Různé stavy a pocity v těhu, jak jste na tom vy?

Anonymní
16.12.19 22:23

Různé stavy a pocity v těhu, jak jste na tom vy?

Ahoj devcata, jdu si asi pro radu co s tim vsim. Jsem tehu poprve, 28 tyden. Od zacatku bezproblemove, zadne zvraceni, nevolnosti. 1.trimes chute na vse nezdrave, obcas nechutenstvi, 2.trimes spise psychicky horsi, precitlivela, plactiva, ted vstupuju do 3.trimes a kazdy den mi je strasna zima, mam pretopeno v byte a neustale mam i studene nohy a ruce, mam zacpu kterou nevim jak resit, dnes se mi to „zaseklo“ a neslo to ven ani dovnitr, trpim. Pohyb mam, jen nevydrzim dlouho treba chodit, pac mi boli pak bricho. Nedostanu do sebe ani zadne tekutiny, za den vypiju tak 300 az 400 ml. Cim vice totiz piju, tim vice zadrzuju vodu a absolutne neodpoustim a jen mi pak roste vaha, kdyz piju takhle malo, chodim curat casteji. Jidlo mi moc nechutna, ujizdim na ovoci a kompotech se slehackou, to si dam ve velkym. Divny, nechapu. Jsem takova, ze me nic nebavi, na pritele se tesim pak mi zas leze na nervy, na dite se tesim pak zase ne. Stavove asi nejhorsi tento 3 trimestr, pritom v tom by melo bejt uz vse ustalene ne? Me prijde ze to mam rozhazeny asi nejvic… Jak jste prozivali tehu vy?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
283
16.12.19 22:27

Jsem ve 39tt a mam to stejny. do toho obava z porodu. Musime to vydrzet. Nejsme blazni jen mame tehotenskej mozek :roll: hodne sil. Telo se taky srovna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.12.19 22:32
@Cekk píše:
Jsem ve 39tt a mam to stejny. do toho obava z porodu. Musime to vydrzet. Nejsme blazni jen mame tehotenskej mozek :roll: hodne sil. Telo se taky srovna.

Jee to jsem rada, ze si nemusim pripadat jak sasek jako jedina :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
358
16.12.19 23:00

Já teda těhotná nejsem, ale jedna z blízkých kámošek ano, taky poprvé, a taky to s ní cloumá, navíc ta ani prvních pár týdnů nevěděla, že je těhotná, protože u MS měla vždy delší cykly, prvních 7-8 týdnů absolutně bez příznaků, prý jen prostě neměla nějak MS a tu a tam ji bolelo trochu břicho, ale to si říkala, že asi nějaká střevní chřipka, až když pak najednou neměla chuť na její oblíbený kebab a dělalo se jí z něho hodně blbě jen při pohledu na něj, tak si řekla, že je asi něco špatně a po pár dnech se radovala ze dvou čárek, ale taky první trimestr absolutně v pohodě, bez příznaků, druhý a třetí trimestr hrůza, má termín za měsíc a prý pokud to přežije do té doby, tak to bude zázrak, protože už teď je totálně hotová ze všeho, je jí blbě, pořád unavená, jen spí, kouká na televizi a když je jí trochu lépe, jde se projít se psem, ale to je prý tak všechno…takže asi bych řekla, že je to normální, zkušenost s tím sice nemám, ale když to pozoruji na kámošce, tak v tom fakt nejsi sama…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.12.19 23:16

Třetí trimestr hlavně ke konci je dost náročný. Druhý byl super. Teď už sotva chodím, čůrat musím okamžitě i po decce vody, pálení záhy, reflux jícnu…vrací se mi jídlo do krku, už jsem i zvracela…noční nespavost, nejde zaujmout pohodlnou polohu. Zacpu mám jak kdy. Zrovna dneska taky :zed: Chutě hlavně na sladký :mrgreen: Neomezuju se. Kdy jindy než teď ;) Pít se snažím kvůli mimcu. Dole mě bolí každou chvíli kde co. Mimco kope dost bolestivým způsobem. Brečím skoro pořád a kvůli kravinam. Manžel nechápe. Relaxovat moc nemůžu, mám doma malého prcka a jsem 40tt, před porodem. Takže vydrž, bude hůř :mrgreen: Ale stojí to za to :palec:

• Citovat
  • Nahlásit
21262
17.12.19 00:24

Klid je to prostě jinej stav no :mrgreen:
Až budeš čekat druhý, tak se ještě zasmejes, jaký kraviny si řešila v prvním těhotenství, kdy měl člověk furu času jen sám na sebe… :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.12.19 12:01
@Hanka1 píše:
Klid je to prostě jinej stav no :mrgreen:
Až budeš čekat druhý, tak se ještě zasmejes, jaký kraviny si řešila v prvním těhotenství, kdy měl člověk furu času jen sám na sebe… :P

To je teda doslova jinej stav :lol: a druhy nechceme, jsme pouze pro jedno. Ale myslela jsem, ze treti trimes bejva nejklidnejsi, ze se vse ustali a ono zaclo uplne neco jinyho :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
2141
17.12.19 12:30
@Anonymní píše:
To je teda doslova jinej stav :lol: a druhy nechceme, jsme pouze pro jedno. Ale myslela jsem, ze treti trimes bejva nejklidnejsi, ze se vse ustali a ono zaclo uplne neco jinyho :lol:

1. a 3. bývají nejhorší :P :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
638
17.12.19 20:00

Na zácpu je super Magnosolv, fakt doporučuju, akorát je myslím na předpis. Může se tuším až do 38. týdne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.12.19 21:15
@Anett.taa píše:
Na zácpu je super Magnosolv, fakt doporučuju, akorát je myslím na předpis. Může se tuším až do 38. týdne.

Jee ten zrovna mam, uz predtim mi ho dr napsala, tusim, ze na bolest bricha, akorat jsem tomu moc nedala, tak ted se bude hodit pokud je i na to. Diky za tip :palec:

• Citovat
  • Nahlásit
638
18.12.19 13:52
@Anonymní píše:
Jee ten zrovna mam, uz predtim mi ho dr napsala, tusim, ze na bolest bricha, akorat jsem tomu moc nedala, tak ted se bude hodit pokud je i na to. Diky za tip :palec:

Jj, je to i na tvrdnutí břicha, křeče v lýtkách a já po tom navíc krásně chodila na velkou a potvrdilo mi to víc lidí, že je to super na pravidelnou stolici. :mrgreen: (Což jsem využila hodně i po porodu.. :oops: ) Tak uvidíš, jak ti to zabere. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2316
8.1.20 17:23

Jsem taky ve 28.tt. Naštěstí na tyhle stavy nemám čas. Mám doma 3 kluky (8,6 a 2 roky) a už v předchozích tehotenstvich jsem zjistila, že mi na tyhle stavy a únavy nejvíc pomáhá být aktivní, mít naplánovány den.

Jasně, že jsem unavená a někdy bez nálady a protivná na celý svět. A chodím spát hrozně brzo. Většinou kolem 20:30. Ale snažím se si to tolik nepřipouštět a nepropada náladám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53
10.1.20 00:32

Já mám problém, že třeba 3 dny až týden nechodím na velkou. Nemám žádný bolesti ale přijde mi to hodně divný. A zácpa to neni prostě nepotřebuju.
Já mám stavy, že by jsem pořád nejraději uklízela, nebo stala. Když ležím bolí mr záda, a když sedím, ještě horší, to si raději lehnu. Na procházky ale nemůžu, mám dodržovat klidný režim. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat