Rustovy spurt, nebo uz mam kojeni nestaci?

3802
8.12.08 11:01

Rustovy spurt, nebo uz mam kojeni nestaci?

Stepankovi bude 20.12. pul roku. Jelikoz jsem ja i otec alergik, chtela jsem Stepana plne kojit do sedmy mesicu. V prubehu casu jsme si prosli dvema rustovymi spurty, taky se nam nevyhnul skoro 14denni bojkot kojeni.
Vse se vkradlo postupne a nenapadne. Asi od dvou mesici jsme kojili dvakrat za noc. Ve dve a pak mezi patou a sestou, coz byla pohoda. Asi pred tremi tydny se intervali mezi nocnim kojenim zacli zkracovat, az jsme se za posledni tyden dopracovali k tomu, ze po ulozeni vydrzi sotva tri hodiny a pak musim kojit po hodinach.
Mame to rustovy spurt? Proc ale pres den fungujeme normalne a maly vydrzi klasicky tri hodinky? Posledni dva dny se teda hlad posunul i na podvecer, takze koupani cele prorveme.
Nebo uz nam mleko nestaci?
Mate nekdo podobnou zkusenost?
Uz jsou zoufala a uplne vyrizena.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

973
8.12.08 11:11

ahojky,
nevim jestli poradim, ale tak nejak napisu co mi radi srce a instinkt :) zkusia bych to jeste par noci vydrzet jestli je to spurt tak se to srovna… pokud ne asi bych sahla po umelem mleku. dala bych ho treba vecer pred spanim a az by se probudil v noci kojila bych. kdyz budes davat jen jednu davku UM denne tak se to porad bere jako plne kojene dite! zkusila bych asi po hypoalergenni mleko BEBA.
ja zacala v 6-ti mesicich s polednim zeleninovym prikrmem. nedavala jsem ale ze zacatku uplne kazdy den a mala snedla jen par lzicek. jinak jsem taky plne kojila az do 8mesicu. pak uz jen rano, vecer a v noci az se sama v 11 meisicich odstavila :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
8.12.08 11:14

Spíš zjistil, že je mlíčko prima mňamka a provozuje kojo verzi nočního vyjídání ledničky :) V tomto věku naprosto normální.

Máš několik možností:

Na:,–(it večer kaši a zjistit, že to nepomáhá
Kojit podle potřeb dítěte, nevyspat se a zadělat si na prima problém do budoucna - nicméně se vyřeší aktuální problém :)
Stopnout úplně noční kojo (zní to krutě, ale je to nejrozumnější řešení, půlroční prcek už v noci jíst opravdu nepotřebuje, jenže spousta maminek tomu nevěří)

Záleží jen a pouze na tobě - všechna řešení jsou správná, žádné není špatné :)

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
162
8.12.08 11:34

Ahoj,

tohle mi začal dělat starší syn taky nějak kolem půl roku. Zkusila jsem mu dávat na večer Hajaju na zasycení a nic to nepomohlo. Po asi třech týdnech jsem zjistila, že to byly zuby :D . Prořízly se a kojení se zase upravilo. Pak se to zase opakovalo s dalšíma zoubkama.

Tak mu zkus prohlídnout pusu, jestli se tam něco nelíhne :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2901
8.12.08 12:09
Lesina píše:Kojit podle potřeb dítěte, nevyspat se a zadělat si na prima problém do budoucna - nicméně se vyřeší aktuální problém :)

Jsem příklad toho, že se dá kojit podle potřeb (i v noci) a přitom se krásně vyspat a na problém do budoucna si nezadělat:) Tedy to platilo u starší, doufám, že s mladší slečnou to půjde taky:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
8.12.08 12:17
baghira píše:
Lesina píše:Kojit podle potřeb dítěte, nevyspat se a zadělat si na prima problém do budoucna - nicméně se vyřeší aktuální problém :)
Jsem příklad toho, že se dá kojit podle potřeb (i v noci) a přitom se krásně vyspat a na problém do budoucna si nezadělat:) Tedy to platilo u starší, doufám, že s mladší slečnou to půjde taky:)

Držím palce :)

Já u Adly vcelku taky neměla problém, u Pepi jsem skončila s kojením co hodinu než jsem to v noci utnula - jsem zvědavá, jestli bude tvoje malá šikulka jako starší nebo zvíře nejapně jako naše druhorozená ;) U Ely jsem si dala pozor a nenechala to rozjet, takže taky v pohodě :)

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3802
8.12.08 12:17

Duzi: Zuby nas uz taky napadli, ale na dasnickach zadne zmeny.

Lesi: Tak to jsi mi teda moc radost neudelala :D :roll:
Jeste bych doplnila, ze s nasim problemem zacal i mene kakat, coz znamena, ze z kakani temer po kazdem jidle, kaka stezi jednou za den. A troufnu si i rict, ze ma mene pocurane plinky.Taky je to kus chlapa, v peti mesicich mel 68cm, kdyz nekam prijdeme, tak je vetsi nez starsi miminka.
Je tu nejaky navod jak odbourat nocni kojeni? Me to teda nedela problem vstat dvakrat trikrat, ale priznam, ze po hodinach to je pro me uz k nevydrzeni. :(
Dnes mam v planu si dojit do poradny na prevazeni, tak jsem zvedava.

meowth: na spurtik mi to prave pripada uz dost dlouho a hlavne dopoledne a odpoledne je v pohode, az k veceru a v noci se to zhorsuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18633
8.12.08 12:23

Já kojila Toma do 10měsíců v noci prakticky non stop. Byl u nás v posteli a když měl chuť jen sem se k němu otočila. Ke spokojenosti všech jsme se krásně vyspali.
Taky mě první napadli zoubky, ale tomu moc neodpovídá to množství té stolice. U zoubků bývá spíš průjem, ne?

Neznám nikoho komu by na noční buzení pomohlo odstavení dítěte na UM. Jen si přiděláš starosti s flaškou. Já bych vydržela a prostě tomu nechala volný průběh.

Přejeme krásné klidné vánoce a šťastný nový rok

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2901
8.12.08 12:26

Lesina: já vlastně ani nevím, jak často, resp. v jakých intervalech v noci kojíme … Nějak se mi daří u toho spát:) Taky jsem zvědavá, jak to bude pokračovat, Aňa je takový větší draveček, než byla Eli - už mě i párkrát rafla a to ještě nemá zuby … Eliška měla od 4 měsíců a nekousla ani jednou.. No uvidíme. Třeba tu jednou bude zakládat diskusi můj muž: Pomoooc, naše miminko v noci snědlo maminku, nechalo jen vlasy a zuby:)))))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
8.12.08 12:28
cernus píše:
Duzi: Zuby nas uz taky napadli, ale na dasnickach zadne zmeny.

Lesi: Tak to jsi mi teda moc radost neudelala :D :roll:
Jeste bych doplnila, ze s nasim problemem zacal i mene kakat, coz znamena, ze z kakani temer po kazdem jidle, kaka stezi jednou za den. A troufnu si i rict, ze ma mene pocurane plinky.Taky je to kus chlapa, v peti mesicich mel 68cm, kdyz nekam prijdeme, tak je vetsi nez starsi miminka.
Je tu nejaky navod jak odbourat nocni kojeni? Me to teda nedela problem vstat dvakrat trikrat, ale priznam, ze po hodinach to je pro me uz k nevydrzeni. :(
Dnes mam v planu si dojit do poradny na prevazeni, tak jsem zvedava.

meowth: na spurtik mi to prave pripada uz dost dlouho a hlavne dopoledne a odpoledne je v pohode, az k veceru a v noci se to zhorsuje.

No čím dřív se to řeší tím líp. Zkoušej nabízet vodu (ale to byl u nás vztek), já vstávala a šla fungovat do kuchyně s dítětem v sedajdě než zase usnula - bez jídla. S Adlou jsem sledovala přenosy z poslanecké sněmovny, to ještě nic pořádného v noci nedávali, s pepi jsem zdobila perníky (ten rok byly nádherné!). A u Ely jsem jí nakonec párkrát odkráčela z ložnice pryč. Prý jak jsem zmizela usnula hned, asi že neviděla mlíkárnu :)

Je to těžké a člověku je až toho drobka líto, ale když vidím naše Kunhůtky, jak spí celou noc kdekoli, je mi moc líto maminek, které to mají se spaním těžké…

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13496
8.12.08 13:03
Lesina píše:Stopnout úplně noční kojo (zní to krutě, ale je to nejrozumnější řešení, půlroční prcek už v noci jíst opravdu nepotřebuje, jenže spousta maminek tomu nevěří)

Ja tomu celkem i verim ale jak to stopnout kdyz se nam mala pravidelne budi mezi 3-3:30 na mlicko a kyz ji zkusime uplatit vodou tak nam na to neskoci :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1687
8.12.08 13:27

Ahoj,

u nás to bylo tak, že v 7.M jsem kojila v noci po 2 hod,někdy i po kratší době. Přes den taky vydržel v pohodě dýl, ale noci hrůza.

MUDr. nám doporučila kaši - ale nemělo to na kojo žádný vliv :cry:

Takže jsem vydržela do 8.M a pak šel náš brouček do vlastního pokojíčku a my přestali pomalu v noci kojit, resp. malý se přestal postupně budit.

Takže se jen připojuji k tomu, co psala Lesina. U druhého mimča se nebudu bát s tím přestat dřív, klidně už od toho ukončeného 6.M.

Tak hodně sil :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3802
8.12.08 13:49

Tak jsme se vratili od doktora a mame zacit prikrmovat, nepribrali jsme ani tolik co je spodni hranoce, takze u nas to snad bude opravdu jen opravdovy hlad.

Takze doufam, ze se zase srovname. Jak jsem psala, nevadi mi, ze vstanu dvakrat trikrat, ale po hodinach to je na prd.

Vsem preju klidne noci plne sladkych snu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1264
8.12.08 20:46

Ahoj,
tak to jsem prekvapena,ja jako „dobra“ :lol: kojicka taky neverim na hlad pri kojeni…
Jinak nemam co radit,vstavam taky od pulnoci skoro kazdou hodinu,ale vim ze hlad to neni,vetsinou staci se pricucnout a chrni dal-vratim do postylky a za chvilku to same…
Mam vyzkousene,ze kdyz jsem par dnu dusledna a malou opravdu hned po kojo vracim a pri dalsim revu jen davam dudel,pohladim a td,je to hned lepsi,ale ted byla nachlazena,potom sesta nemoc,ted zub…
Takze se tulime a cuca kdy se ji zachce a odnaucovani bude tvrde pro obe :cry:
Taky mi vubec nevadi vstat dvakrat i3krat ale kazdou hodinu je na pytel :lol: a spolecne spani podporuju ale az od 6rano :roll: :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3802
9.12.08 07:52

Tak jsme po vecernim napucnuti kasi a jeste mojim mlickem vstavali jen trikrat, a to uz nesal jak silenec, ale bylo to jen to ze se potreboval pomazlit s prsickem. Takze nam kase docela pomohla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama