Růst zubů - obrat o 180°

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Foxiena
Nováček 8 příspěvků 30.08.19 08:18
Růst zubů - obrat o 180°

Dobré ráno holky,
malý (10m) má už přes týden průjem a celkově jde vidět, že mu rostou zoubky - pije málo mléka, do pusinky si nenechá sáhnout, slintá. Má 2 dole, které vyrostly naráz a Dr. říkala že má nateklou velkou část horní dásně, takže se toho asi zase tlačí víc. Zajímá, mě, zda to může takhle ovlivnit i chování, ale zase chápu, že když něco bolí a trápí, je to děs. Nicméně malý je šíleně plačtivý, z veselého divočáka, který se na všechny smál na dálku, je uplakané mimčo, které neustále visí na mamince, nemá moc zájem o hraní a rozpláče se např. když jen někde zaštěká pes, což v životě nedělal, mohl kolem něj jet vlak a v pohodě. Včera jsme byli na 10 prohlídce, Dr. ho neshledala nemocným (poslech, prohmatání bříška), takže to asi bude k těm zubům či nějaké období? Děkuji za rady zkušenějších, nemám bohužel nikoho, s kým bych to pořešila
(Gely, kousátka, homeo - nic nezabírá, pouze nurofen sirup, po čípku totiž do pár minut kaká. Dávaly byste, když tedy pomáhá?)

Reakce:
Kriss Tina
Extra třída :D 12230 příspěvků 30.08.19 08:25

Jo to bude zubama, zas buďte rádi, že se jich tlačí víc, budete to mít dřív za sebou. Nurofen bych zbytečně nedávala, pokud k tomu nemá teploty, max třeba na spaní. Místo kousátka zkuste dávat třeba studenou okurku nebo meloun zuzlat, kamarádka dává malé třeba i kurku z chleba aby zuzlala.

Foxiena
Nováček 8 příspěvků 30.08.19 08:28

@Kriss Tina
Taky dávám, ale je to hned pryč :grin: po melounu byl ten průjem ještě horší právě, ale zase je fakt, že to pomohlo aspoň na chvíli.
Nevadí, přežijeme, vydržíme ;)

Aduš8
Kelišová 5556 příspěvků 30.08.19 08:31

Ahoj, ano, růst zubů může ovlivnit o chování, i když maminky, které to nezažily ti budou tvrdit, že to možné není. Synovi jsou dva roky a kdykokiv mu rostly zuby, stal se z úžasného pohodáře malý vztekloun, neustále brečel, kvůli všemu. U vás by to ještě mohlo být spojené se separační úzkostí, která se kolem těch deseti měsíců objevuje. Proto ten pláč kvůli psům atp. Náš malý se v té době bál vysavače. Pak to přešlo. Čím více blízkosti a jistoty mu v tomto období dáš, tím dřív to bude za vámi. Já osobně Nurofen dávala na noc, aby se malý vyspal. Homeo taky nezabíralo a na rovinu. Když něco bolí mě, ten prášek si taky vezmu a své dítě trápit bolestí nenechám. Přes den pomáhalo odvést pozornost. Mně samotné rostou moudráky už deset let, vždycky bolest, tlak a za týden klid, takže vím, jak to bolí.

kamcaKr
Zasloužilá kecalka 739 příspěvků 30.08.19 09:14

U nas je to vzdy, kdyz rostou zoubky. Byva cely den plactiva a visi na mne, hodne si saha do pusy a ted uz i rika ze bebi. Budou ji dva. Trva to vzdy cca tyden a je zas v pohode.. Kdyz jeste chtela nosit, nosila jsem ji cele tyto dny v nositku/satku.

dickys
Ukecaná baba ;) 1173 příspěvků 30.08.19 09:18

Možné to je. Ale já takhle přičítala zubům už hodně věcí a žádné zuby mezitím nevylezly :lol:

Foxiena
Nováček 8 příspěvků 30.08.19 10:41

@dickys
To mi právě dr. říkala, že by se už projevilo (viróza nebo něco), ale že ty zuby se sunou v dásni a i to bolí.
Když mi rostl moudrák, nikdy mi nevylezl a bolelo to šíleně, tak si dokážu představit, jak to musí tu malí snášet :think:

Váš příspěvek
Reklama