je to peklo pro ni i pro mě. Je mi ji tak líto.

Máte nějaký tip co by mohlo pomoci?

Děkuju :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11.12.20 10:36

Dobrý den,
Malému je 10 měsíců a zuby mu rostou od pěti. Na noc mu dávám Paralen čípky, bez nich se budí snad každých 20 minut.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10981
11.12.20 10:40

A neuklidní se u prsa? Vím, že toto je hrozné období, já po několika měsících opakovaného buzení jsem byla jako zombie (a to jsem to teda neměla tak extrémní jako Ty - malá neplakala, jen jsem ji pohladila, přikryla, podala dudlík, aby zase zabrala)… ale asi nepomůže než počkat :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.12.20 11:07

Prso uklidní jen někdy, když je naštvaná honě, nechce. A co Nurofen, daly byste?

• Citovat
  • Nahlásit
51
11.12.20 11:15

U nás pomohly jen čípky nebo sirup… Bez něj by se budila neustále s neutisitelnym brekem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
969
11.12.20 12:47

Já dávala Nurofen a pomohlo to :palec: dávala jsem ho ale jen když byl fakt úplně vyřízenej a potřebovali jsme se vyspat už všichni.. nervala sem mu ho pořád.. hrozně se mu ulevilo a hezky spinkal. Určitě to zkus ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1806
11.12.20 13:49

Naši malé pomáhaly i homeo čípky Viburcol :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1110
11.12.20 14:19
@Janičcka92 píše:
Já dávala Nurofen a pomohlo to :palec: dávala jsem ho ale jen když byl fakt úplně vyřízenej a potřebovali jsme se vyspat už všichni.. nervala sem mu ho pořád.. hrozně se mu ulevilo a hezky spinkal. Určitě to zkus ;)

Presne u nas. Taky jen vyjimecne, pro vyspani vsech… Jinak davam homeo cipky Viburcol, dost nam pomohly ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18
11.12.20 18:33
@Anonymní píše:
Maminky, prosím pomoc! Mám půlroční miminko a už nemůžu. Rostou jí zoubky, ale je to hrůza. V noci skoro nespí (budí se tak 30×), už jsem si jí vzala do postele, ale stejně to moc nepomáhá (akorát pro mě, že nemusím nikam moc chodit). Hrozně sebou v noci mele, přes den je neklidná, pořád si něco dává do pusinky, ale to situaci ještě zhoršuje, jak „kousne“, začne ještě víc plakat. Vychlazená/nevychlazená gelová kousátka nepomáhají, dřevěná nepomáhají, gely proti bolesti typu Calgel taky ne, heřmánkový čaj, nosítko, nošení na rukou, zabavaní hračkou taky nic. Je to peklo pro ni i pro mě. Je mi ji tak líto.

Máte nějaký tip co by mohlo pomoci?

Děkuju :srdce:

Ahoj, pokud nezabírá nic jiného tak Nurofen by zabrat měl zrovna dnes jsem ho již dala také dítěti protože už jsem z toho nočního vstávání a celodenního kňučení vyřízená… A světě div se už se zase usmívá :mrgreen:
Nic není víc než spokojeně a zdravé :P dítě :oops:
Přeji ať to zabere a pevné nervy :potlesk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
265
14.12.20 07:57

Nám pomáhá Camilia (jo, levná není), Krizové kapky pro děti a když je nejhůř, tak Panadol /Nurofen. Jen by mě zajímalo, kdy ty zuby vyrostou. Bojujeme od 6 měsíců, malýmu bude rok a pořád nic. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1110
14.12.20 09:36
@Secado píše:
Nám pomáhá Camilia (jo, levná není), Krizové kapky pro děti a když je nejhůř, tak Panadol /Nurofen. Jen by mě zajímalo, kdy ty zuby vyrostou. Bojujeme od 6 měsíců, malýmu bude rok a pořád nic. :zed:

To pak asi pujde jeden za druhym. Mam rocni, a ji se tlaci od pul roku jeden za druhym. Uz jich ma 14, nejvic zlobily stolicky 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
265
14.12.20 09:41

@Konys no, jsem fakt zvědavá. Máme za sebou opět výživnou noc. Spala jsem tak 3 hodiny. Malej má fialový kruhy pod očima, pusu oteklou a nikde nic. A do toho mě trochu dere manžel, kterej si myslí, že až vyroste první zub, tak se vše uklidní. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1110
14.12.20 09:46

@Secado U nas pomaha Calgel… kdyz me teda lejdy pusti do pusy. Jinak kousatka atd ji nezajimaji. Cistit zuby me ted taky nepusti, rostou ji vechny spicaky…takze ji davam jeji kartacek, na to ji dam jeji gel na cisteni (mame od Buccotherm s hermankem a dalsima bylinkama, je slazeny stevii tak ji smakuje) a ona si aspon sama zuby ošmrdlá a taky si tim masiruje ty nality dasne…
Mozna by vam to taky mohlo pomoci..
je to peklo ty zoubky. Jsem rada, ze se uz blizime k uspesnymu zazubeni :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1110
14.12.20 09:49

@Secado Jinak jeste ty chlapsky iluze a obcas i nevyzadane rady nekdy na me aplikuje i muj manzel…on v dobry vire, jak me podpori me tema kecama spis vic na*ere :lol: :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
265
14.12.20 10:33

@Konys calgel máme, ale prakticky nám nezabírá. Teda zabírá, ale jen tak na 5 minut. Kousátka jedem a ty celkem pomáhají. Nejvíc fakt ty homeopatika a bachovky.

Jo, na mě teď pravidelně nastupuje manžel s otazkou, kdy přestanu kojit. Ptá se asi hlavně proto, že se malej kojením v noci uklidňuje a já jsem pak hodně vyčerpaná. Ale nedokážu mu vysvětlit, že konec kojení situaci nevyřeší. Jako kdybych měla málo mlika, ok, ale mimino se teď prostě uklidňuje prsem. Dudlík samozřejmě nechce. A představa, že budu utesovat jinak, tzn. nejspíš chovat skoro celou noc, mě moc neláká :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat