Růstový spurt u dětí na umělém mléku

Anonymní
14.7.21 20:48

Růstový spurt u dětí na umělém mléku

Syn bude mít 5 týdnů, má 4750 g a vylije 100ml mlíka v jedné dávce 8× denně po třech hodinách.

Poslední tři dny má velké záchvaty breku, je rudy, napnutý a ničím nejde utišit, jen jídlem, obyčejne to tak mívá tak půl hodiny před dobou, kdy má jíst, jednou je to ráno, někdy odpoledne a dneska to začalo teď. Když v noci nebo přes den spí a budí se jenom na jídlo, tak vydrží klidně i ctyri hodiny bez probuzení.

Myslíte, že se může jednat o růstový spurt? Může jednu dávku mléka strávit rychleji a pak mít dřív hlad? Nebo je to spíš kolika? Už jsem fakt zoufalá. Dnešek byl úplně v pohodě, spinkal, smál se a teď je utrápený, smutný výraz,…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10886
14.7.21 21:35

Tak pokud ho utiší jen mléko, asi má hlad. I kojené děti dělají ve spánku delší pauzy, na tom není nic nenormálního. Dej mu prostě najíst, kdyby to byla kolika, tak pláče i po jídle dál

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32987
14.7.21 22:18
@Anonymní píše:
Syn bude mít 5 týdnů, má 4750 g a vylije 100ml mlíka v jedné dávce 8× denně po třech hodinách.

Poslední tři dny má velké záchvaty breku, je rudy, napnutý a ničím nejde utišit, jen jídlem, obyčejne to tak mívá tak půl hodiny před dobou, kdy má jíst, jednou je to ráno, někdy odpoledne a dneska to začalo teď. Když v noci nebo přes den spí a budí se jenom na jídlo, tak vydrží klidně i ctyri hodiny bez probuzení.

Myslíte, že se může jednat o růstový spurt? Může jednu dávku mléka strávit rychleji a pak mít dřív hlad? Nebo je to spíš kolika? Už jsem fakt zoufalá. Dnešek byl úplně v pohodě, spinkal, smál se a teď je utrápený, smutný výraz,…

Prdíky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
349
16.7.21 11:23

Muze to byt kolika, ale taky proste nejaky ten „spurt“ syn mel taky dny kdy byl jak nezavrena nadoba a lil do sebe mleko jak zbesily, pak to zase po par dnech preslo a vetsinou prislo neco noveho - paseni konicku, novy zub, atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29.7.21 19:56

100ml na takovou váhu?… Dcera má sice j
„Jen“ 5230g ale vypije mi 140ml někdy i 160ml.. myslím, že ti jen pláče hlady… Že to je málo.. zkusila bych udělat více mléka.. :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29.7.21 20:07

@Marie Janečková byli jsme teď se synem na kontrole po šesti týdnech a váha je 5290 g. Doktor mi vynadal, že přibral za měsíc kilo a je to prý hodně. Mlíčko mám prý ubrat na 75 ml, coz jsem neudělala ani náhodou. Říkala jsem doktorovi, že malému dávám 100 ml a prý ho přelivam, tak nevím, co dělat… :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29.7.21 20:14

@Dominička94 stačí se podívat na krabici je to tam napsané…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
349
29.7.21 20:27
@Dominička94 píše:
@Marie Janečková byli jsme teď se synem na kontrole po šesti týdnech a váha je 5290 g. Doktor mi vynadal, že přibral za měsíc kilo a je to prý hodně. Mlíčko mám prý ubrat na 75 ml, coz jsem neudělala ani náhodou. Říkala jsem doktorovi, že malému dávám 100 ml a prý ho přelivam, tak nevím, co dělat… :(

Na krabici Um je napsáno kolik v kterých měsících by měl cca vypít na dávku.
Každopádně, můj syn se tím absolutně nařídil a 75ml pil uz v porodnici, což byl řev, protože byl nad tabulkami. Doma si pak jen přidával. Jenže pak měl najednou týden kdy i 50ml na jednu dávku bylo moc a další týden bylo 120ml málo…
Záleží docela, jaká byla porodní váha, od čeho se doktor odpichuje, ale osobně bych neubirala jen proto, že teď přibral kilo. Příště to totiž může být méně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat